Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltál már depressziós?...

Voltál már depressziós? Hogyan jöttél ki belőle?

Figyelt kérdés

Hónapok óta csak stresszelek minden hülye dolgon,ami miatt hasfájós/menéses vagyok.A szüleim már béltükrözésre akarnak vinni,mert semmi kimutatható elváltozásom nincs.

Szerintem is egészséges vagyok,csak lelkileg nagyon padlón.

Hogyan lehet ebből kigyógyulni?Járok pszichológushoz,de nem változott a helyzet még,saját magamnak kell magamon segitenem úgy érzem.


18/L


2010. júl. 20. 12:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

13:03

"Ha nem kellene állandóan a pénzhiánytól félnem nem lennék depressziós."


Ez badarság amit mondasz! Ez nem depresszió, hanem normális emberi reagálás.

Sajnos ma az emberek 75%-a nem tudja mi az a depresszió.

Amint fentebb írtam, egy rossz agyi működés.


Nem kívánom senkinek a depressziót, még a leggaládabb ellenségemnek sem!

2010. júl. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

szia, ha gondolod írj privátot, ha komolyan ki akarsz mászni belőle és nem csak sajnáltatni magad, akkor ahogy időm engedi online mailban, vagy ha kell akkor későbbiekben esetleg msn-en is segíthetek.


az "állapotodtól" függően kérdés, hogy mennyi idő, de csak rohadt sok melóval mászhatsz ki belőle. nagyon sokszor el fogsz esni, padlóra kerülsz még közben, ez így működik, de újra és újra fel kell állni.


amit azért itt is tanácsolni tudok: ne szedj gyógyszert, csak ha már nagyon muszály. amúgy jah én is átestem egy kb 2-3éves depresszión sok fokozattal, baromságokkal, de kimásztam belőle. fontos a társalgás, kommunikáció.


ha gondolod írj és ahogy időm engedi beszélgethetünk.

2010. júl. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
mármint *muszáj
2010. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
ma 14:13 szeretném megkérdezni tőled, hogy ha a kérdező teszemazt depressziós, és az agya nem termel szerotonint, azt gyógyszer nélkül, hogy lehet megoldani?
2010. júl. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

ha valakinek már komoly testi problémája van, pl nem termel valamely szerver valami fontos anyagot, akkor az már más téma.


a depresszió nem egy testi betegség elsősorban, hanem lelki, szellemi. a testi tüneteket pedig többségében magának generálja az ember. az emberi agy képes irányítani a testet, ha az agy akarja, akkor akár ok nélkül is tud fájdalmat generálni, vagy meghánytat, stb. persze ez normális esetben nem következik be.


viszont egy becsavarodott befordult ember tud generálni magának testi tüneteket.


egy ismerősöm haverja amikor befordult és ideges volt, stb, akkor folyamatosan hányt.


egy másik iszonyúan befordult önsajnáltató lány ismerősöm szintén, plusz mindig lebetegedett, stb.


itt most nincs olyanról szó, hogy a kérdezőnek valami szervi problémája lenne.

2010. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
hát dehogy nincs..."hasfájós/menéses vagyok"
2010. júl. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

nem érted.


ha vakbélgyulladásod van, akkor az azért van, mert begyulladt az a szerved, beteg lett.


ha hasnyálmirigy gyulladásod van, akkor szintén egy szervi probléma miatt van.


ha fáj a fejed azért mert egy fogad rohad, akkor nem vezethető az egész oda, hogy agybajod van, vagy a fejeddel van a gond, hisz egy másik testrészed okozza a problémát és hat ki máshova.


ha viszont pszichés gondod miatt van hasfájásod hasmenésed, akkor az megint nem szervi okokra vezethető vissza, hisz nem betegedett (még) meg a gyomrod vagy a beled, hanem egyszerűen az idegességtől az idegtől stb-től generálod a panaszokat.


hasmenés az egyik leggyakoribb ebben a témában. házidokim is megmondta amikor többször jártam hozzá ilyen panasszal, igaz akkor nekem gyomorrontásom volt. de már arról kérdezgetett, hogy van e valami gondom, idegesség stb, h ennyit fosok.

2010. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
értem, azért nem kell indulatoskodni..:(
2010. júl. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
az oldalon gyakran felcseszem az agyam és sokszor leugatok embereket (főleg politika témakörben),de jelen esetben szerintem tök normálisan és higgadtan válaszoltam indulatok nélkül:) bocs ha másképp érezted, nem volt szándékos.
2010. júl. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

nincs gond!

én mag azon tudom felcseszni magam, amikor azt mondják, hogy X.Y celebnek leesett a mobiltelefonja vagy leszakadt a fél melle, és ettől depressziós!

2010. júl. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!