Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fizessek vagy ne? A többi...

Fizessek vagy ne? A többi lent! Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy ingatlana ami közös a bátyjával.Ezt az ingatlant a szülei felújították,viszont most kitalálták,hogy fizessek bele én is.A bútorokon gondolkodm,hogy legalább abba fizetek bele,de decemberben érkezik a kisbabánk.Most azon gondolkodom,hogy párom vegye meg a bútorokat,én meg a babának mindent ill. a szülést és a terhesgondozást fizetném.Mivel semmi nincs a nevemen,ezért nem szeretnék későbbiekben bonyodalmat.Ja és sajnos engem nem vet fel a pénz:-(
2010. jún. 9. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hu ezt jól át kell gondolni.

De én nem velünk hanem a párommal aki ha jól értem nem a férjem beszélném meg. Kötnék ügyvéddel szerződést arról a pénzről amit az ingatlanba adok.

2010. jún. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Babátok lesz és nem vagytok közös kasszán? De fura... na mindegy. Ne fizess szerintem, rakj félre inkább a babának.
2010. jún. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
jó lenne az első ötlete az ügyvédes dologig...Már bocsánat előre is a tisztességes ügyvédektől, de a legtöbb 2 aláírásért 50ezret elkér. Viszont igen, nem a férjed csak a párod... így elég érdekes... meg azt se értem hogyha jön a baba, akkor mit akaratoskodnak a párod szülei?! Szerintem beszéld meg a pároddal, de akárhogy is döntötök, vagy jössz ki a végén; jobb ilyenkor a babára gondolni....
2010. jún. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már ott elakadtam,hogy én pénzem,Ő pénze...A baba költségeit ki állja majd?Ez furi!Én nem adnék semmit(idegen kéróba) amíg a saját házam táján nem tisztázottak az anyagiak!
2010. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hát igen,külön kasszán vagyunk.A baba dolgait felesbe akartuk fizetni,de akkor én lehet,hogy "kiváltom"és ez lesz a legjobb megoldás.Köszönöm a válaszokat:-)
2010. jún. 9. 12:57
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Ha fizetsz az ingatlanért, akkor kérj belőle tulajdoni részt annak arányában, amennyit fizettél. A gyerek pedig közös, ne vállald egyedül az anyagi terheket.
2010. jún. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez az én pénzem te pénzed elég különös dolgokat tud hozni. Mi van akkor ha te kifizeted mondjuk a bútorokat és valamilyen okból elváltok vgay a párod adósságot halmoz fel és lefoglalják? Ezért kell tisztázni előre a dolgokat. S igen a gyerek az közös de az életetek nem? Ez azért fura.

Mert amúgy külön kasszán vagytok nekem valahogy ilyen érzésem van. nálunk természetes volt,hogy egy kasszánk van amikor összeházasodtunk. El sem tudtuk volna képzelni úgy ahogy anyósék csinálják.Külön kasszával egy egész életet.

2010. jún. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt én sem igazán értem, legalábbis nem vagyok benne biztos, hogy jól értem. Szóval, ha nem vagytok közös kasszán és félted a pénzedet, akkor - ha adsz valamit - úgy add, hogy foglaljátok írásba 2 tanúval (ehhez nem kell ügyvéd, későbbi vita esetén bármelyik bíróság elfogadja, csak elfogulatlan, korrekt emberekkel tanúztassátok a papírt!), hogy ennyit beleadsz a felújtásba (ne a bútorokba, mert az használati tárgy, jobban hangzik a felújítás) azzal a kikötéssel, hogy későbbi szakítás esetén - tekintve, hogy az ingatlanon tulajdonjogod nincs - a pénzre igényt tartasz. Így nem folyik be nyomtalanul a közös kasszába.

Azért azon érdemes lenne elgondolkozni, ha közös babátok lesz, nem lenne-e jó a közös kassza is...

2010. jún. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabad megkérdezni, mióta vagytok együtt és miért vagytok külön kasszán?
2010. jún. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
4 és 1/2 éve .1 éve élünk együtt,és mindig is külön kassza volt,bár ezen úgyis változtatni kell ha elmegyek gyedre.Általában felesben fizetünk mindent.
2010. jún. 9. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!