Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem volt igazságta...

Szerintetek nem volt igazságtalan, hogy a nővérem kapta a nagyobb szobát?

Figyelt kérdés
Új lakásba költöztünk, és a tesóm kapott egy majdnem nappali méretű szobát, én pedig egy kb. negyed akkorát. És ezt azért gondolom, hogy nem volt igazságos, mert a tesómnak az egész szobájában van egy szekrénye, egy ágya és egy íróasztala, ráadásul majdnem minden nap este 6-ig dolgozik, utána haza jön egy órát, utána elmegy a barátjához és másnap este jön haza megint egy órára. Viszont az én szobámban van két szekrény, egy ágy, egy kétszer akkora íróasztal mint a tesómé, a papagájom ketrece ami kb. 1 méter széles és 1 méter magas, egy bicikli, és egy dobfelszerelés. Tehát alig férek el a szobámban. Viszont a szüleim is és a nővérem is mondták, hogy bőven elég lesz nekem a kisebb szoba.. Szerintetek nem értelmetlen ez így egy kicsit?

2020. febr. 1. 20:26
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
28%
Te valószínűleg eltartott diák vagy, a nővéred meg eltartja saját magát, és feltehetőleg pénzt is ad haza a rezsibe. Ráadásul te már kaptál egy dobfelszerelést, madarat meg biciklit, neki meg semmi ilyesmije nincs. Miért neked kellene mindig a jobbat kapnod?
2020. febr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Annyi csak, hogy ő vesz magának mindent, de a rezsibe nem ad semmit.
2020. febr. 1. 20:37
 3/36 anonim ***** válasza:
45%
Választaniuk kellett, így döntöttek. Nekünk is két gyerek van, igaz még ovisok, de a nagynak nappali méretű lesz a szobája a kicsinek meg fele akkora, mert ilyen a ház elrendezése, és pont. Nem tudjuk máshogy megoldani, márpedig dönteni kell, ő a nagyobb tehát ő kapja a nagyobb szobát. A kisebb meg a kisebbet. Ez van. Fogadd el.
2020. febr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy nekem kéne a jobbat kapni, csak egyszerűen ebben semmi logika nincs és semmi értelme, hogy naponta használja a szobát 1 órát, meg a szobájának a 10%-a van berendezve, nekem meg a szobám 80%-a tele van rakva, és én az esetek többségében itthon vagyok.
2020. febr. 1. 20:42
 5/36 anonim ***** válasza:
26%
Kisfiú, attól, hogy neked nincs szociális életed, még nem kell hisztizni, mert másnak van
2020. febr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
56%
Ha meg te kaptad volna, ő lenne felháborodva és ő tudna ezer egy okot mondani miért neked kellett volna a kisebbet kapni. Az hogy most van barátja, egy dolog, valószínü még legalább háromszor hazafog költözni életében....nincs jó döntés ilyen helyzetben, és mint szülő mondom, borzasztó fárasztó a nap 24 órájában azon dolgozni, hogy egyik se sértődjön meg semmin, és mindenből egyformán kapjatok - miközben ez sokszor lehetetlen, és mindig az a vége hogy az egyik olyan következtetést von le hogy őt kevésbé szeretik, pedig erről szó nincs.
2020. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Na megjött a másik befordult gyakorikérdésekes boomer is.. Miért ne lenne szociális életem, ember? Oda is volt írva, hogy AZ ESETEK TÖBBSÉGÉBEN.. Ha mondjuk egy héten a 7 napból 3 napon elmegyek délután a barátaimmal szórakozni, akkor még mindíg az esetek többségében vagyok itthon.
2020. febr. 1. 20:47
 8/36 anonim ***** válasza:
89%
De hat miert nem beszelsz a novereddel? Ennyire rossz a kapcsolatotok? Kerdezd meg cserelne-e veled, mert te alig fersz el es tobbet vagy otthon es nem zavarna e ha ove lenne a kisebb szoba? Szerintem ha valoban alig van otthon es komoly a baratja is akkor lehet siman cserel veled es ha ti megegyeztek, akkor mar siman leulhettek a szuleitekkel s megbeselni. Nem ertem ez miert ne jutott eszedbe eddig?
2020. febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
22%
Kiscica, a boomerek nem gyakoriznak, hanem öregek otthonában vannak
2020. febr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
36%

Azért, mert ő az idősebb. Általában az idősebb gyerek kapja a nagyobb szobát. Hogy miért? Alap esetben azért, mert ő született előbb, ő "költözött" be előbb a jobb, nagyobb helyre, szobába. A második gyereknek marad a kisebb szoba.

Amúgy örülj neki, hogy külön szobában vagytok egyáltalán. Örülj neki, hogy a szüleid fent tudnak tartani egy akkora lakást, amiben elfér két szekrényed, biciklid, hangszereid.

2020. febr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!