Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt hogy oldják meg az emberek...

Ezt hogy oldják meg az emberek? Csak én nem értem?

Figyelt kérdés

Részben személyes esetből kiindulva írom ezt a kérdést. Én egyetemre járok, félig-meddig a szüleimnél lakok de amúgy gyakran albérletben és hétvégére járok haza. Anyukám egyedül csinál minden házimunkát, régen nagymamám segített neki főzni-sütni, az még nagyon régen volt de mamám már nem él. Én néha-néha segítek, cipekedni bevásárláskor meg néha elmosogatok. Főzni, mosni, takarítani nem. Amúgy tervezem, hogy többet segítek de mostanában ennyire van erőm és időm a vizsgaidőszak miatt, amúgy is megvan a magam baja, előtte meg tényleg annyit tanultam, hogy örültem ha nem kell semmit csinálnom. Meg főzni még csak most fogok megtanulni. Apukám nem segít anyukámnak a házimunkában, csak leviszi a szemetet, mikor udvarunk is volt, akkor lenyírta a füvet de ennyi. Meg régen ő is segített bevásárolni de most különböző okokból nem. Anyukám csomószor megkeseredett, jajgat, mondja, hogy mennyire utál már vásárolni járni (nem tud egyszerre mindent megvenni, ezért sokszor megy) meg főzni. A kérdésem a következő: próbálok majd a jövőben többet segíteni neki de amúgy mások ezt hogy oldják meg úgy, hogy mégse kattannak bele? Például akiknek a gyerekei messze élnek tőlük vagy nem látják őket minden héten vagy nincs pénzük saját bejárónőre. Mások is megcsinálják, csak kikészülnek közbe vagy nem csinálnak annyi házimunkát vagy mi?


Persze, értem én, hogy a gyereknek illik segíteni, mint mondtam, tervezem, hogy ezután többet fogok míg időm engedi de egy idő után a gyerekek kirepülnek a fészekből, a szülők meg ott maradnak. Vagy a házastárs segít? Vagy ez hogy van? Nem segíthet minden háziasszonynak örökre valaki.


2019. dec. 26. 21:39
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
Csak ma nézem gyakrabban a kérdést de amúgy meg tanultam még karácsonykor is. Meg beosztom magamnak melyik tárgyból hány tétel lesz aznapra de tegnap még ezt túl is teljesítettem. Lassan lehet az lesz, hogy lefotózom a jegyzeteimet, amit aznap megtanultam és ide feltöltöm, hogy lássa mindenki.
2019. dec. 27. 12:33
 32/46 anonim ***** válasza:
31%

Na, hát akkor ha túlteljesítetted, akkor ma ráérsz gyakorizni. De raerhetnel segíteni is. És ez az év 365 napján így van. Arra van időd, amire akarod. Nyilván ahogy a pénznek, az időnek sincs felső határa, sose elég senkinek. A teendőid priorizalasanal, sorold előrébb az otthoni teendőket, más dolgok kárára. Vagy hallgasd anyukád nyafogását apáddal együtt. Anyud úgyis megfogja csinálni ezután is, és mindenki a saját lelkiismeretéért felel. Ahogy anyukád is kinyithatná a száját, hogy mától kinek mi a feladata, ha már egy fedél alatt laktok.

Na de én most már tényleg megyek, mert sehová se haladok az ész osztással.

2019. dec. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
73%
Majd felnőtt korodban megérted. Amikor gimi után a szüleim teljes támogatása mellett jártam egyetemre, akkor én is úgy éreztem, hogy semmi másra nincs idő, a vizsgaidőszak pedig maga a pokol. Közel a 40-hez jogi egyetem mellett volt időm dolgozni (teljes munkaidőben), háztartást vezetni, gyereket nevelni, utazni, szórakozni, stb.
2019. dec. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
81%

Továbbra is fenntartom a véleményem hogy a szülőknél vannak alap gondok. A gyerek meg nemsokára úgyis végleg kirepül, szóval anyuka méginkább egyedül marad a háztartással. Az alap lenne hogy.mindenki részt vesz benne. Nyilván ha 2 hetig mondjuk az egyik elfoglaltabb akkpr a többiek kompenzálják. Aztán vissza. A kérdező meg majd rajön mi az igazi fáradtság, munka, esetleg tanulás, család mellett. Az ő dolga mit kezd vele. De ez az anyja problémáján nem fog valtoztatni.

Azt meg főleg nem értem miért kell Karacsonykor teljesen kicsinalni magukat, főleg nők esetében.

2019. dec. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
78%
Azért mert a legtöbb ember rohan évközben és a feltorlódott nagytakarítás meg a menü meg az ajándékok összességében elég szívás.
2019. dec. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
85%

Elég vegyesek itt a válaszok, de hát ez a gyk-n alap. El kell fogadni a másik ember véleményét, akkor is, ha nem tetszik. És nem kell ennyit védekezni, mert nincs értelme.

Anya egyedül nevelt engem és testvéremet, és én sem szerettem különösebben takarítani vagy segíteni, de nyilván kellett, mert láttam anyán, hogy örül, ha el van mosogatva vagy csinálok magamnak enni, vagy segítek neki rendet rakni. Az egyetemet mindenki máshogy éli meg, én speciel soha annyira nem élveztem a takarítást, mint vizsgaidőszakban...!

😂 Amúgy sem lehet egész nap tanulni, nyilván van kis idő pihenni, netezni.. Az is sokat segít (neked is, anyudnak is), ha alapból rendet tartasz a saját cuccaid között, ha helyére teszed a cipőd, elmosol magad után a tanyérodat, leviszed a szemetet stb. Bármi apróság segít, valószínű anyukád észre fogja venni és értékelni fogja. Elvégre, ők fizetik a sulit, albit.


Én szerettem főzni egyetemen, nyilván hoztam otthonról kaját, de elég sokat tanultam a főzésről, pláne a hónap végén :) megtanultam kreatívan főzni, főleg lakótársakkal volt buli együtt főzni, enni.

Szóval baby steps! Csak fogj bele :)

2019. dec. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem itt a kérdező a legkevésbé hibás vagy felelős a történetben... Nekem van egy olyan érzésem, hogy szimplán az anyuka egy idióta, akiben még él ez a csodálatos "vallás", hogy mindig mindennek csillogni kell, mindig mindenhol legyen rend és tisztaság, mindig legyen kaja stb., mert ez egy anya vagy háziasszony dolga, mit szól az istentudjakicsoda, a nemtudomki is mesélte, hogy mit főzött... Anyám is ilyen volt nagyon sokáig, mindig suvickolt mindent, mindig főzött egész napokat a konyhában, minden nap járt bevásárolni és nyilván mindig fáradt volt, ideges, feszült, kb. rá sem lehetett nézni. Szerencsére már rájött, hogy teljesen felesleges és a világ legnagyobb baromsága így élni, mert rohadtul nincsen semmi probléma, ha az ember nem egy múzeumban lakik, ha mondjuk csak egyféle étel van, ha nincsen rögtön abban a szent minutumban elmosogatva, ha nem illatos a csempe meg a tököm tudja még mi volt a mániája. Amióta ezt elengedte, azóta nincsen ilyen probléma és normális életünk van. A családban mindenki kivette a részét a házimunkából, ahogyan éppen tudta (pl. nekem is apukám füvet nyírt, tüzelőt vágott, mosott és teregetett, mosogatott, mindenki rendben tartotta a saját szobáját és hasonlók). Én is egyetemista vagyok (amúgy szintén nyelvszakos), egy másik városban lakom albérletben és őszintén szólva emiatt pont nem érzem azt, hogy nekem kellene otthon még többet segíteni, mikor jó formán nem is lakok ott és pont nem én eszek, pont nem én piszkolok ott össze semmit stb. Egy két fős háztartásba szerintem nem kell belehalni... Én is pont így lakom egy albérletbe, nem érzem azt, hogy nekem kötelező jelleggel kellene minden egyes nap felporszívóznom, lemosnom a tükröket, minden nap külön kaját főzni stb., stb., és lám minden megy anélkül, hogy agyvérzést kapnék.
2019. dec. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
23%

Imádom amikor olyanok osztják az észt, akik egyelőre még csak tanulnak. Van itt jópár olyan hozzászóló, aki egyetem és munka mellett még a családot és háztartást is viszi. Mégsem sírdogálnak itt, hogy jajj milyen nehéz.

Igen, lehet, hogy az anyja kiszolgálta, de 20 pluszos NŐT ne kelljen már megtanítani arra, hogy saját maga körül legyen igénye rendet tartani. Rohadt kényelmes neki, hogy ki van szolgálva, van főtt étel, tiszta ruha

2019. dec. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
61%

#38!

"Imádom amikor olyanok osztják az észt, akik egyelőre még csak tanulnak." Miért is? Nekik szerinted nincs joguk véleményt mondani?

"Mégsem sírdogálnak itt, hogy jajj milyen nehéz." Senki nem sírdogált itt, még a kérdező sem, csak feltett egy kérdést.

"Igen, lehet, hogy az anyja kiszolgálta, de 20 pluszos NŐT ne kelljen már megtanítani arra, hogy saját maga körül legyen igénye rendet tartani." Igen, egy 20 pluszos embert ne kelljen már megtanítani ezekre a dolgokra, ebben igazad van. Ugyanis KORÁBBAN kellett volna megtanítania rá a SZÜLŐKNEK, és akkor most nem lenne semmi probléma. Engem pl. 13-14 éves korom körül megtanított az édesanyám főzni, így értelemszerűen tudok főzni magamra vagy az egész családra is, ha kell. Ha a kérdező huszonévesen nem tud főzni, az miért az ő hibája? A kisujjából kellene talán kiszopnia? Az édesanyjának (vagy az édesapjának, ha ő maga tud főzni) kellett volna megtanítania neki, már fiatalabb korában bevonni minden ház körüli tevékenységbe, és akkor most az lenne neki a természetes.

2019. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
62%

Egyszerűen életképtelen. Szerinted azok a gyerekek, akik család, anya nélkül nőnek fel, azok hol és hogyan tanulják meg? Igen, hibázott az anyja, de a kérdezőben akarat sincs arra, hogy akár magától valamit megtanuljon, csináljon.

Ha arra nyávog, hogy jajj, neki tanulni kell, akkor mi lenne vele, ha munka, család, háztartás mellett kellene helytállnia? Vagy felnő, vagy elbukik. Lehet hibáztatni másokat, elvégre ez a legegyszerűbb!

2019. dec. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!