Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt hogy oldják meg az emberek...

Ezt hogy oldják meg az emberek? Csak én nem értem?

Figyelt kérdés

Részben személyes esetből kiindulva írom ezt a kérdést. Én egyetemre járok, félig-meddig a szüleimnél lakok de amúgy gyakran albérletben és hétvégére járok haza. Anyukám egyedül csinál minden házimunkát, régen nagymamám segített neki főzni-sütni, az még nagyon régen volt de mamám már nem él. Én néha-néha segítek, cipekedni bevásárláskor meg néha elmosogatok. Főzni, mosni, takarítani nem. Amúgy tervezem, hogy többet segítek de mostanában ennyire van erőm és időm a vizsgaidőszak miatt, amúgy is megvan a magam baja, előtte meg tényleg annyit tanultam, hogy örültem ha nem kell semmit csinálnom. Meg főzni még csak most fogok megtanulni. Apukám nem segít anyukámnak a házimunkában, csak leviszi a szemetet, mikor udvarunk is volt, akkor lenyírta a füvet de ennyi. Meg régen ő is segített bevásárolni de most különböző okokból nem. Anyukám csomószor megkeseredett, jajgat, mondja, hogy mennyire utál már vásárolni járni (nem tud egyszerre mindent megvenni, ezért sokszor megy) meg főzni. A kérdésem a következő: próbálok majd a jövőben többet segíteni neki de amúgy mások ezt hogy oldják meg úgy, hogy mégse kattannak bele? Például akiknek a gyerekei messze élnek tőlük vagy nem látják őket minden héten vagy nincs pénzük saját bejárónőre. Mások is megcsinálják, csak kikészülnek közbe vagy nem csinálnak annyi házimunkát vagy mi?


Persze, értem én, hogy a gyereknek illik segíteni, mint mondtam, tervezem, hogy ezután többet fogok míg időm engedi de egy idő után a gyerekek kirepülnek a fészekből, a szülők meg ott maradnak. Vagy a házastárs segít? Vagy ez hogy van? Nem segíthet minden háziasszonynak örökre valaki.


2019. dec. 26. 21:39
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

Azóta sok válasz érkezett. A főzésről: anyukám nem bánta volna ha tudok de ő úgy akarta, hogy álljak mellette mikor főz és nézzem hogy kell. Én meg inkább csinálnám. Nekem unalmas csak nézni, én rögtön kipróbálnám.

Olyan is volt, hogy valamit ketten főztünk, a receptben volt valami, én is máshogy akartam volna meg ő is máshogy. Lett egy nézeteltérés de persze nem veszekedés.

2019. dec. 27. 18:01
 42/46 Metionin ***** válasza:
84%

Igazából ezt akkor kellene felosztani és megbeszélni, amikor hosszabb távon együtt él 2 ember. Ha már az elején fel vannak osztva a feladatok és nem csak egy emberre hárul a háztartás, akkor nem olyan nehéz. Amikor segítőképes gyereke van az embernek, akkor oké hogy a gyerek is segít de miután a gyerek elköltözik, vissza lehet állni ugyanarra a rendszerre, mint a gyerek előtt. A lényeg az, hogy sohasem szabad elfelejteni, hogy a háztartás mindenki dolga, tehát aki otthon él, az vegye ki a részét, legyen az férj, gyerek, nagymama, gyerek párja stb.

Kérdező, anyukád azért szív ennyit, mert apukád cseszett régen is bevállalni a rá eső részt. Oké hogy jelenleg te is ott vagy (már amikor fizikailag ott vagy) és valóban nem attól fogsz megbukni ha elmosogatsz de mi van akkor ha nem vagy ott? Mi volt mielőtt te lettél? Mi lesz ha te elköltözöl végleg? Ha eleve ketten csinálták volna a dolgokat egyenlően elosztva, akkor most és a jövőben is kevesebbet szívna anyukád.

2019. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
55%
#42 A tökéletes válasz! :)
2019. dec. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
80%
Most meg sokan a mi van ha csalad stb mellett kellene helytallnia szöveggel jönnek..neki kell megoldania, attól az anyjanak tovabbra is xar lenne..akkor bizony gondolom lenne annyi esze hogy elosszák a feladatot a kedves férjével, családjaval, hiszen az anyja példájából csak tanult valamit..
2019. dec. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
20%

Lehet sokat rágódni, én nem tudom jó útnak érezni, hogy vki, akit felneveltek, albérletet, számlàkat, tankönyveket fizetnek neki, külön èl, hogy önállónak is érezze magát, de azért hétvégére, eszegetni, talán mosatni-vasaltatni is hazajár -

Szépen végignézi, hogy az anyja megszakad a karácsonyi előkészületekben, mert neki még van pár tétel hátra.

Nem kell akkor hazamenni "karira". Meg át kellene azt a tanulásmódszertant, mert szerintem azzal is gond van, meg a buksiban is.

Apuka teljesen irreleváns, nyilván egy gyökér, Anyuka meg mártír, játszmáznak egymással és mindenkivel, de ilyen akkor sincs hogy vki felnőttként fényesre nyalatja a popsiját, minden javat elfogad, de döbbenten tárja szét a kezét, ha részt kell venni a saját otthona működtetésèben.

Az hogy Anyu nem szimpin tanított főzni, lehet, bár majd ha igazán felnősz, ràjössz, mekkora dolog, ha bárki bármire bárhogy tanít, de azóta az "albiban" vagy egy tanfolyamon is tanulhatsz főzni. Tèny, amikor háziasszony lesz vki, sokkal könnyebben válik rutinná, de addig is egyszerűbb kajákat megtanulva elég sokat spórolhatsz

2019. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
33%

Te csak hétvégén vagy otthon, nem értem miért hibáztatnak itt a nagyokosok.

Anyád klimaxol plusz túltolja a házimunkát és mártírkodik.

Ketten vannak hétközben, minek beleszakadni egy 2 fős háztartásba?

Apád meg egy here.

Milyen különböző okokból nem tud már bevásárolni?

Két vénülő hülye játszmája és eszik egymást.

Nem kell meggebedni, apád majd zabáljon vajaskenyeret.

Eszem megáll mennyi hülýe van.

Én 49 évesen két ritkán segítő kamasszal sem bolondulok meg, még karácsonykor sem.

2019. dec. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!