Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem volt igazságta...

Szerintetek nem volt igazságtalan, hogy a nővérem kapta a nagyobb szobát?

Figyelt kérdés
Új lakásba költöztünk, és a tesóm kapott egy majdnem nappali méretű szobát, én pedig egy kb. negyed akkorát. És ezt azért gondolom, hogy nem volt igazságos, mert a tesómnak az egész szobájában van egy szekrénye, egy ágya és egy íróasztala, ráadásul majdnem minden nap este 6-ig dolgozik, utána haza jön egy órát, utána elmegy a barátjához és másnap este jön haza megint egy órára. Viszont az én szobámban van két szekrény, egy ágy, egy kétszer akkora íróasztal mint a tesómé, a papagájom ketrece ami kb. 1 méter széles és 1 méter magas, egy bicikli, és egy dobfelszerelés. Tehát alig férek el a szobámban. Viszont a szüleim is és a nővérem is mondták, hogy bőven elég lesz nekem a kisebb szoba.. Szerintetek nem értelmetlen ez így egy kicsit?

2020. febr. 1. 20:26
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Ha kiscicázol és kisfiúzol engem, az valószínűleg arra utalhat, hogy jóval idősebb lehetsz nálam.
2020. febr. 1. 21:06
 12/36 anonim ***** válasza:
26%
Cseréljetek szobát évente egyszer.
2020. febr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim válasza:
85%
Én is azt ajánlom hogy beszéld meg a nővéreddel ha őt meg tudod győzni akkor nyert úgyed van.
2020. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
70%

Szekunder szégyent érzek ahogy látom leírva ezt a "kisfiú" meg "kiscica" baromságot. A válaszoló vitakultúrája a béka feneke alatt van, érvelni képtelen, nem tudja, mit jelent a boomer kifejezés (milyen "öregek otthona"? 😂😂😂😂), és személyeskedik.


A kérdésre válaszolva: igazad van, igazságtalanok veled. De nem tudsz mit tenni, ha egyszer így döntöttek.

2020. febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is hülyén döntöttek. Esetleg nem lehet velük megbeszélni?
2020. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
42%
Fura..
2020. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
54%

Ha ez megnyugtat, én 18 èvig éltem 2 iker tesómmal, azaz hárman egy nagynak nem mondható szobában. Szó se volt külön szobáról, mert a szüleim nem terveztek annó a gyerek szülésnél ilyesmivel és nem volt rá sose pénz. Minden csak nézőpont kérdése.

Szerintem inkább legyél hálás, hogy van saját szobád, dobfelszerelésed és legyen ez a legnagyobb gondod az életben. Én ilyenekről csak álmodhattam...

2020. febr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
40%

Igen jogosan dontottek igy a szuleid. Dolgozik, parja van ennyi tere legyen neki foleg ha a parja is pl ott alszik.

Neked sem lehet annyira kicsi az a szoba, ha ennyi minden elfer benne.

Ket gyerekem van 14-21 evesek. Es a nagyobbik gyereknek van nagy szobaja.

2020. febr. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
37%
Donteniuk kellett es ok igy dontottek. Ha te kaptad volna a nagyobb szobat, o erezte volna igazsagtalannak. Ennyi.
2020. febr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
86%

De, elég értelmetlen. Jó a kapcsolatod a tesóddal? Nagyok vagytok már, nem biztos, hogy a szülőkön keresztül kell ezt elintézni. Nem tudnátok megbeszélni, hogy cseréljetek? Így, ahogy leírtad, ez tényleg teljesen értelmetlen. Nekem két öcsém van, enyém volt a legnagyobb szoba, de ahogy telt az idő, rájöttünk mennyire értelmetlen ez így, mert hasonló volt a helyzet, mint nálatok. Én alig voltam otthon, volt egy ágyam meg egy szekrények, nagyobbik öcsémnek meg sok bútora, holmija volt, és sok időt töltött otthon. Cseréltünk, anyával nem is beszéltük meg.

Egyébként szerintem elég igazságtalan az egyik gyereknek többször akkora szobát adni, mint a másiknak. Csak ki lehet találni valahogy úgy, hogy mindenkinek jó legyen. Azt a felfogást meg nem is értem, hogy "kussolj, örülj, hogy el vagy tartva, van akinek ennyi sincs". Hát aki ilyen empatikusan és szeretetteljesen áll hozzá a saját gyerekéhez, abban nem tudom mi dolgozott, amikor gyereket vállalt. :D Nekünk is két lányunk van, tudatosan úgy alakítottuk, hogy majdnem ugyanakkora legyen a szobájuk.

2020. febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!