Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt hogy oldják meg az emberek...

Ezt hogy oldják meg az emberek? Csak én nem értem?

Figyelt kérdés

Részben személyes esetből kiindulva írom ezt a kérdést. Én egyetemre járok, félig-meddig a szüleimnél lakok de amúgy gyakran albérletben és hétvégére járok haza. Anyukám egyedül csinál minden házimunkát, régen nagymamám segített neki főzni-sütni, az még nagyon régen volt de mamám már nem él. Én néha-néha segítek, cipekedni bevásárláskor meg néha elmosogatok. Főzni, mosni, takarítani nem. Amúgy tervezem, hogy többet segítek de mostanában ennyire van erőm és időm a vizsgaidőszak miatt, amúgy is megvan a magam baja, előtte meg tényleg annyit tanultam, hogy örültem ha nem kell semmit csinálnom. Meg főzni még csak most fogok megtanulni. Apukám nem segít anyukámnak a házimunkában, csak leviszi a szemetet, mikor udvarunk is volt, akkor lenyírta a füvet de ennyi. Meg régen ő is segített bevásárolni de most különböző okokból nem. Anyukám csomószor megkeseredett, jajgat, mondja, hogy mennyire utál már vásárolni járni (nem tud egyszerre mindent megvenni, ezért sokszor megy) meg főzni. A kérdésem a következő: próbálok majd a jövőben többet segíteni neki de amúgy mások ezt hogy oldják meg úgy, hogy mégse kattannak bele? Például akiknek a gyerekei messze élnek tőlük vagy nem látják őket minden héten vagy nincs pénzük saját bejárónőre. Mások is megcsinálják, csak kikészülnek közbe vagy nem csinálnak annyi házimunkát vagy mi?


Persze, értem én, hogy a gyereknek illik segíteni, mint mondtam, tervezem, hogy ezután többet fogok míg időm engedi de egy idő után a gyerekek kirepülnek a fészekből, a szülők meg ott maradnak. Vagy a házastárs segít? Vagy ez hogy van? Nem segíthet minden háziasszonynak örökre valaki.


2019. dec. 26. 21:39
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
93%
Vásárlásban a családban lévő kocsi sokat segít, nem kell annyit cipekedni. Férjeknek sem tilos beszállni a házi munkába, később a gyerekeknek sem. Ahol egyik sincs, ott egyedül oldják meg, pedig nem ennek kellene természetesnek lennie.
2019. dec. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 piroska és a farkas ***** válasza:
90%
Nem. A hàzastàrs nem SEGÍT, Hanem ugyanúgy DOLGA. Lenne. Kivéve, ha a nő hàztartàsbeli. Akkor mondjuk övé a javarészt valóban. Én most 3 kisgyermekünkkel vagyok itthon, ha mindketten itthon vagyunk, akkor a lakàs és a gyerekek körüli összes feladat közös.
2019. dec. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
90%
Úgy oldják meg, hogy nem egy lusta, semmirekellő férjet választanak.
2019. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
93%

Nagynéném ezt idén úgy oldotta meg, hogy 54 évesen agyvérzést kapott, pont karácsony előtt. Még nem tudni, hogy mennyire fog felépülni.

Neki se segített soha senki, mindenki csak tervezte.


Mondjuk kezdd azzal, hogy minél kevesebbet kelljen utánad pakolni, takarítani, és ne kelljen kiszolgálni. Legalább ne nehezítsd a dolgát, ha már nem csinálsz semmit.


Egyébként albérletben a mosogatást, takarítást ki oldja meg?

2019. dec. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
60%

Jézusom, mennyi ilyen család van, lusta férj, lusta kölyköt, ideggyenge anyuka...

🤦‍♀️

2019. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
81%
Amikor anyu beteg volt és nem tudott lemenni a lépcsőn, én jártam helyette mindenhová. Én sem tudtam örökké cipekedni, akkor önjáró banyatankkal vásároltam, nem érdekelt, hogy fiatal vagyok, vagy ciki. Azt fel is tudtam húzni a lépcsőn, nem volt teher. Aztán, ahogy anyu gyógyult igyekezett segíteni, amennyit tudott.
2019. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
43%
Én soha nem értettem, hogy ennyi idősen hogyan lehetnek ennyire életképtelenek az emberek? Főzni sem tudsz?? Imádom, az egyetemista vizsgaidőszak kifogást is... Én mondjuk természettudományi szak melletr szakdolgoztam és dolgoztam, hétvégén meg otthon kapáltam. Nagy szégyen, nem segíteni kell a házimunkában, mintha te vagy apád valami áldozatot hoz ezzel!! Ott laktok, a TI feladatok IS a rendrakás, mosás stb.
2019. dec. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
76%
Mások úgy oldják meg, hogy annyit csinálnak meg egyszerre, amennyi jól esik nekik. Nem kell ám bele gebedni a főzésbe, vásárlásba. Marhára unalmas már, hogy egyes nőknek, főleg 50 fölött inkább megpusztulnak mintsem szendvicset egyenek vagy rendeljenek valamit, mert a főtt kaja az kötelező! Le kell rakni az ura elé, mert az meg nem találja meg a száját sem. Ebbe nem kéne neked is beszállnod, osszák be ketten a kettejük dolgát. Te meg repülj ki nyugodtan.
2019. dec. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
74%

.. Terveztem, hogy segítek anyának a házimunkában, mert nehéz neki egyedül mindent megcsinálni, ugyanis apám egy lusta tuskó...

..De most még nem tudok segíteni, mert blablabla, hadd szakadjon meg az anyám..

..Ha végeztem a sulival, majd segítek, addig csak kibírja..

..Ja nem.. Akkorra jó kifogás lesz, hogy dolgozok..


Nekem ez jött le a mondókádból.

Hogy mások hogyan csinálják? Ó kérdező.. Ez most komoly? Más hogy csinálja? Komolyan? Befogja a nagyhereférjét is, vagy nem is kell befognia, mert a férj képes magától is csinálni, amit kellene. A kis csemetét is befogja arra, amire a kora/ügyessége megengedi.

A saját bejárónő szöveged kiégetett.. Nektek szerencsére van sajátotok anyukád személyében.

2019. dec. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
25%

Egy idő után az idősek már nem tudnak ellátni egy kerteshàzat.


Akkor lehet fizetett segítség, vagy magukhoz veszi/odaköltözik a gyerek, vagy csere egy lakásra vagy idősek otthona és/vagy àpolási osztály.

2019. dec. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!