Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire igénytelen, és lusta?

Figyelt kérdés

Tesóm 18 éves, de van, hogy 2héten 1x fürdik(és lehet sokat mondtam). Szinte bűzlik. Legtöbbször akkor jön rá, amikor mondjuk neki, vagy anyum szóba hozza, tegnap pl. azért fürdött meg, mert dolgoztuk (építkezünk). Kézmosás dettó ugyanez. Hiába kutyázik, vagy wc-n volt...


Szinte nem is szeretek enni abból, amihez hozzányúlt. Nem azért, mert kényes lennék, avagy finnyás, de a körmei levannak teljesen rágva véresre, és mindig tiszta piszok alatta. Látszik. Ha szóba hozzuk,hogy egy kicsit figyeljen magára, akkor felkapja a vizet, és kiabál, merthogy nekünk nincs ebben igazunk.


Dolgozni nem dolgozik sehol, iskolát is otthagyta. Egész nap gépezik, vagy tévézik. Lusta dög.


Hogy lehet valaki ennyire elkallódva ? Igénytelenség netovábbja.


17.L


2010. júl. 20. 19:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van, aki főz rá, mos rá, megveszi neki a gépet, fizeti az internetet, a tévé-előfizetést. Nem igaz?
2010. júl. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
szóljatok neki minél többször, nem baj ha kiabál majd abba hagyja
2010. júl. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég gáz... anyukád helyében én már simán kivágtam volna hazulról, ez nem állapot, hogy 18 évesen nem tanul, nem dolgozik, csak élősködik. anyukáddal kéne szerintem összefognotok. ami a koszosságát illeti, ezzel nem nagyon tudtok mit csinálni... majd ha feltűnik a színen egy lány, hátha változik.
2010. júl. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Talán kapunyitási pánik.. Nem mer lépni, valami félelemből gyökerezhet, és szorongásból, erre utal a véresre rágott köröm is. A tisztálkodás elmaradása meg eredhet abból, hogy nem szereti magát meztelenül látni. Az ilyen embert ne romboljátok, mert csak mégjobban beássa magát a gödör aljára. Sikerélményt adjatok neki, tegyetek érte, ha már ő nem képes, hogy jól érezze magát a bőrében. Elhiszem hogy undorító azután enni abból, amihez hozzáért, de a tanácsom, csendben ne egyél belőle. Ha bántod, csak még rosszabb lesz neki. Amire szüksége van, az egy cél, ami felé haladhat, úgy tűnik nincs ami motiválja, ha egész nap fekszik szinte. Pályaválasztási tanácsadóhoz is érdemes elküldeni, ott kitöltenek vele számára érdekes önismereti teszteket, talán rájönne, mi az, amit talán érdemes lenne csinálnia ezzel a vehemenciával. Pszichoterápiára is alkalmas lenne, de kétlem, hogy önszántából eljönne egyre.


Egy pszichológus.

2010. júl. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Tudod az ember nem így születik, részben az ő hibája is, de tudod azért a szüleidé is, hogy nem b.sznak oda az asztalra, hogy márpedig megfürdesz, mert nem fogsz itt nekünk bűzölögni, vagy márpedig moss kezet wc után, mert undorító vagy.

Nem kérlelni kell hanem következetesnek lenni, mert amig lehetősége van semmit csinálni tv-zni meg gépezni egész nap, meg a saját sz.rába fetrengeni és a szülő nem tesz érdemben semmit, akkor úgy van vele miért ne tegye.

2010. júl. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szülöknek kéne gatyába rázniúk a tesódat, szólj a szüleidnek hogy ez nem lesz jó.. Én biztosan kihúzznám a tv-t sőt a netet is megszűntettném amig nem dolgozik vagy megy egy másik iskolába.. mert ne legyen már egy igyenélő... igyis az államnak egy csomó ingyenélőt kell eltartani..
2010. júl. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Igen van, de az anyja, és egy szülő mindent megtesz a gyerekéért.


Pályaválasztás ? Szakmunkásba járt, de nem volt képes bejárni egyetlen órára sem. Az iskolában is felajánlották neki, hogy választhat más pályát is, de neki nem kell semmi. Azt mondta ő nem fog iskolába járni.

2010. júl. 20. 19:19
 8/21 anonim ***** válasza:
18 éves igénytelen embernek igen nagy motivációnak kéne lenni, hogy ne legyen büdös és igénytelen, mondom ezt aki azt írta a végére, hogy egy pszichológus.
2010. júl. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
"gy szülő mindent megtesz a gyerekéért. "-Igen. Azt is, hogy jól segberugdossa, ha már a nevelését 15 éves kora körül elszúrta.
2010. júl. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

másik iskola kilőve


szüleim elváltak, anyukámmal élünk, ő pedig nem tud igazából sokmindent tenni.. én már húztam ki a netet tőle, de akkor beidegesedett és már szinte tettlegességre került sor. Szerintem anyum is emiatt nem akar neki szólni, mert hát ki tudja milyen következményei lehetnek.

2010. júl. 20. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!