Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem tudok már...

Mit tegyek, ha nem tudok már segíteni?

Figyelt kérdés
A történet elég bonyolult, és szerteágazó. Van egy anyukám, ami nagyon szeretetre méltó, de sajnos buta. Nem tudom, hogy neveléi hiba miatt, vagy más miatt, de sem dolgozni, sem tanulni nem szeretett soha. Sok nehézségen ment keresztül, de hát mindenkinek voltak, vannak szülei, akikkel nem könnyű, mégsem lesz mindenki olyan, hogy egyáltalán nem érdekli, hogy mi lesz, nincsen felelősség érzete, és mindig mástól várja a segítséget. 27 éve nem dolgozik, és nem is akar. Rám támaszkodik, mint gyerekére, hogy én dolgozok. Autóról álmodozik, közben a számláit nem tudja fizetni. Mindig arra vár, hogy majd megmenti valaki. Ha talál is állást gyorsan otthagyja, mindenféle kifogásokat keresve. Egészségi állapota nem olyan jó, de ha öszeszedné magát, akkor meg tudna változni. Iszik, és mindent tagad. Mindenért más a felelős, és a hibás. Próbáltam már mindent, és hagytam időt. Sokszor becsapott, hogy dolgozik. Mindenféle indokkal kért pénzt, és azt hazudta, hogy már menedzser, de közben már nem is dolgozott. Ha nem adok neki pénzt, akkor gyakorlatilag sorsára hagyom, de hát nekem is van életem. Mindig azzal jön, hogy én jól keresek, és nekem kötelességem őt segíteni. Persze. Ha dolgozna, és be tudná osztani a pénzt, de mégis valami kellene, segítene az ember, de nem akar dolgozni. 61 éves. Mit tegyek? Folyamatosan lelki terror-ban tart, hogy ő az anya, akit szeretni kell. Amikor adok pénzt, akkor minden rendben van. Ha meg nem, akkor én vagyok a világ szemete. Ameddig élt az apja ő segítette, de évtizedek óta nem lehetett megváltoztatni, és mikor együtt éltünk, akkor ha én nem gondoskodom róla, hogy be legyenek ditálva az óraállások, akkor neki eszébe sem jut. Megtanulni sem akarja. Abszolút nem érdeklit az ilyen mindennapi élethez szükséges dolgok, mert eddig mindig megcsinálta más helyette. Nem tudom mit csináljak.
2020. jan. 8. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Anyud fél.

Azért nem tanulja meg az óra diktalast például,mert akkor megtud csinálni valamit egyedül.

Nem kell menned, megcsinálni.

Fel , hogy egyedül marad.


Azért iszik,mert ezt elnyomja magába, és olyankor valakinek érzi magát.


Azért hazudik neked, hogy adj pénzt, és valahol lehet, hogy szégyenli is magát.


Gondolom semmi társasága nincs.


Vidd el orvoshoz. Pszichológushoz.

2020. jan. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Nincs semmi félsz anyádban. Egyáltalán nem fél. Egyszerűen csak annyi van, hogy egy alkoholista, lusta disznó. Tudom az én anyám is ilyen volt. Ha dolgozott is, a fizetését rögtön elitta. Mi is állandóan adtuk a pénzt neki, mi fizettük a számláit. Végül elegünk lett a lelki terrorból. Közöltük, hogy pénzt többet nem kap. Menjen dolgozni.

Nővéremmel kifizettük a rezsit, villanyt, befizettünk neki egy menzára, minden nap vitték ki a kaját.A hűtőt is havonta kétszer feltöltöttők élelemmel. De pénzt nem adtunk. Eleinte a kaját is kidobta, hogy őt ne alázzuk meg, hogy menzás kaját kap. Majd, hogy legyen piára eladta a kaját is. Semmi félsz nem volt benne. Csak önző, lusta, alkoholista volt.

2020. jan. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el.

Csak akkor van esély rá, hogy összekapaja magát, ha hagyod pofára esni.

De lehet, hogy akkor sem kel fel.

Nem a te felelősséged.


Vagy te is elsüllyedsz vele - a semmiért, egy olyan nőért, aki csak élősködik rajtad meg érzelmileg zsarol.

2020. jan. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholista az anyád a hozzá tartozó tespedtséggel. Vedd fel a kapcsolatot egy hozzátartozók segítésével foglalkozó szervezettel (pl. anoním alkoholisták) vagy egy addiktológussal, ők tudnak segíteni, mit tudsz tenni. Elvonóra kellene küldeni őt.
2020. jan. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne tegyél semmit.

Nem kell/lehet mindenkit megmenteni.

2020. jan. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

"Elvonóra kellene küldeni őt."


Nem lehet senkit elvonóra küldeni ha maga az alkoholista nem akar önként menni.

2020. jan. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Nézd: vagy hagyod magad tovább is zsraolni lelkileg anyádtól, vagy te mégy el egy pszichológushoz és kérsz segítséget miatta. Anyádon nem lehet segíteni, és ha rövid időn belül nem teszel magadért, rajtad sem.
2020. jan. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez így durva, de sajnos semmit nem tudsz tenni, ő 60 évesen már nem fog megváltozni. Teljesen bebástyázta magát a kis vilagába, és onnan te ki nem rángatod. Ha magára hagyod, akkor jó eséllyel az utcán fog kikötni, ha tovább tartod fent ezt az állapotot akkor minden marad a régiben, mindkét esetben rosszul fogod magad érezni. Ez tudom durva és szomorú, mi végigcsináltuk ezt apukám testvérével. Nem lehet mindenkit megmenteni, csak aki akarja.
2020. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Voltam már pszihológusnál, és azt mondta, hogy felnőtt ember. Ne foglalkozzak vele. Csak mindig lelkiismeret-furdalásom van. Ha felhív telefonon addig addig beszél, ameddig nem adok neki pénzt. Ha nincs pénze, mindent elad. Már nem egyszer volt, hogy a TV-t is eladta, de mindent, amiből csak pénzt lehet kapni, hugyért-szarért, nem érekli, csak legyen pénz. Rengeteg dolgunk elúszott így. Lehet én is hibás vagyok, mert hagytam, hogy felvegyük a hiteleket, de nem tudtam megakadályozni, mert az ő lakása volt. Hála Istennek egyikünknek sem lett nagyobb gondja, mert az apukája átvállalta és kifizette a hitelt helyette. 15 millió helyett, 40-et kellett visszafizetni. Azért is talán hibás vagyok, hogy ennyi ideig éltem vele, mert 39 voltam, mikor külön költöztem tőle. Akkor is csak azért , mert már nem bírtam tovább, hogy sosem elég a pénz, és mindig mindent el kell adni. Nem egyszer volt az autó zálogba, pl.. Legutóbb két hónapig hitegetett, hogy dolgozik, és fele sem volt igaz. Tegnap adtam neki 20 ezer forintot és bevásároltam neki. Macska kaját is vettem. Szerintem már fűtől-fától megint kölcsön kért. Betegesen hazudik, és mindenkinek azt mondja, hogy neki üzlete van külföldön, és még nem kapta meg a péznt, de hamar rájönnek az emberek és egyedül marad. Nincs senkije, mert szerinte mindenki hülye, és senkivel sem lehet kijönni. Ideid-óráig van barátja. Ha valamit nem tud, vagy nem ért, akkor jajj, nem hoztam a szemüvegemet, elolvasnád nekem? A jegyautómatából nem tudj jegyet venni, pedig nem egyszer lett neki megmutatva, de semmit sem akar elolvasni. Sem hivatalos papírt. És értelmezni sem tudja. Mint egy funkcionális analfabéta. Nem megy ő sem elvonóra, sem pszichológushoz az biztos. Egyszer eltörte a lábát, és 5 napig volt kórházban. Akkor leszokott az italról, de 3 véig bírta. Akkor teljesen keelhető volt. Nem mintha hulla részeg lenne minden nap, mert tényleg nem. Csak lehet látni. Ha reggel kérdezel tőle valamit, vagy beszélsz meg, amikor még nem ivott, és ugyan azt este, akkor már teljesen más a véleménye ugyan arról a témáról. Nagyon tudja az embereket megvezetni, ameddig ki nem ismerik. Mártírt tud magából csinálni, aki áldozat, mert a szülei ilyenek, meg olyanok voltak. Most én is mondhatnám neki, hogy én azt a példát láttam tőle, hogy nem doglozik, egész nap csak otthon van, és leviszi a kutyát sétálni, amikor volt kutyánk, de én a suli után azonnal dolgozni kezdtem, és nem lettem olyan, mint ő. Szóval ez nem kifogás. Tényleg nem tudom mit csináljak. Mi lenne, ha lenne feleségem, és két gyerekem? Akkor is ezt csinálná? Biztosan. Úgy szerettem volna, hogy ha olyan életet él, mint a normális, hogy dolgozik, és el tudja tartani magát. Nem akar. Mindig mondogatta viccesen, hogy két dolgot nem szeretett az életében. Tanulni és dolgozni. És nagyon későn jöttem rá, hogy nem viccből mondja. Nincs más élő, egyenes ági családtagom , csak ő. 3x akart már öngyilkos lenni. Teljesen tanácstalan vagyok. Tényleg annyit próbáltam neki segíteni. Mondom, hogy menjen dolgozni. Mire, hogy majd csak egy hónap múlva kapna, akkor is csak fizetést, addig is élni kell. Adtam pénzt, fizetésig. Azt mnondta, hogy nem kapott teljes pénzt, mert csak tört hónapban dolgozott. Vártam még egy hónapot. Persze becsapott. Ha dolgozott is, csak rövid ideig. Szerintem max egy hétig. Halmozza fel a számlákat. Hiába fizetem ki, és veszek kaját, akkor is kell neki a készpénz. Tényleg kellene neki valami közösség, aki tud rajta segíteni, mert csak idegenek tudnának.
2020. jan. 8. 13:23
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el. Így is túl sokáig mérgezte az életedet. Neked még nincs túl késő, neki már úgy tűnik, igen.
2020. jan. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!