Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem miért állít lehetetl...

A nővérem miért állít lehetetlen célokat maga elé?

Figyelt kérdés
Legújabb mániája, hogy ő is akar diplomát szerezni, de nem akár hol, az ország egyik legjobb egyetemén. Ki is találta, hogy mind a 480 pontot összegyűjti a felvételihez... 21 éves, okj-s képzésen van, ez ugye pluszpont neki. Az érettségijei annak idején négyesek, ötösök lettek. De elhatározta, hogy ő max pontos érettségit fog írni, töriből és emelt szinten angolból. Emellett felsőfokú nyelvvizsgát akar angolból, holott most még középszinten sincs. Illetve, hogy a max pontja meglegyen a felvételin egy nyelven meg akar tanulni középfokon. S mindezt egy év alatt? Hogy lehetne leállítani, vagy egy kicsit észhez téríteni? És ami a legzavaróbb, hogy állandóan engem zaklat az idióta kérdéseivel, pedig nekem is megvan a saját dolgom.
2010. júl. 20. 18:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%

Támogasd! Egyrészt soha nem lehet tudni, mit fog tudni hasznosítani később, akár 10 év múlva.

Másrészt ez a fajta gondolkozás viszi előre az embert. Ezt nem szabad letörni, bátorítani kell. Ha max. pontos érettségije van, azt akérhogy számítják, max. pontot fog érni. Abszolút megéri. Én ezerszer megbántam, hogy amikor érettségiztem, csak azt néztem, hogy meglegyen az ötös (akkor még csak az érdemjegy számított), most sokkal több pontom is lehetne.

Ha a nővéred gondolkodása ilyen marad, sikeres lesz az életben. Ezért erre vigyázni kell, nagy érték!

2010. júl. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%

(túl) Merész célok önmagunk elé állítása általában azért történik, mert kevésre tartjuk jelenlegi önmagunkat (magunk és környezetünk előtt), de csak és kizárólag az eddig elértek szempontjából. Úgy véljük, ennél mi többek vagyunk és lehetünk, és ezt megmutatni elsősorban saját céljaink maximalizálásával tudjuk.

Engedni kell kibontakozni akár sikerül, akár nem. Akár sikerrel, akár kudarccal, de tisztában kell lennie saját kapacitásával, máskülönben helytelen értékrendet állít fel önmagával szemben, ami idővel csalódottsághoz, kisebbségi komplexushoz vezethet.

Egyelőre a törekvéseit tekintsd bizonyítási kényszernek.

2010. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
2010. júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%
Én azért tűzök ki merész célokat, mert tudom, hogy képes vagyok rá.
2010. júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
55%

Egyébként kérdező, attól, hogy neked nincs max. pontod, a nővérednek simán lehet. Sejtettem én, hogy az irigység beszél belőled.

Na szép kis testvér.

2010. júl. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%
akinek vannak céljai és tesz is érte, annak nincs lehetetlen. inkább örülj, hogy ilyen céltudatos.
2010. júl. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem akkor is nagyképűség azt hinni, hogy majd neki 480 pontja lesz, főleg, ha volt négyes!!! érettségije is, még ha mind ötös lett volna, akkor is elég csekély az esély rá. Szerintem ezt ő se gondolja komolyan, a kérdezőnek van igaza.
2010. júl. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Utolso: Nem azt HISZI, hanem az a CELJA. Az pedig motivalja ot..
2010. júl. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Bocs hogy ezt mondom de az a bajod h te sem szedtél össze annyi pontot akkor neki sem lesz,többre becsülöd magadat ha nekem nem sikerül neki hogy sikerülne már....

Amúgy sztem hiába írja itt mindenki h támogasd az írásodból az jött le h inkább azt akarod h ne sikerüljön neki:(

2010. júl. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!