Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem miért állít lehetetl...

A nővérem miért állít lehetetlen célokat maga elé?

Figyelt kérdés
Legújabb mániája, hogy ő is akar diplomát szerezni, de nem akár hol, az ország egyik legjobb egyetemén. Ki is találta, hogy mind a 480 pontot összegyűjti a felvételihez... 21 éves, okj-s képzésen van, ez ugye pluszpont neki. Az érettségijei annak idején négyesek, ötösök lettek. De elhatározta, hogy ő max pontos érettségit fog írni, töriből és emelt szinten angolból. Emellett felsőfokú nyelvvizsgát akar angolból, holott most még középszinten sincs. Illetve, hogy a max pontja meglegyen a felvételin egy nyelven meg akar tanulni középfokon. S mindezt egy év alatt? Hogy lehetne leállítani, vagy egy kicsit észhez téríteni? És ami a legzavaróbb, hogy állandóan engem zaklat az idióta kérdéseivel, pedig nekem is megvan a saját dolgom.
2010. júl. 20. 18:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
nem lehetetlen amit akar,sőt,inkább biztatni kellene
2010. júl. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Osztom az első véleményét: nem lehetetlen. Minél nagyobb célokat tűz maga elé ki az ember, annál többet sikerül megvalósítania belőle (ha nem is mindent). Segítsd amiben tudod, és eredményes lesz.
2010. júl. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%
Mondd el neki, hogy tök felesleges amit tervez. nyelvtudásért max 50 pontot lehet kapni, amit egy felsőfokú nyelvvizsga kitesz, nincs értelme az emelt angolnak és a + középfokú nyelvvizsgának. Ezenkívül ha az okj pluszpont neki, szintén felesleges ennyi minden, mert összesen lehet 80 pluszpontja, ami szerintem a felsőfokúval és az okj-vel megvan. De az okj is csak akkor ér pontot, ha szakirányú, annak remélem utánanézett, hogy tényleg jelent-e, mert a tervei alapján nem úgy látom, hogy nagyon képben lenne. Maxpontos érettségit meg szinte lehetetlen írni, mert a töri esszé része elég szubjektív, az angol levélírás szintén.
2010. júl. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Legalább vannak tervei,álmai és nem csak tengődik otthon.Ez jó.Egyébként,ha tényleg akarja menni fog neki.Persze egy kis segítség és támogatás jól jönne neki.


Amúgy hány éves vagy,hogy ennyire zavar,hogy kérdezget Téged erről,miközben neked is van dolgod??

Én mindig úgy örülök,hogyha a nővérem (19) kikéri a véleményemet valamivel kapcsolatban.Szívesen adok neki tanácsot,szívesen beszélgetek vele.Nemegyszer előfordult,hogy úgy elbeszéltük az időt hétvégén (egyetemista és csak hétvégén van itthon),hogy éjszaka 11-ig tanultam.De megérte,mert tanácsot adtam neki és jót beszélgettünk.

15/L

2010. júl. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Jövőre másik pluszpontszámítás fog életbe lépni
2010. júl. 20. 18:22
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nagyon jó tervek, még ha nem is biztos, hogy mindet meg tudja valósítani, de kellenek célok, amik az embert előbbre viszik. Támogasd őt ezekben!
2010. júl. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én most felvételizek, és én is csak 422-t szedtem össze
2010. júl. 20. 18:24
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Tök mindegy, milyen pontszámítás lesz. Nem értem, mi bajod. A tanulásnak, főleg a nyelvtanulásnak mindig van értelme, nemcsak felvételi miatt.

Inkább segítened kéne, nem elvenned az önbizalmát károgással.

Én is jártam az ország egyik legjobb egyetemére, nyelvvizsgáim is vannak, nem lehetetlen, sokan vagyunk így.

2010. júl. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor csak nekem tűnt túl meredeknek az ötlete.
2010. júl. 20. 18:27
 10/19 anonim ***** válasza:
19%
Kérdezd meg, miből tervezi fizetni! Töri érettségi 12.000 Ft, angol érettségi 22.000 Ft, a legolcsóbb középfokú nyelvvizsga szintén 22.000 Ft körül mozog, a felsőfokú 25.000 Ft körül. Ez alsóhangon 86.000 Ft, plusz szerintem nyelvtanár nélkül nem nagyon lehet nyelvvizsgára készülni, főleg a szóbeli részére nehéz.
2010. júl. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!