Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt hogy oldják meg az emberek...

Ezt hogy oldják meg az emberek? Csak én nem értem?

Figyelt kérdés

Részben személyes esetből kiindulva írom ezt a kérdést. Én egyetemre járok, félig-meddig a szüleimnél lakok de amúgy gyakran albérletben és hétvégére járok haza. Anyukám egyedül csinál minden házimunkát, régen nagymamám segített neki főzni-sütni, az még nagyon régen volt de mamám már nem él. Én néha-néha segítek, cipekedni bevásárláskor meg néha elmosogatok. Főzni, mosni, takarítani nem. Amúgy tervezem, hogy többet segítek de mostanában ennyire van erőm és időm a vizsgaidőszak miatt, amúgy is megvan a magam baja, előtte meg tényleg annyit tanultam, hogy örültem ha nem kell semmit csinálnom. Meg főzni még csak most fogok megtanulni. Apukám nem segít anyukámnak a házimunkában, csak leviszi a szemetet, mikor udvarunk is volt, akkor lenyírta a füvet de ennyi. Meg régen ő is segített bevásárolni de most különböző okokból nem. Anyukám csomószor megkeseredett, jajgat, mondja, hogy mennyire utál már vásárolni járni (nem tud egyszerre mindent megvenni, ezért sokszor megy) meg főzni. A kérdésem a következő: próbálok majd a jövőben többet segíteni neki de amúgy mások ezt hogy oldják meg úgy, hogy mégse kattannak bele? Például akiknek a gyerekei messze élnek tőlük vagy nem látják őket minden héten vagy nincs pénzük saját bejárónőre. Mások is megcsinálják, csak kikészülnek közbe vagy nem csinálnak annyi házimunkát vagy mi?


Persze, értem én, hogy a gyereknek illik segíteni, mint mondtam, tervezem, hogy ezután többet fogok míg időm engedi de egy idő után a gyerekek kirepülnek a fészekből, a szülők meg ott maradnak. Vagy a házastárs segít? Vagy ez hogy van? Nem segíthet minden háziasszonynak örökre valaki.


2019. dec. 26. 21:39
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Az albérletemben elmosogatok, porszívózok, kimosom a ruhám, ami ott van, kitakarítom a fürdőszobát. Kicsit soknak érezném, ha ott is házimunkázni kellene meg itt is. A tanulást meg nem ócska kifogásnak mondtam, annyi tételem van, hogy azt se tudom hogy fogom megtanulni. Meg volt amikor 4-5 napom volt egy egész féléves anyagra. Nem is egyszer. Ezt csak az érti, aki volt már ilyen helyzetben. És nem azért mert lusta voltam korábban tanulni hanem mert korábban más tárgyakból volt állandóan zh meg beadandó.


Különben... amúgy nekem nem kellene az állandó tanulás meg házimunka mellett pihenni is? Persze anyukámnak is kell de nekem se árt. Nem is tudom hogy lenne erre is idő.


Meg én nem úgy értettem, hogy majd akkor segítek mikor végeztem az egyetemen, hanem amikor letudtam a vizsgáim, ami két hét múlva lesz. Ha letudnám akkor mindet, utána jóval több mindenre lenne időm.

2019. dec. 26. 22:47
 12/46 A kérdező kommentje:

Kiegészítés: azt, hogy nem tudok főzni, azt nem úgy kell érteni, hogy sose próbàltam. Megtanultam elkészíteni pár ételt de mivel nem főzök, elfelejtem, nem vagyok elég ügyes. Meg néha anyukámnak nincs is türelme ahhoz, hogy ketten csináljuk vagy tanítson főzni, mert nekem lassabban megy.

Egyedül meg eddig nem akartam, nehogy elrontsak nagyon valamit de most már lehet megpróbálom mikor egyedül leszek, akár az albérletben, legfeljebb baj lesz belőle. Attól félek, hogy nehogy felgyúljon valami. Lehet hogy ciki de komolyan ezért nem mertem sose egyedül.

Esetleg a sütő az kiiktatja ezt a helyzetet.

2019. dec. 26. 22:56
 13/46 anonim ***** válasza:
17%
Hallod, nem kell anyád háztartását is vezetned, azért mert ő mártírkodik. Majd kevesebbet vállal és akkor bírni fogja.
2019. dec. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
11%

#7 Imádod az egyetemisták vizsgaidőszak kifogását?

Ugye azt tudod, hogy a vizsgaidőszakban attól, hogy nincsenek órák, az ember nem szabadságon van, hanem igenis tanulnia kell. Ritka tapló és idióta hozzászólást sikerült ideböfögnöd. A kérdezőt amiatt is kritizálod, hogy bem tud főzni. Na és honnan kéne tudnia? Talán a szüleinek meg kellett volna tanítani őt főzni, majd aztán lehet számonkérni rajta, hogy miért nem főz.

Persze nem hiszem, hogy a korlátolt elméddel fel tudod ezt fogni.

2019. dec. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
39%

Hogy a vizsgaidőszak mennyire szabadság, az egyetemfüggő.

De napi 1 óra mindig van. Ha vki èl vhol, akkor kötelessége arányos részt vállalni a munkából. Otthon élő felnőtt gyereknél, ha a szúlő dolgozik, egyenlő részt kell vállalnia.

Itt nem teljesen otthon él, nyilván kicsit más, de amikor otthon van, vegye ki a részét. Főzet magára, bevásároltat, takaríttat magára, hàt csicska az anyja?

Az albérletet ki fizeti?

2019. dec. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
69%
Elég sokan jártunk egyetemre, és nem valami büfészakra. Mindig lehet kifogást találni, hogy miért nem akarsz segíteni. Egyszerűen lusta vagy. Az albérletben ki főz? Csak nem anyukád főztjét eszed véletlenül? Fel kellene nőni......
2019. dec. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
83%

A 2. diplomamat szerzem, kozben teljes allasban dolgozom es van egy ferjem, alias haztartasunk. Mindezt ugy csinalom, hogy a ferjemmel 50-50 a haztartas. Vizsgaidoszakban tudatosan lejjebb adok, altalaban a fozesbol, inkabb keszetelt veszunk. (A ferjem is tanul, munka mellett.)

Itt apukad a legnagyobb hunyo, felesegkent biztos nem hagynam ezt neki, ha csak nem banyaban robotol napi 12-ben.

Te meg nem tudom milyen szakra jarsz, vagy mennyire nehezen tanulsz, de a 2 szakommal osszesen 7. eve jarok egyetemre, es innen tudom, hogy nagyon dramaian lehet eloadni a "jaaaj folyton tanulnom kell" szoveget. Hidd el, nem fogsz megbukni attol, mert otthon is elmosogatod legalabb a sajatodat, kimosod a ruhadat, meg kiviszed a szemetet. Es amikor anyukad foz, a zoldsegeket megpucolni kb. 20 perc es nem kell hozza chef kabat. Tanulas kozben az ilyen munkak kifejezetten pihentetoek, es hatekonyak a tanulasra. Mindezt apukad is megcsinalhatja, ezt egy nyugodt pillanatban jelezheted neki is, meg anyudnak is.

2019. dec. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
10%
Nem igazan értem a problémát. Egyedülálló anyaként is képes voltam bevásárolni és a háztartást vezetni.
2019. dec. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
78%

Akkor más nem lehet fáradt, öreg, beteg vagy nem lehet elege abból, hogy gürizik, amíg mások ücsörögnek?

Ő az urát is ellátja meg talán pluszba is főz az albiba a gyerekének...

Ha az anyukq dolgozik is, semmi nem indokolja, hogy egy kanyival is több házimunkát végezzen, mint mások.

Az egyetemistákat meg hagyjuk, van èpp elég idő. Jut ott még bulikára is, és az ellógott tanórák idejéből is.

Ok, most vizsgaidőszak van, de nyilván nem született volna a kérdés, ha a kérdező az év 52 hetéből 46-on szorgalmasan segítene, csak a vizsgaidőszak alatt kevesebbet.

"Nem nem tudok főzni csak azért nem tudok, mert nem csináltam" ....

2019. dec. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

Bulizni sose járok. Nem vagyok olyan típus de az aztán végképp nem férne bele az időmbe. Nekem szorgalmi időszakban is rengeteget kellett tanulni és vizsgaidőszakban is most felgyűlt.

Szorgalmi időszakban volt, hogy egész nap órám volt, ha meg voltak szünetek, akkor az annyiból állt, hogy valami tanulás + ebéd.

Volt, hogy este azt hittem mindjárt összeesek.

2019. dec. 27. 10:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!