Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem volt igazságta...

Szerintetek nem volt igazságtalan, hogy a nővérem kapta a nagyobb szobát?

Figyelt kérdés
Új lakásba költöztünk, és a tesóm kapott egy majdnem nappali méretű szobát, én pedig egy kb. negyed akkorát. És ezt azért gondolom, hogy nem volt igazságos, mert a tesómnak az egész szobájában van egy szekrénye, egy ágya és egy íróasztala, ráadásul majdnem minden nap este 6-ig dolgozik, utána haza jön egy órát, utána elmegy a barátjához és másnap este jön haza megint egy órára. Viszont az én szobámban van két szekrény, egy ágy, egy kétszer akkora íróasztal mint a tesómé, a papagájom ketrece ami kb. 1 méter széles és 1 méter magas, egy bicikli, és egy dobfelszerelés. Tehát alig férek el a szobámban. Viszont a szüleim is és a nővérem is mondták, hogy bőven elég lesz nekem a kisebb szoba.. Szerintetek nem értelmetlen ez így egy kicsit?

2020. febr. 1. 20:26
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk is a nővérem kapta meg a nagyobb szobát, semmi gond nem volt ezzel. Örülj hogy egyáltalán van külön szobád, sokaknak még ez sem jut!
2020. febr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
59%

Hát, szerintem pedig rohadtul nem igazságos. Mi ez az ostoba felfogás hogy nagyobb gyerek kapja a nagyobb szobát? Mert ő született előbb? És akkor ő felsőbbrendű a kisebb testvér meg alsóbbrendű és ezt egyértelműen éreztetitek is vele. Gratulálok, az ilyen ne vállaljon gyereket.


Logikusan pedig pont hogy a nagyobb gyereknek, aki alig van otthon, kellene a kisebb szoba, főleg mert az élet rendje az hogy a nagyobb gyerek nagy valószínűséggel hamarabb is el fog költözni otthonról, míg a kisebb gyerek tovább fog otthon lakni, tehát LOGIKUSAN a kisebb gyerek ebben és a hasonló helyzetekben sokkal jobban és tovább ki tudná használni a nagyobb szobát. De persze sokaknál még a primitív felfogás él a fejükben: nagyobb gyerek-->felsőbbrendű-->ő érdemli a nagyobb szobát.

Hála a jó égnek hogy én nem ilyen családba születtem! Nálunk demokrácia volt mindig is, a szüleim száját 38 év alatt egyszer sem hagyták el azok a szavak hogy: amíg az én házamban laksz, vagy amíg az én ételemet eszed, vagy én vagyok a szülő én vagyok a főnök. Hárman vagyunk testvérek, mindent megszavaztunk, mindenről közösen döntöttünk, amikor pedig új házba költöztünk, ahol az emeleten volt három szoba, két kisebb és egy nagyobb, a testvéreimmel KÖZÖSEN beszéltük meg melyik szoba kié legyen. Nővérem a legidosebb, aztán van egy bátyám, és én vagyok a legkisebb. És nem nővéremé lett a nagyobb szoba. Hanem bátyámé. Miért? Mert a két kisebb szobához volt terasz, a nagyhoz nem. Nővéremmel teraszt szerettünk volt míg bátyámat ez nem érdekelte. Szóval közösen döntöttünk és beszéltük meg, melyik szoba kié lesz. Hihetetlen hogy a családok 99%-ban ez még a mai napig sem működik. Gyönyörű családi minták. Örülök és össze teszem a két kezemet, hogy én nem ilyenbe születtem.

2020. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
23%

Beszélj a nővéreddel, hogy szeretnél cserélni.

Közben pedig cseréld le az asztalodat kisebbre.

A papagájt tedd ki a szobából, mert egyébként sem túl egészséges vele aludni.

Ha lehet a dobfelszerelésnek is alakíts ki helyet a garázsban, pincében, padláson, akkor még a gyakorlással sem zavarod a családot

2020. febr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
69%

Az igazságtalanságból eredő frusztráltságérzéseddel egyetértek. Ez ilyen, ez van.


Mit tudnál tenni..? 🤔

Tesóddal kell leüzletelned. Szerintem ő is érzi, hogy nincs szüksége ekkora szobára, ha kb csak aludni jár haza. Vedd rá a cserére, illetve írjatok róla szerződést (pl olyan esetre, hogy ha változik az élete, szakít, többet kell otthon lennie, akkor minden vissza, vag addig te takarítod az ő szobáját is). Szóval valahogy rá kell venned, engedményeket kell tenned neki, ami közeledik az igazságoshoz. Egy négyszer akkora szobáért nagyon sok feladatot át kell vállalnod!


Szülők már döntöttek, velük nem tudsz tárgyalni.

2020. febr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
69%
Nyújts be fellebbezést a szüleidnek! :)
2020. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
66%

Örülj, h élsz.

Itt 99% proli, kár volt kiírni.

2020. febr. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Történt azóta változás?
2020. febr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, a nővérem nem akar cserélni, de csak annyit mond mindíg, hogy nem, azt nem indokolja meg, hogy miért nem.
2020. febr. 11. 18:59
 29/36 anonim ***** válasza:
51%
De eueb
2020. febr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%
Most ezen mit kell picsogni? Másoknak sokkal nagyobb gondja van. Inkább legyél hálás, hogy van szobád, még ha kicsi is!
2020. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!