Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt hogy oldják meg az emberek...

Ezt hogy oldják meg az emberek? Csak én nem értem?

Figyelt kérdés

Részben személyes esetből kiindulva írom ezt a kérdést. Én egyetemre járok, félig-meddig a szüleimnél lakok de amúgy gyakran albérletben és hétvégére járok haza. Anyukám egyedül csinál minden házimunkát, régen nagymamám segített neki főzni-sütni, az még nagyon régen volt de mamám már nem él. Én néha-néha segítek, cipekedni bevásárláskor meg néha elmosogatok. Főzni, mosni, takarítani nem. Amúgy tervezem, hogy többet segítek de mostanában ennyire van erőm és időm a vizsgaidőszak miatt, amúgy is megvan a magam baja, előtte meg tényleg annyit tanultam, hogy örültem ha nem kell semmit csinálnom. Meg főzni még csak most fogok megtanulni. Apukám nem segít anyukámnak a házimunkában, csak leviszi a szemetet, mikor udvarunk is volt, akkor lenyírta a füvet de ennyi. Meg régen ő is segített bevásárolni de most különböző okokból nem. Anyukám csomószor megkeseredett, jajgat, mondja, hogy mennyire utál már vásárolni járni (nem tud egyszerre mindent megvenni, ezért sokszor megy) meg főzni. A kérdésem a következő: próbálok majd a jövőben többet segíteni neki de amúgy mások ezt hogy oldják meg úgy, hogy mégse kattannak bele? Például akiknek a gyerekei messze élnek tőlük vagy nem látják őket minden héten vagy nincs pénzük saját bejárónőre. Mások is megcsinálják, csak kikészülnek közbe vagy nem csinálnak annyi házimunkát vagy mi?


Persze, értem én, hogy a gyereknek illik segíteni, mint mondtam, tervezem, hogy ezután többet fogok míg időm engedi de egy idő után a gyerekek kirepülnek a fészekből, a szülők meg ott maradnak. Vagy a házastárs segít? Vagy ez hogy van? Nem segíthet minden háziasszonynak örökre valaki.


2019. dec. 26. 21:39
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
28%
És milyen szakra is jársz kérdező?
2019. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
64%
A másik kérdés Kérdező, hogy ki fizeti az albérletedet, a számláidat, a tankönyveidet és ad-e még Anyukád tartalèk kaját, amikor visszamész tőlük az "albi"-ba?
2019. dec. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
60%

Én nem jartam egyetemre, de tanulás és munka mellett is mindent csinaltam. Most gyerek mellett is csinálom, amit előtte. Ha pedig vissza megyek dolgozni, akkor is fogom. Hisz, majd neked is lesz családod...

Barátnom anyukája egyetemre járt, háztartást vezetett, el látta az akkor még kicsi gyerekeit (már felnőttek). Azóta is jár tovabbkepzesekre. Mindig patyolat volt náluk minden, kaja az asztalon, idővel pedig a gyerekek szépen besegitettek a háztartásban, férj néha főzött, vásárolni együtt mentek.

2019. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem miért a kérdező van szétszedve .ok segithetne többet, de mivel keveset van otthon az anyja gyakorlatilag egy 2 fős háztartáson mártírkodik. A férjével kellene megbeszélni hogy ha ez neki sok. Amekkora cirkusz van a főzesből, inkább hagynák az egészet.
2019. dec. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
Most tolmács-fordító szakra járok, korábban nyelvszakra jártam. Jó, biztos lesz aki azt mondja, hogy a btk semmit nem ér, meg milyen könnyű de nekem épp elég nehéz volt és amúgy tényleg állandóan zh-k és/vagy beadandók voltak. Vagy ha egy sima házi, azt is muszáj volt megcsinálni. Meg amúgy tényleg sokszor estig volt órám.
2019. dec. 27. 11:38
 26/46 anonim ***** válasza:
30%

14. Te meg igazi díszpéldány vagy, valószínűleg ugyanolyan korlátolt, lusta és elkényeztett kis okádék, mint a kedves kérdező! Biztos, rohadt nehéz lehet az andragógia, anglisztika vagy hasonló "nehéz" szak...!! Majd még megsajnáljuk..

Hagyjuk már ezt a vizsgaidőszak kifogást, képzeld alig pár éve lett meg a mesterdiplomám, csúszás nélkül... Akkor most ez mentesít valami alól? Takarítottam, főztem, segítettem a kertben otthon is, és nem azért mert muszáj volt, csak nem vagyok akkora nyomoronc, hogy mindig másra hagyjam a munkát! 🤣 🤣 Nevetséges vagy te is, a kérdező is. Még 25 évesen is anya főz rátok?

2019. dec. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:
11:54, ezek szerint te tökéletes vagy?
2019. dec. 27. 12:12
 28/46 A kérdező kommentje:

Amúgy meg nincs jogod okádéknak nevezni, én sem mondtam rád ilyet.

Most úgy teszel, mintha én lennék az egyetlen ember a világon, aki 23-24 évesen tanul meg főzni.

2019. dec. 27. 12:13
 29/46 anonim ***** válasza:
71%

Nem 2 fős háztartás mert a lányára is főz.

De gondolom a Karácsony verte ki a biztosítékot nagytakarítás, a menü elkészítése egyedül.

2019. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
58%

A kifejezése nem volt túl építő, és a kioktatás sem célravezető, de ezzel neki van dolga.

Neked kérdező, meg magaddal, mert mindannyian tudjuk, hogy az igazi tanulásnál az ember nem molyol ennyit egy kérdés kiírással, és közben nem nézi a válaszokat, várva, hogy reflektáljon. Tehát 1 csomó mindent nem tudunk rólad, de az ennyiből is látszik, hogy az állandó tanulással egy kissé ferdítesz. Talán nehezen megy a koncentrálás, ezért bár ott ülsz a könyv felett órákat, a valós tanulásra fordított idő ennek a töredéke.

Merj elszakadni az asztaltól, hogy kivedd a részed a házimunkában, jót fog tenni a lelkednek és a tanulásodnak is.

A 2 diplomás voltam, aki immár 3 órája "tanul", emiatt épp az imént mondott le egy találkozót. A valóság pedig az, hogy a 3 órából 2 netezesre ment el, 20 perc szundikálásra és a maradék a tanulásra. És biztosan tudom, hogy ez nem csak nálam van így...

2019. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!