Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak most? Nem...

Mit csináljak most? Nem szeretnék gyereket, Ő viszont (szerintem) szeretne?

Figyelt kérdés
20 éves voltam mikor páromat megismertem,8 éve vagyunk együtt. Mikor elkezdtünk járni,és éreztem,hogy ez bizony komoly is lehet (kb fél év után),leültem vele beszélgetni. Elmondtam neki,mik a szándékaim az életemmel,mit szeretnék és mit nem,hogy tudja mire számítson,hogy ha Ő mást szeretne,akkor inkább hagyjuk ezt a kapcsolatot,ne raboljuk egymás idejét. A lényeg az,hogy én nem szeretnék gyereket,és ezt Ő is elfogadta. Viszont nemrég született a hugának babája,és azóta teljesen megváltozott,szinte minden idejét ott tölti. Megkérdeztem tölle,hogy szeretne e babát,erre Ő azt mondta,hogy nem,de látom rajta,hogy ez nem igaz. Szakítsak vele,hogy mástól lehessen gyerek? Vagy mit tehetnék?
2010. júl. 23. 12:51
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
47%
Te vagy a nő?:-)
2010. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
81%

Bocs de nekem nem derült ki, hogy te a férfi vagy a nő vagy a kapcsolatban?

A kérdésedre válaszolva: ez egy olyan fordulópont, ahol komolyan el kell döntened: szereted-e annyira a partnered, hogy bevállalj egy gyereket miatta. Lehet, hogy később még örülnél is a döntésednek.

Vagy annyira fontosak a kitűzött életcéljaid, hogy nincs helye a gyereknek, akkor viszont engedd el a párod, mert lehet, hogy később megbánná ő a gyermektelenséget és téged hibáztatna a boldogtalanságáért.

2010. júl. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Bocsi :) Igen,én vagyok a nő .
2010. júl. 23. 13:00
 4/48 anonim ***** válasza:
36%

Nem árulod el, hogy miért nem szeretnél?:D

De amúgy meg, nem tudom, szerintem ezt ő kéne eldöntse, még egyszer magyarázd el, ha tényleg nem akarsz, hogy ő döntsön.Te nem hagyhatod el akarata ellenére!

2010. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
59%

Nehéz kérdés. A lehetséges verziók:

1. Szereted annyira, hogy vele akarj élni életed végéig és ezért változtatsz az elveiden és vállaltok a későbbiekben közös gyermeket.

2. Nem szereted annyira, hogy változtass elveiden, ezért megbeszéled vele, hogy úgy látod helyesnek, hogy szakítsatok, mert te továbbra sem szeretnél gyermeket.

3. Rá bízod a döntést, hogy veled marad-e a későbbiekben úgy, hogy újra közlöd vele: később sem akarsz gyermeket.

2010. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim válasza:
83%

Szia!


Először is beszélj vele. Nem hasznos vaktába lövöldözni, részben pedig jogod sincs csak úgy egyedül dönteni, hogy ott hagyod a saját érdekében, hisz érzelmi szinten jó rég már összekötöttétek az életeteket.

Szóval less ki egy megfelelő alkalmat és dumálj el vele, ne engedd, hogy elterelje a témát, mert nincs értelme halogatni. Dumáljatok el és hagyd őt még picit gondolkozni, magába nézni, hadd találja meg mit is akar valójában.

Üdv. B.

2010. júl. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Nehéz a helyzet, mert mi van, ha most úgy dönt a párod, hoyg oké, nem kell neki gyerek. aztán 10 év múlva mégis lelép, mert szeretne. És akkor meg te maradsz ott pár nélkül. Nem jobb-e inkább most újrakezdeni? Valaki mással?

Csak elfilozofálgatok a kérdéseden. Köztes megoldás ilyenkor egy olyan partner akinek már van gyereke. Persze így nem lehet ismerkedni, hogy csak elvált gyerekes pasik hívjanak:)

Tisztelet a döntésedért, mert nehezebb ezt felvállalni. sokkal könnyebb szülni egyet, mert elvárják, akit aztán bébiszitterek meg nagymamák nevelnek.

26/N

2010. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
47%

Amikor először azt mondta, hogy számára is rendben van a gyermektelenség, nem volt őszinte. S tudod miért nem?

Mert reménykedett szegény, hogy kinövöd majd ezt a nézetedet, valami megváltozik, beüt a nagy csoda, vagy akármi. Ki veszi komolyan egy 20-21 éves ember szavait? Akkor még alig valaki akar gyereket, a fiatalok többsége tanul vagy éli a nagy életet.

Az évek során azonban valószínűleg sokat szenvedett a párod emiatt.


A nagy kérdés, hogy neked rendíthetetlen-e az álláspontod?

Akinek gyermeke nincs, annak unokája, leszármazottja, támasza sem lesz. Egyedül fogsz maradni.

Te tudsz magadnak választ adni, hogy miért nem akarsz gyereket? Mert nem mindegy, hogy betegség, anyagiak, esetleg múltbeli sérelmek miatt nem akar az ember.


Nem, nem kell szakítanod vele. Úgy el fog hagyni, hogy észre sem veszed, és még haragudni is fog rád, hogy rád pazarolta fiatal, termékeny szép éveit.

2010. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
A munkám miatt nem szeretnék. Ezt ne értsétek félre,nem vagyok karierista!Karitatív szervezetnek dolgozok. Szeretem a párom,néha már giccses milyen jól megvagyunk.Azért viszont nem szeretnék szülni,hogy magam mellett tartsam. Szerintem ez nem lenne jó senkinek
2010. júl. 23. 13:07
 10/48 anonim válasza:
100%
Ostobaság lenne ilyen fontos döntésben más ember szavára adni, az életedről-életetekről van szó! Te tudod, hogy milyen ember, ismeritek jól egymást, beszéljétek meg és te is gondold meg még egyszer...
2010. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!