Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fizessek bele a benzinpénzbe,...

Fizessek bele a benzinpénzbe, vagy nem kell?

Figyelt kérdés

Szóval egy barátnőm a kisfiával és a barátnőjével (igen a barátnőm a lányokat szereti) elmennek a közeli tóhoz délután. Hívtak engem is, mondtam hogy ráérek, mehetek.


Mikor pár hete voltam, úgy volt hogy nem megyünk sehova, így nem vittem semmi pénzt, kb 200 ft volt nálam. Mégis elmentünk, és a barátnőm kért pénzt a barátnőjétől, hogy adjon bele a benzinbe. Tőlem nem kért, de égőnek éreztem, hogy nem tudok beleadni.


Ma mikor meghívott, rákérdeztem hogy vigye-e pénzt magammal, és ha igen mennyit. Azt mondta nem kell, ha nem nem akarok ásványvíz helyett valami cukros löttyöt vinni, és ha kibírom jégkrém nélkül.

Nem akarom, hogy azt érezze kihasználom. De megsérteni sem akarom, hogy az orra alá teszek egy ezrest.


2010. júl. 19. 14:42
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
95%
ha megint látod, h kér pénzt én is ragaszkodnék h beleadok, egyébként meg vinnék valamit, vagy fizetnék valamit "hálából".....gondolom nem több ezer forint a benzin, én őszintén nem kérek el soha pénzt, de jól esik ha valaki észreveszi, h nem ingyen tankol az ember....
2010. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a barátnőd nem azért hív, hogy fizess. "Lehet" szeret annyira, és tisztel, hogy letojja a pénztárcádat.

Nem? Ő így fogadott el.

2010. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Múltkor 3 ezerért tankolt, és ebből egy ezrest fizetett a bnője. A múltkor 200 ft volt nálam, annyival nem sokra megy.
2010. júl. 19. 14:57
 14/30 A kérdező kommentje:

Persze, csak régebben is, mikor nem volt gyerek, elhívott ide-oda, és akkor se fizettem bele egy fillért sem.

(Mondjuk azért nem jutott eszembe, mert állandóan buliztunk a kertben, amit mi, azaz a szüleim és a párom állt anyagilag)

2010. júl. 19. 14:59
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
szerintem vigyél valamit otthonról, süti, csoki, dinnye.....tudomisén......mondom, én pl nem várom el h aki beleül a kocsiba az fizessen, a barátnő, meg lehet h megbeszélte h így legyen.....alapból szerintem bőven elég ha viszel valamit, már csak magad miatt is, mert úgy érzem téged ez kellemetlenül érint
2010. júl. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Gyorsan sütök sütit, meg viszek műanyag poharat meg valami üdítőt. Ez így elég lesz, ugye?
2010. júl. 19. 15:04
 17/30 anonim ***** válasza:
79%

14:50, és 14:56 vagyok.

De legjobban 15:01 válasza tetszett, és milyen igaza van!


Gratula, és jó mulatást!

2010. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle, és azt csináld, amit mond. Csak el tudja dönteni, kitől kér, kitől nem. Te nem olyan barátnő vagy, mint a párja. Ha én elhívok valakit vendégségbe a párommal, azt közösen fizetjük, a vendég ingyen jön.


Ha van otthon valami(maradt süti, terem alma, befőtt, palacsinta) azt vigyél, vagy készíts jeges teát, fagyaszd le jéggé és azt vidd el, ez figyelmesség. Tehát ha azt mondja: nem kell, akkor pénzt ne vígy , de ha tudsz valami kis figyelmességet, azt igen.

2010. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Azért egy párkapcsolatban más az, hogy kér a benzinbe meg ilyenek. Elvileg nem csak az örömöket osztják meg, hanem a terheket is. Én is szoktam szólni a barátomnak, hogy adjon már x-y összeget, mert nincs apróm, nem telik ki stb. de egy sima baráttól ezt nem várnám el. Főleg, ha én hívnám el és amúgy is mennék. Nekem nem lenne képem hozzá, nálunk ez nem szokás.

A sógornőm pasijától pl. azóta nem kérünk szívességet sosem, mióta egyszer egy helyre mentünk, kitalálták, hogy majd ők elvisznek és akkor megálltak a benzinkúton, jól megtankolt, behajolt az ablakon és közölte hány ezrest adjunk, hogy ki tudja fizetni. Ne mondjam, hogy nélkülük eleve olcsóbban mentünk volna oda. Azóta is ajánlgatja, hogy majd ő elvisz, de kösz inkább ne, szerintem simán arra számol, hogy akkor majd megtankol legalább két hétre valót, ha elvisz minket és pénzt kér érte.

2010. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
79%
a süti jó ötlet, biztos jól fog nekik esni h készültél!
2010. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!