Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted ez mennyire túlzás?

Szerinted ez mennyire túlzás?

Figyelt kérdés

Heti 30 ezer forint zsebpénz egy 18 éves lánynak,mondván,hogy úgy sem kell sporólni semmin miért ne kaphatna ennyit.

Ti mit gondoltok erről?


2010. júl. 20. 09:24
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
53%

Az én osztálytársam lány,ő 50 000-t kap.És hogy mire költi?Márkás cipőkre,ruhákra,bizsukra,bulizásra.De okos,tanul,orvosi egyetemre készül.Igazából addig ameddig tanul kapni fog ennyit,vagy még többet,mindene meglesz,de mivel az állása jövedelmező lesz,később sem fog spórolni.

Neki igy jött ki,szerencsés.Egyébként nem vág fel vele,adják neki és ennyi.Persze ő egy kivétel.Ösztönzik őt,mert megkövetelik a teljesitményt is a szülei.


Én egy hónapban alkalmanként kérek anyumtól egy ezrest,ami kb. 5000 egy hónapban.Az el is megy ha pl. elmegyek egy kávézóba vagy valahova.De elég,és inspirál,hogy tanuljak,hogy később mindenem meglegyen,és anyumnak is vissza tudjam adni kis részét annak a pénznek,amit rám szánt,persze nem pénzben.

2010. júl. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
43%

Kit érdekel,hogy túlzás-e? Ha megtehetik, tegyék. Senkinek semmi köze ahhoz,hogy később mi lesz a lánnyal.


Azért pedig ne legyenek már hibásak, mert őket nem vitte el az árvíz. Miért kell folyton irigykedni és mások életébe beleugatni?

2010. júl. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim válasza:
90%
ez sohase fog megtanulni spórolni,és sose tudni majd,hogy mit hoz a jövő..az apuka tönkremegy vagy valami s akkor apu mi az h nem kapok ennyit?nem tudom,hogy hogy lehetnek ennyire felelőtlenek a szülők.nekem olyan is van hogy nem kapok zsbbpénzt,csak ha valami nagyon muszáj a suliba akkor kérek.de ha kapok is valamit akkor is legalább egy hónapig kitart.és nem 30ezer forintot hanem 2ezret.háááát....no kommnet
2010. júl. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
20%
kérdező, neked ehhez mi közöd? rokonod? vagy te vagy apuci második neje?
2010. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Képzeld a lány drágalátos édesanyja vagyok és mondtam rá egy rossz szót is? Nem, olyat soha nem tennék csak kikértem a véleményeteket. Miért lennék irigy,mert nem tehetek az ellen semmit,hogy a lányom ennyire eszetlenül bánjon a pénzzel.
2010. júl. 20. 10:04
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt megkérdezted,akkor te is sokallod.Az anyja vagy,ugyanúgy van beleszólásod.Ha a gyereked nem becsüli a pénzt,és elszórja,nem teljesit a suliban,nem mutat fel semmit,akkor valamivel kell ösztönözni.Adj neki 15öt,ha teljesit kaphat többet.Még igy is sok a 15,de mégiscsak fele.Ha jól éltek,akkor meg ennyit simán kaphat.
2010. júl. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
34%
ruhákra költeni a pénzt egyáltalán nem eszetlenség.. ha fűre meg piára verné el az egészet, na az már más helyzet lenne.
2010. júl. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
ha az anyja vagy, akkor állj a sarkadra és mondj nemet a zsebpénzre és ne itt rinyálj, hogy a lányod szórja a pénzt (amiről te is tehetsz, mert nem nevelted meg)
2010. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Ezt a férjem adja neki,nem vagyunk ugyan külön kasszán,de azt nem mondthatom meg,hogy mennyi pénzt adjon neki,ha egyszer ő bizony ragaszkodik hozzá,sajnos ő is tipikus pénzszóró. A lányomnak meg esze ágában sincs azt mondani hú de sok ezt nem kérem.

Kedves utolsó igen valahol ennyi ruhát venni nem pénz szórás,de amikor olyan ruhát vesz amit nem is hord és csak úgy megvette,hát az bizony pénzszórás. Többször átbeszéltük,hogy ez sok pénz és nincs értelme a semmire adni,de mégis jött apuci édes pici lánya és akkor is megkapta a pénzt. Ez ellen mit lehet tenni? Lassan úgy érzem semmit,össze veszni pedig nem szeretnék vele,mert ezt leszámítva jó a kapcsolatunk.

2010. júl. 20. 10:18
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
szép kis összetartás lehet nálatok családügyileg meg gyereknevelés-ügyileg
2010. júl. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!