Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos Mit tehetek ha kaptam...

Fontos Mit tehetek ha kaptam egy "ingyenes bemutató csomagot" És most pedig felszólitót hogy fizessek érte 3000 forintot?

Figyelt kérdés
Még januárban kaptam egy csomagot amiben angol nyelvü cd és egyébb dolgok voltak. Nem fizettem rá elő, futár hozta teljesen ingyen. Azóta nem kaptam semmit csak ma egy felszólitót hogy fizessek érte meg hogy állitólag kaptam azóta még két csomagot amiket át sem vettem. Felhivtam őket ők azt mondták hogy nem futárral küldték a második harmadik csomagot hanem postán. Önálló keresetem nincs letiltani belőle nem tudják. Nem akarom kifizetni az összeget mert félek akkor "küldik" a következő csomagokat! A mesterkiadóról van egyébbként szó4
2010. ápr. 8. 17:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenekkel vigyázni kell! Nem szabad megrendelni semmit ingyen, mert akkor köteleznek a továbbiak átvételére!

Lehet nem olvastad el az apró betűs részt, amiben a lényeg szerepelt. Nem is értem, miért az apró betűs rész a legfontosabb mindenhol, nem ezt kéne nagyon kiemelni??? Ez mind megtévesztés, ilyenkor fogyasztóvédőkhöz kell fordulni, sajtót megkeresni, és újságcikket csinálni belőle .... ne félj, nem mernek többet semmit küldeni! Félnek a médiától!

Ne fizess, nem tud mit tenni! Bizonyítsa be, hogy kiküldte!

2010. ápr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De ezaz hogy sehogy sem rendeltem. Nem voltam itthon igy a szomszéd néni átvette a csomagot megkérdezte a futártól ő azt mondta ingyen van igy eddig nem is foglalkoztam vele.
2010. ápr. 8. 17:25
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Valószínű,hogy valamikor régen kaphattál egy ingyenes katalógust amit szépen végig is lapoztál..ott szoktak lenni olyan lapocskák amiben azt írják,hogy ha visszaküldöd,ingyen kapsz dolgokat..elképzelhető,hogy visszaküldted,mert hiszen ingyen terméket kínáltak..

De általában a végére apró betűkkel odaírják,hogy az ingyen terméket csak akkor kapod meg ha ezt és ezt mellé rendeled(a te esetedben elképzelhető,hogy az angol nyelvű CD-ért fizetni kellett,és a többi van ingyen...)

Nos becsaptak mert a legtöbb ember nem olvassa végig,hogy mi van leírva,csak az "Ingyen " szó marad meg...

nem te vagy az egyetlen akit így csapnak be..

Gondolom találkoztál már olyannal,hogy "slusszkulcsot" küldtek,hogy ha egyezik a szám akkor esélyes vagy egy autó nyereményére,és ha visszaküldöd a szelvényt"ingyen"kapsz kis könyvet vagy bármit..

vagy találkoztál olyannal,hogy Ingyen adnak recepteket amiket mappában lehet tárolni..Nos ezekkel a dolgokkal mind be akarnak csapni..

Két dolgot tehetsz.

1- Kifizeted a 3000 forintot,és azonnal jelzed nekik,hogy a továbbiakban nem tartasz igényt a szolgáltatásukra

2- vagy nem foglalkozol vele,de évekig fognak küldeni felszólító leveleket egyre magasabb összegekkel,és egyre többször fogod olvasni,hogy bíróságra viszik az ügyet...

Ugyanezt csinálja egy könyvkiadó cég is...

2010. ápr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De én semmit nem küldtem vissza soha nem rendeltem ettől a cégtől semmit és nem szoktam visszaküldözgetni sehová semmit ingyen bóvlikért. Kérdeztem tőlük hogy mivel tudják bizonyitani hogy én ezeket a csomagokat át vettem azt mondták h semmivel. Az első csomag úgy áll ahogy idehozták benne a dobozában.
2010. ápr. 8. 17:32
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel őket!Ordítsd le a fejüket, hogy bizonyítsák be, hogy te átvetted.

Amúgy semmit sem tudnak kezdeni veled, ne aggódj.

Nekem is volt hasonló esetem a Mester kiadóval és csak fenyegetőznek.

2010. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Rendben akkor ha semmit nem tudnak kezdeni. Igaz nem nagy összeg ez a 3000 forint de a semmiért nem vagyok hajlandó kifizetni inkább költöm a gyerekemre vagy bármi értelmes dologra. Ráadásul már nyelvizsgám is van szóval az angol tanulás sem érdekel.
2010. ápr. 8. 17:44
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

3ik vagyok. Tényleg ne fizesd be. Nekem van ingatlanom is és keresetem és egy idő után leszálltak rólam. A lényeg a határozottság.

"NEM RENDELTEM, NEM ÉN VETTEM ÁT ÉS KÉSZ!!!

SŐT, HA MOST NEM HÚZZA KI A NEVEM A LISTÁRÓL ÉN TESZEK A CÉG ELLEN FELJELENTÉST."

2010. ápr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Lehet az is,hogy valaki "megtréfált" és a nevedben küldött el megrendelést.


Annyit tudsz tenni,hogy legközelebb nem veszed át a csomagot és szólsz a szomszédoknak,hogy ők se vegyenek át számodra semmit.

És írj egy levelet a kiadónak,amiben közlöd,hogy a továbbiakban nem áll módodban megvásárolni a küldeményeket,ingyenes termékeket sem szeretnél kapni tőlük,ezután ne küldjenek a címedre semmit.És add fel a levelet ajánlottan.

Ettől a kiadótól én rendeltem egyszer egy termékcsomagot,ajándékot is küldtek mellé,mindezért nem kellett fizetnem.Továbbra is küldözgettek volna csomagokat,de én levélben megkértem őket,hogy többet ne küldjenek és nem is küldtek ezután.

2010. ápr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem érdemes feljelentéssel fenyegetőzni, mert ha tényleg - nem emlékszel jól, s - rendeltél tőlük, akkor hamis vádakkal illeted meg a céget, ők viszonzásképpen nyakadba akasztanak egy jó hírnév / becsületsértés magánvádas indítványt, s még te jössz ki rosszabbul!


Én a helyedben élnék a jogaimmal, azaz írásba adod nekik (levél), hogy nem járulsz hozzá, hogy későbbiekben bármilyen formában ajánlataikkal megkeressenek téged, valamint felvegyék veled a kapcsolatot! Ezen levélről másolatot is küldhetsz a Nemzeti Hírközlési Hatóságnak!

Amennyiben újra keresni fognak, akkor a Nemzeti Hírközlési Hatóság honlapján kitöltöd a kéretlen levél ellene bejelentés menüpont rublikáit, s majd megteszik a szükséges lépéseket a cég felé!

2010. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

A Mester Kiadó beetető szórólapjait általában újságokba rakják, és mindig vmi nagy értékű dolgot adnak ingyen, vagy kedvező áron. Le szokták írni, hogy ha nem mondod le, 3-4 hetente küldenek egy újabb csomagot.

Az sajnos tényleg előfordulhat, hogy valaki aláírt a nevedben egy ilyen kérőlapot. (Esetleg gyerkőc, mert látta, hogy ingyenes?-nem rosszindulatból mondom!)


Viszont az is igaz, hogy nem tudják bebizonyítani, hogy átvetted. Véletlen nem a szomszéd néni vette át azt is? Ha megvan vissza lehet vinni nekik.


Nem tudom hol laksz, emlékezetem szerint Bp-en a Bajnok u-ban van a központjuk, az Andrássy út környékén.

Én már többször jártam náluk, mindig lemondtam a próbacsomag után (teljesen legálisan, hiszen ők írták, hogy nem kötelező, meg kockázat nélkül kipróbálható), aztán mégis beszóltak, hogy én több bemutató csomagot nem rendelhetek...

2010. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!