Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltál már depressziós?...

Voltál már depressziós? Hogyan jöttél ki belőle?

Figyelt kérdés

Hónapok óta csak stresszelek minden hülye dolgon,ami miatt hasfájós/menéses vagyok.A szüleim már béltükrözésre akarnak vinni,mert semmi kimutatható elváltozásom nincs.

Szerintem is egészséges vagyok,csak lelkileg nagyon padlón.

Hogyan lehet ebből kigyógyulni?Járok pszichológushoz,de nem változott a helyzet még,saját magamnak kell magamon segitenem úgy érzem.


18/L


2010. júl. 20. 12:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
Még mielőtt válaszolok, definiálnád nekem a Depresszió fogalmát?
2010. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Miért vagy lelkileg padlón?Ha elmondod, lehet hogy tudnánk segiteni..:)
2010. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Nincs életcélod? Már dolgozol vagy tanulni fogsz?

Ha már most depresszióra van hajlamod, akkor próbálj gyorsan egy főiskolát kijárni, de ne túl nehezet és olyat, amivel biztosan találsz állást, aztán lesz társad gyereked, ezek a dolgok meg fognak nyugtatni.

Irreális és világmegváltó dolgokat pl. orvosi jogi pálya, ha már most depressziós vagy ne akarj csinálni. Segítsenek a szüleid, halmozzanak fel neked vmiféle vagyont vagy kiadható lakást, amiből akkor is lesz pénzed, ha épp padlón vagy.


Én 35 vagyok de még mindig nem sikerült kilábalnom belőle.

Pszichológushoz sohasem jártam. A fő gondom, hogy a szüleim olyan pályára irányítottak, amiből most pont nem lehet már megélni.

Ha nem kellene állandóan a pénzhiánytól félnem nem lennék depressziós.

2010. júl. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Enyhe depresszió:Félelem a tömegtől,zárt helyektől,reggeli hasmenések sorozata(csak mert el kell menni otthonról),csomó sirás(ha nem tudok a hasmenés miatt elmenni otthonról),fogyás,örökös fáradtság.
2010. júl. 20. 13:09
 5/24 anonim ***** válasza:
73%
ez inkább szorongás és pánikbetegség tünete
2010. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
orvos segithet,magadnak max azzal tudsz ha nagyon megakarsz gyógyulni,szóval akaraterő,de ez kevés önmagában,szóval doki
2010. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Amit felsoroltál, azok tünetek inkább pánikbetegségre utalnak, nem depresszióra. Érdemes lenne ezt a vonalat vizsgálni. Talán egy pszichiáter többre menne veled.


Egyébként ha lelkileg padlón vagy, már kapásból nem vagy egészséges, csak nincs szervi elváltozásod. A lelki betegségeket sokszor nehezebb kezelni, mint a testit.

2010. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
30%

Első vagyok!

Nem nem ezek már csak tünetek.


A depresszió egy agyi anyagcserehiány okozza, vagyis az agy nem termel elég szerotonint.

Jó tanács!


Ne pszichológushoz menj, hanem pszichiáterhez, és őszintén mesélj el mindent.

Van rá megoldás, és hidd el 2-3 hónap és rendbe jössz.

A betegség nem szégyen, arról nem tehet senki.

Ja és még egy FONTOS tanács!

Ne kövesd el azt a hibát, hogy elmeséled a környezetednek, még a legjobb barátodnak sem!

Csak a szüleid tudjanak róla!


Jó egészséget!

2010. júl. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%

meg kell rázni magad, valami célt keresni, gondolom továbbtanulás előtt állsz, barátnőm is volt ilyen állapotban, sajnos már évek óta féltjük, nehogy megint visszaessen, hol jobb, hol rosszabb

Erőt kell venned magadon, elhatározni, h nincs ami megállíthat, az élet szép és gondolkozz pozitívan. Ez egyébként valószínűleg kapunyitási pánik, nem vagy egyedül!

Támaszkodj a családra, barátnőkre, fogadd a közeledésüket, beszélj a problémáidról és próbálj meg nem bezárkózni. A barátnőm a segítő kezünket többször ellökte, nehéz így megérteni az állapotát!

2010. júl. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
szerintem az igaz barátok segítenek, fűnek-fának nem kell erről beszélni
2010. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!