Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos Mit tehetek ha kaptam...

Fontos Mit tehetek ha kaptam egy "ingyenes bemutató csomagot" És most pedig felszólitót hogy fizessek érte 3000 forintot?

Figyelt kérdés
Még januárban kaptam egy csomagot amiben angol nyelvü cd és egyébb dolgok voltak. Nem fizettem rá elő, futár hozta teljesen ingyen. Azóta nem kaptam semmit csak ma egy felszólitót hogy fizessek érte meg hogy állitólag kaptam azóta még két csomagot amiket át sem vettem. Felhivtam őket ők azt mondták hogy nem futárral küldték a második harmadik csomagot hanem postán. Önálló keresetem nincs letiltani belőle nem tudják. Nem akarom kifizetni az összeget mert félek akkor "küldik" a következő csomagokat! A mesterkiadóról van egyébbként szó4
2010. ápr. 8. 17:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
telefonálj, hogy nem kell neked soha többé semmi tőlük, és ezek se kellettek neked, ők küldték maguktól, a mester kiadóra rengeteg az ilyen panasz, hogy nem lehet megszabadulni tőlük. a besz során nálad legyen a gyeplő, csinálják azt amit te mondasz, aztán szent a béke.
2010. ápr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szomszéd néni vette át, akkor nem a te aláírásod van az átvevő blankettán, szóval mi a gond? A Mester kiadó csak próbál mindenkit átbszni. Elsőként állítaná őket a falhoz egy forradalom.
2010. ápr. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A gyerköcöm még nagyon kicsi tehát ő nem tudta a nevmben alá irni. Igazából a néninek sem kellett semmit aláirni állitolag más kor is veszi át a katalógusaim és most is hozta h ezt hozták nekem ingyenes bemutató csomagként ezért nem is foglalkoztam vele.
2010. ápr. 9. 08:41
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel őket, hogy ingyenes volt, ha kell, küld vissza a csomagot és ne fizess érte semmit!
2010. ápr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezzel a kiadóval ugyanígy jártam. Ne fizesd ki, mert különben a megkérdezésed nélkül küldik a többi csomagot - soha nem tudsz majd megszabadulni tőlük. Máskor meg legyél óvatosabb, fő tanácsként azt írnám, hogy jól jegyezd meg: soha, semmi nincs ingyen, ez mindig csak reklám, amire "ráharaptunk" te is meg én is.
2010. ápr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel a Gazdasági Versenyhivatalnál, ez nem csak nagyon tisztességtelen magatartás, de jogtalan is!!
2010. ápr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked ezt az űrlapot kellene kitöltened:


Bejelentési űrlap fogyasztómegtévesztéses ügyekben - 2008. szeptember 1. utáni magatartásokra alkalmazandó -


Bejelentési űrlap fogyasztómegtévesztéses ügyekben PDF formátumban 297 KB


Bejelentési űrlap fogyasztómegtévesztéses ügyekben DOC formátumban 371 KB


A PDF formátumú űrlap 13. oldala:


"azonnali vagy halasztott fizetést követelt az általa szállított vagy nyújtott olyan áruért, melyet a fogyasztó nem rendelt meg, és nem a szerződésnek megfelelő helyettesítő áruról van szó. [„feketelista” 29.pont]"


[link]

2010. ápr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne fizesd be, akkor előbb utóbb biztosan békén hagynak,nekünk is volt már olyan hogy megrendeltünk ilyeneket, aztán már lemondtuk de még küldték a csomagot,meg a számlát is, mi nem fizettük be,nem is küldtek többet:D
2010. ápr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
En azt javaslom, hogy semmikepp se fizesd ki, mert akkor ugy veszik majd, hogy beismerted, hogy megrendelted es tovabbi megrendeleseket is rad eroszakolhatnak. Hivd fel oket es legyel erelyes. Magyarazd el a szituaciot es mondd meg, hogy te semmit sem kaptal. Ha annyira akarjak, nekik kell bizonyitani, hogy megkaptad a csomagokat. Ha kell, szemelyesen menj el hozzajuk, hogy nehogy tovabbi csomagokat kuldozgessenek.
2010. ápr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Mi is így jártunk,igaz mi néhány csomagot ki is fizettünk,gondoltam néhány dolgot megtanulok angolul a német mellé.Épp ma akartam lemondani,mert hosszab időre külföldre megyek és fölöslegesen nem akarok fizetni.Felhívtam az ügyfél szolgálatukat és közöltem hogy nem tartok igényt a további küldeményeikre,erre mondja az emberke hogy már kiküldték a soron következő csomagot+500ft kezvezmény is van rajta.Mondom még nem kaptam semmit sem,de ha megjön visszaküldöm.Erre a válasz azt nem lehet mert ők már kiszámlázták és a héten kikell fizetni.Kérdezem és ha nincs módomban kifizetni(holnap utazom).Válasz:Erre mit mondjak uram.Igaza van, semmit,lebasztam a telefont,várhatják mikor fizetem ki.Csak az a poén hogy azt híresztelik hogy bármikor lemondható és nem jár kötelezettséggel a dolog.
2010. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!