Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fizessek bele a benzinpénzbe,...

Fizessek bele a benzinpénzbe, vagy nem kell?

Figyelt kérdés

Szóval egy barátnőm a kisfiával és a barátnőjével (igen a barátnőm a lányokat szereti) elmennek a közeli tóhoz délután. Hívtak engem is, mondtam hogy ráérek, mehetek.


Mikor pár hete voltam, úgy volt hogy nem megyünk sehova, így nem vittem semmi pénzt, kb 200 ft volt nálam. Mégis elmentünk, és a barátnőm kért pénzt a barátnőjétől, hogy adjon bele a benzinbe. Tőlem nem kért, de égőnek éreztem, hogy nem tudok beleadni.


Ma mikor meghívott, rákérdeztem hogy vigye-e pénzt magammal, és ha igen mennyit. Azt mondta nem kell, ha nem nem akarok ásványvíz helyett valami cukros löttyöt vinni, és ha kibírom jégkrém nélkül.

Nem akarom, hogy azt érezze kihasználom. De megsérteni sem akarom, hogy az orra alá teszek egy ezrest.


2010. júl. 19. 14:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Ha nincs lóvéd,ne menj el.

Nekem az a furcsa,hogy az akit szeret,attól elkérte a benzinpénzt,tőled meg nem.Nem értem,hogy te miért mehettél anélkül,hogy nem fizettél bele.Remélem érted mit akarok mondani...

Gondolom téged is fusztrál,ha megkérdezted,de szerintem,mint ahogy írtam már,ha nincs pénzed ne menj el.

Elég gáz egy forint nélkül elmenni bárhova is...

És az,hogy mondta,hogy nem kell beleadni,persze,hogy mondja,de ha te is tisztában vagy vele,hogy őket sem veti fel a pénz,akkor ne gondold azt,hogy mert azt mondta,neked nem kellene beleadni.Meg akkor is ha felvetné őket a pénz,akkor sem evidens,hogy nem adsz a benzinbe,mert van lóvéja.

2010. júl. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
De ha meg lemondom, megsértődik.
2010. júl. 19. 15:18
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
illik adni vmit cserébe,szó nélkül, mert egy idő után elunja az ember
2010. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
70%
Ja, mert ha otthon marad, akkor annyival jobban jár majd, mikor úgy is odamegy és úgyis kocsival. Egy pár elmegy strandolni a kisgyerekkel. Elhívnak egy barátot is, vendégnek. Nehogy már a vendég fizetgessen a benzinbe. Bunkóság elkérni, bár egyesek úgy látszik elég pofátlanok. Ha azt mondja, hogy eljön velem, 300kmel arrébb, ahova amúgy vonattal kellene neki menni, akkor adhat, de hogy egy strandra menetelre, ahova ÉN hívtam el és nélküle is mennék fizettessek vele? Hát égne is a képem.
2010. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2010. júl. 19. 15:31
 26/30 anonim ***** válasza:
90%
Pont arról van szó,hogy nem kért tőle pénzt.Ez már a második eset lenne,hogy kimegy velük a strandra egy forint nélkül.És szerintem az a pofátlanság,ha valaki úgy gondolkodik,ha úgyis oda ment volna,minek fizessek bele...A vonat is úgyis elmegy a balatonra,akkor én minek fizessek?
2010. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Először sem strandolni mentünk, és most sem strandra.

Csak a tó partjára ülünk ki beszélgetni és sétálni.

2010. júl. 19. 15:38
 28/30 anonim ***** válasza:
54%
Mert a masiniszta nem mondta azt, hogy hé megyünk a Balatonra, nincs kedved jönni velünk?
2010. júl. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 igabcsy ***** válasza:

Ne törődj senkivel! Az, hogy a barátnőd a múltkor 3000 ft-ért tankolt, az egy dolog. Mivel egy közeli tóra mentetek, a benzin ami elfogyott csak 300-400 ft lehetett.

Szerintem is az a legjobb, ha viszel 3 poharat, egy jó nagy üveg behűtött limonádét, esetleg sütsz valami apró sütit, vagy fejenként 2 palacsintát.

Ez nem is kerül sokba, ráadásul értékelni fogják, hogy magad készíted. Így nem kell senkinek fagyit venni, és ezzel viszonoztad az utiköltséget.

Szerintem ez így korrekt.

2010. júl. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Szerintem is vigyel sutit, vagy akar pizzat is suthetsz vagy szendvicseket csinalhatsz, jeges teat, limonadet, szorpot, akarmit, viszonzasul, amiert elvittek. De en a baratnod helyeben nem fogadnam el toled a penzt, igyis-ugyis elmennek a tohoz, raadasul ha kozeli akkor mondjuk egy ezres a benzinpenz, miert kene beleadnod azt a radeso 250 ft-ot (mert ugye ha mar igy osztozkodunk, akkor negyen lesznek a kocsiban, tehat a negyede a tied..) En akkor sem varnam ezt el, ha messzebbre vinnem el az ismerosomet, amennyiben nekem is ott van dolgom. Ugyis oda megyek, akkor minek fizessen? De annak orulok, ha cserebe meghiv egy korso sorre, egy uditore vagy egy fagyira. De ez mar a figyelmessegrol es a gesztus viszonzasarol szol.
2010. júl. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!