Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted ez mennyire túlzás?

Szerinted ez mennyire túlzás?

Figyelt kérdés

Heti 30 ezer forint zsebpénz egy 18 éves lánynak,mondván,hogy úgy sem kell sporólni semmin miért ne kaphatna ennyit.

Ti mit gondoltok erről?


2010. júl. 20. 09:24
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát bocsi,de nagyon jó lehet a kapcsolatotok ha ennyit nem tudtok a férjeddel megbeszélni.Neked semmi közöd a gyerekedhez?Hogy hogyan nő fel,milyen értékrendekkel fog rendelkezni milyen ember lesz belőle?A férjed nagyon felelőtlen,és ezzel bizony nem a szeretetét bizonyítja,még ha a tini lányotok most ezt is hiszi.Ha ész nélkül viszonyulok a gyerekeimhez azzal nem jót hanem rosszat teszek nekik.Próbálna meg a férjem a gyerekeinkkel úgy viselkedni,hogy nekem az ne tetsszen.Azért ez nem így működik,mégis miféle hozzáállás ez?Miért nem rakjátok valahova a pénzt a lányotoknak ha ennyi felesleges van belőle?Én nem gondolom,hogy ez jót tenne egy fiatalnak,akinek most fejlődik a személyisége,alakulnak ki az érték rendjei,hogy ész nélkül szórhassa a pénzt.Így Ő is felelőtlen lesz akár az apja.
2010. júl. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A családunkban nagy összetartás van,de egy dologgal mindig gond volt ez pedig a pénz én nem szóróm soha hülyeségekre ő meg igen,de ez az ő dolga ő is ugyanúgy megdolgozott ezért a pénzért sok beleszólásom nincs. Remélem hamarosan megoldodnak a problémák:)

2010. júl. 20. 10:40
 23/33 anonim ***** válasza:

Hát szegénynek épen én sem mondanám magunkat,de nekünk a férjemmel mindkettőnknek beleszólása van a pénzügyekbe,mint ahogyan minden másba is ami a családunkkal a gyerekeinkkel kapcsolatos.Pedig nálunk a pénz nagy részét a férjem kereste.De ilyet sosem csinálna,hogy úgy adjon nagyobb összegeket a gyerekeknek,hogy engem nem kérdez meg róla mi a véleményem.Nálunk ez alapból így alakult mondjuk.Amikor összekerültünk semmink nem volt.Ahogy elindultunk az életbe,már akkor is közösen beszéltünk meg mindent,és azóta is.Ez nem pénz kérdése egyébként,hanem,hogy mennyire becsülöm a másikat,mennyire tekintem partnernek.Minden esetre a gyerekekre az biztos,hogy nincs jó hatással ha a szülők között ennyire nem működik a kommunikáció,ennyire tojnak a másik véleményére.

Az a baj,hogy sokan elszállnak ha kicsit jobban állnak anyagilag,és nem a pénz van értük,hanem ők a pénzért.Sokan nem tudnak bánni vele,azt gondolják csak a pénz jelenti a boldogságot az életet.Ami annyiban igaz is,hogy nélküle nem lehet boldogulni,de jobb okosan kezelni és nem az emberi értékek elé helyezni.

2010. júl. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Úgy birom, amikor ismeretlen emberektől ítélkeznek, most egyből rossz anya, a házassága is egy csőd ugye, a gyerek meg egy ribanc :D


nekem is adott apu pénzt sokszor, és nem kérdezte meg anyutól. volt külön pénz is, még a papír ötvenesek-százasok idején, apu kitett egy köteggel a polcra, hogy ha kell valamire címszóval (nem voltunk gazdagok!!) én nyilván sokat költöttem belőle tinidiszkóra meg chipszre, de jól jött amikor ki kellett hívni valamiért pl a gyerekorvost.


más: igen, a mai világban 30.000ft azért sok egy lánynak úgy, hogy nem dolgozik, én megbezsélném a férjemmel ilyen esetben hogy soknak tartom, ha jónak látja, adja oda persze, nem tilthatom meg (mindketten felnőtt emberek, jogilag már a lány is) - de ésszerűen, legalább a felét jó lenne megtakarítani, lezárni egy bankszámlán. beszélnék a gyerekemmel is, jó példát mutatva...


úgy értem, én mindig jó példát láttam otthon, amikor apuval megyek mindig ad a hajléktalnoknak pénzt (maffia, meg piára költik stb ebbe ne menjünk bele), a régi ruhákat mindig elvittük a máltaihoz vagy a vöröskeresztbe meg ilyenek.


ez a lány is elvihetné a régi ruháit, elküldhetné egy szállítmánnyal pl az afrikai gyerekeknek akiknek nincs ruhájuk vagy mit tudom én. vagy pl 5000ft-ból rengeteg országban (főleg afrika, de balkáni területeken is) egy gyereknek kijön a ruhája a kajája és az iskoláztatása! és ez a havi 5000ft meg se kottyanna a 120.000ft zsebpénzből


akinek több van, és jól él, igenis figyeljen oda az embertársaira, vagy kóbor kutyákra vagy akármire, mert jobban megteheti mint az, akinek nem jut hó végén kenyérre. és ha ezt a lány megtanulja attól még költhet ruhákra...


viszont az esztelen vásárlással, amikor dőlnek ki a ruhák a szekrényből, az emberek általában lelki problémákat kompenzálnak - ezt is jó tudni.

2010. júl. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
90%
Ha arra kerül a sor, majd az élet megtanítja spórolni. Amíg van pénz, addig az ember nem értékeli, majd ha nem lesz. Én is szórtam a pénzt 18 éves koromban. Most már meg kell érte dolgozni, már nem szóróm, sőt mindenből a legolcsóbbat veszem. El tudtam fogadni, hogy ez van.
2010. júl. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm az elöző válaszokat is:)

Nem fogok itt senkivel vitába szállni és nem fogom bizonygatni,hogy mi akkor is össze tartó család vagyunk.

Mindenki azt gondol amit akar,feltettem egy kérdést kaptam rá jó válaszokat és kaptam olyat is aminek semmi köze nincs a kérdéshez,de ezt ezen a oldalon már megszokhatta az ember. További kellemes napot!

2010. júl. 20. 12:54
 27/33 anonim ***** válasza:
Igen,az ember itt megszokta már,hogy feltesznek kérdéseket,de csak a neki tetsző válaszokat hajlandó elfogadni a kérdező.Nincs is szükség magyarázkodásra,hiszen egyértelműen leírtad magad,hogy mennyire sokra tart a férjed téged és a véleményedet:-))))Figyelembe sem vesz,ez van,törődj bele.
2010. júl. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Neharagudj,de hol írtam ilyet?

Attól még tarthat valamire,hogy egyetlen drága lányát agyon vissza pénzeli,menj máshova kiélni,hogy rossz életed van,mert úgy látom itt ez a probléma.És neharagudj,de nekem nincs időm a te okos hozzá szólásodat olvasgatni. Minden jót.

2010. júl. 20. 13:15
 29/33 anonim ***** válasza:

jó hogy eljutottunk a pénzeléstől addig hgy Te kedves kérdező,ilyen meg olyan anyuka vagy,és hogy Te elvagy nyomva,mert "nem" szólhatsz bele egy adott dologba!

kommentelk annyira rosszindulatúak vagytok,hogy az hihetetlen,miért kell Őt lehordani,hogy igy-úgy szar lehet a kapcsolatuk,ezért meg azért!nektek nem teljesen mind1??

apuka ad a lánynak pénzt és ő is "szórja",és akkor mivan?gondolom Ő kereste meg rá a pénzt,ezért nem szól bele anyuka!

Nem kell irigynek lenni,valakinek összejött,valakinek nem!

az meg hogy mást elmosott az árviz,hagy ne legyen már az ő probléájuk!nem is tudom mit gondolto,azért ne adjon neki pénzt mert másoknak sincs?

lehet lehurrogni meg lepontozni!nem érdekel!

2010. júl. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
lehet bármit vitatkozni, egy tuti, ha a férjed ennyire szarik a véleményedre, akkor abból lehet következtetni, hogy mennyire tisztel
2010. júl. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!