Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a húgom...

Mit csináljak, hogy a húgom ne legyen ilyen lusta és trehány? 15L

Figyelt kérdés

A húgom egyszerűen az idegeimre megy. Jó, persze szeretem, de néha már sok. (13 éves) Egy szobánk van, és mindig én takarítok utána, hiába van rá szólva. Ha a szüleim közlik vele, hogy rakja el a cuccait, mindig visszabeszél nekik, aztán ha már nagyon elfajul a helyzet, és pofont kap, akkor mindig én vagyok a szemében a hibás, merthogy én tökéletes vagyok, mindig nekem adnak igazat, stb. Ilyenkor mindig megbeszélem vele, hogy ez nem igaz, csak rendet kellene tartania maga körül, és egy kicsit vigyázni arra, hogy mit beszél. Aztán megígéri, hogy megpróbál változtatni, de soha semmi eredménye.

Nyáron még azt is megcsináltam, hogy két napig a ruhái ott voltak a földön, három figyelmeztetés után délután kidobáltam az udvarra. Arra se volt képes, hogy behozza, az anyukánknak kellett kimenni érte (már sötétben!!)..

Csütörtöktől beteg vagyok, feküdtem egész hétvégén, tegnap mondtam neki, hogy söpörjön fel a szobánkban (parketta van), mert van egy kiskutyám, és ha talál valami papírt, szétrágja. :D

Erre ő, hogy most nem ér rá, megy ki a barátnőivel. Mondom oké, majd ha hazajöttél, ráérsz. Mikor hazajött, beült a gép elé, aztán meg elment zuhanyozni. Miután végzett, megkértem mégegyszer, de ő már lezuhanyzott, nem csinál semmit. Tehát megint nekem kellett felsöpörni. Igazából ez az eset minden napos, már megszoktam, nem is írnám ki ezt a kérdést, de ma reggel kiborult a bili, amikor idejöttem a géphez, és olyan talpas monitorunk van (Vagy milyen :D).

Hetente többször törlök port, de ugye ezt most nem csináltam meg, mert beteg voltam (vagyok), és pihengettem. És ma reggel jövök ide, és az helyett, hogy le lenne törölve a por, a monitor talpára a porba bele van írva ujjal, hogy "töröld le!"

Na nekem itt telt be a pohár. Tényleg egy lusta dög. /:

Elnézést, hogy hosszú lett. :)

Szóval valami ötletek, hogy hogy "nevelhetném" rendrakásra?


2011. szept. 26. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Úgy, hogy nem törlöd le. Erőt veszel magadon és te is retekben élsz. Hátha észbe kap. Valamilyen módon nem tudod leválasztani a közös szoba saját részét? A saját felén trehánykodhat.
2011. szept. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%
te miért nem vagy iskolában hétfő reggel?
2011. szept. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Már megpróbáltam azt is, hogy nem teszek rendet, de nem megy. Felhívta a legjobb barátnőjét abba a nagy rendetlenségbe, és én szégyenkeztem miatta. Nem bírom elviselni, hogy rumli van.


Második válaszolónak: Írtam, hogy csütörtöktől beteg vagyok. Ha érdekel, holnap már megyek :D

2011. szept. 26. 09:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Kidobálnám az összes cuccát a sárba mikor esik az eső és megmondanám Anyunak, hogyha Ő mossa ki stb akkor te is szarsz mindre! Meg kell tanulnia valahogy. Én eldugnám a holmijait és megmondanám neki, hogy ki lett dobva. Tieidet meg lakatold le.

Nekem ehhez nem lenne kedvem az biztos, fognám a cuccait betolnám a sarokba és leválasztanám a szobát fele-fele arányban. Szereznék neki egy számítógépet (sokszor adják hugyér-fingér sőt sokszor ingyen a működő, de megunt gépeket) és használja azt! Közösísd ki! Szerintem pár hónap és megunja!

2011. szept. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Már volt olyan is, hogy eldugtam a ruháit, mondván, hogy kidobtam. Erre ő dührohamot kapott, és kidobálta a ruháimat a szekrényből. Szóltam a szüleimnek, kapott is érte. Akkor meg megint a bőgés, hogy én vagyok a tökéletes..

Megpróbálom azt, hogy nem szólok hozzá, amíg nem takarít ki/rakodik el..


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!! :)

2011. szept. 26. 09:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is a szoba leválasztását ajánlom.

Nem drasztikus dologra gondolok, mert lehet, hogy a szüleitek nem engedhetik meg maguknak, hogy felhuzassanak egy gipszkarton falat, rá ajtót stb., de például az IKEÁ-ban láttam olyan térelválasztót, ami hasonló, mint egy függöny, de igazából nem az, mert merev, viszont sínen megy.

Az nem is vészes árban, talán még zsebpénzből is ki tudod gazdálkodni az árát, elválasztod vele a szobát és akkor lesz egy saját részed, ami olyan, amilyet te szeretnél, a húgod meg azt csinál a saját részén, amit akar.

L/24

2011. szept. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

13:38 vagyok.

Na, ilyenre gondoltam, ebből mondjuk több darab kell, mert ugye 60 cm széles, de szerintem egy 6000 Ft-ból kijön.

Persze van más színben, meg van olyan is,ami egyáltalán nem áttetsző, mondjuk az drágább.

[link]

Itt a többi, a "lapfüggönyök"-re gondoltam.

[link]

2011. szept. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Majd megbeszélem a szüleimmel ezt a válasz-falat! :)
2011. szept. 29. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!