Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy szigorúbban kell büntetni a gyereket az iskolában kihágás, fegyelemsértés esetén? Szerintem ez a nagy liberalizmus az oktatásban katasztrófa.

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Látszik hogy nekitámad a tanárnak.Nem az iskolában kell megtanítani normális emberi viselkedésre.
2010. febr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyet.
2010. febr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a felháborító, hogy a gyerek beszólhat a tanárnak, ellenőrzőt nem hajlandó kihozni, a gyereket még véletlenül sem lehet megütni, mert neki ugye mindent szabad, csak ő ütheti a tanárt,tanulni meg minek neki év végén úgyis átlökik utóvizsgán, hogy ne is lássák a sok hülye gyereket a nevelők. Katasztrófa ami az oktatásban van.
2010. febr. 19. 20:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt nagyon nem szeretném, ha visszatérne a körmösök ideje, mert az agressziót egyik oldalról sem helyeslem. Viszont az is borzalmas, hogy a diákok manapság már mindent megtehetnek, következmény nélkül, mert tankötelesek.


Szerintem itt több hiba is van. Rengeteg az olyan tanár, aki nem képes fegyelmet tartani. Nagy baj hogy teljesen elnőiesedett a pedagógus pálya, pedig szerintem egy férfi tanárnak általában nagyobb a tekintélye, már csak abból adódóan, hogy általában "dörgedelmesebben" tudnak megszólalni.

A másik az, hogy sokan tényleg rosszul tanítanak. Ha jól tanítanának, a gyerek nem is érne rá mással foglalkozni órán. Középiskolában emlékszem, szinte minden órán ment a pofázás. Magyar órán nem. Pedig sose üvöltött velünk a tanár, csak egyszerűen minden gyereket bevont az órai munkába, úgy tudott beszélni hozzánk, hogy az mindenki számára érdekes legyen. Illetve a matek tanár óráján még nem beszélgetett senki, nála meg azért nem, mert volt tekintélye. A matekot nem szerettük meg ugyan, de egyértelmű volt, hogy amíg a tanár beszél, addig nekünk csöndben kell lenni.

A következő gond az, hogy maguk a szülők sem tisztelik a pedagógust. Ha otthon a gyerek azt hallja az apjától, anyjától, hogy "az a barom tanár mit képzel magáról" akkor vajon a gyerek mitől is tisztelné a tanárt? Amikor én voltam általános iskolás, ha a szüleim fülébe jutott, hogy a tanárnak gondja volt velem, az volt a minimum, hogy otthon is megbüntettek (persze meghallgatták tőlem is, hogy mi történt, szerintem igazságosak a szüleim, és ha tényleg nekem volt igazam, akkor megbeszélték a tanárral - de tényleg megbeszélték, nem ordítoztak meg ilyenek).

És szerintem az egyik legfontosabb, hogy nem lehet normálisan büntetni. Mivel a gyereket nem lehet kitenni az iskolából. Oké, tanköteles. De itt is be lehetne vezetni azt, amit Amerikában, hogy ha valaki megsérti a házirendet, akkor X időre felfüggesztik, 1-2 napig, hétig nem mehet iskolába. Ha elérte azt a hiányzást, ami a maximum, akkor évet kell ismételnie. Azért szerintem ennek senki sem örül, ez lehet, hogy visszatartó erő lenne. Bár nem tudom, azért elég nagy a különbség ilyen téren a magyar és az amerikai mentalitás között, ott azért a többség tisztában van vele, hogy nem a tanár érdeke, hogy ő elvégezze az iskolát, itt meg... örülnek, ha nem kell bemenni. Viszont régen nem volt hülyeség a javító intézet... Ha egy gyerek rossz volt (pl. lopott), akkor vitték is a javítóba pár hónapra. Most meg... Igen ritka, hogy valaki odakerül. Pedig nem ártana.

2010. febr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Én is támogatnám ezt a rendszert !Mert ma a gyereknek is csak joga van de a kötelezettség az el marad.

És szerintem a szülők hibásak,mert nem nevelik a gyereküket a tanár sem mindenható ha a gyerek othonról nem hoz semmit!

2010. febr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!