Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Téged is állandóan sürgettek...

Téged is állandóan sürgettek a szüleid/nagyszüleid az evéssel?

Figyelt kérdés

Az idősebb generációnak egy sor elmebeteg rituáléja kapcsolódik az étkezéshez. Ezek egy része megmagyarázható a háború utáni élelemhiánnyal (pl. hogy akkor is beletömik a gyerekbe az ételt, ha ott menten kihányja), de az, hogy miért kell lélekszakadva, eszeveszetten habzsolni az ételt, sosem értettem. Hova rohanunk?


Nálatok is ment ez? Fölötted is ott álltak a szülők, nagyszülők, esetleg az óvónő, és rád ripakodtak, ha egy pillanatra is megállt a kanál a kezedben? Neked is mondogattak ostoba életbölcsességeket, miszerint "aki lassan eszik, lassan is dolgozik", vagy egyszerűen csak "lapátoljad, lapátoljad!" volt a biztatás? Anyu, nagyi nekiállt tüntetőleg leszedni az asztalt, elkezdeni mosogatni, amikor te még ettél volna, jelezve, hogy letelt az idő?


Nálatok is síri csendben kellett fogyasztani az ételt, mert "az asztalnál nem beszélünk", illetve "magyar ember evés közben nem beszél"? Tilos az ivás az asztalnál, mert "nem vagy kacsa"? Muszáj megenni az utolsó cseppig a legundorítóbb kotut is, mert különben nagymami hisztizik, hogy "válogatós" vagy?


Nem, nem arra vagyok kíváncsi, hogy önjelölt pszichológusok hogyan elemeznék a vélt gyermekkori traumáimat, meg hogy kinél NEM volt ilyen, hanem hogy akinél volt, hogyan dolgozta fel, mikor jött rá, hogy nem így kellene élni. Esetleg hogy miért találtak ki ilyen ostobaságokat a felnőttek a XX. század végén.



2019. nov. 26. 22:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
23%
Az, hogy egy gyereket hogyan szokattnak evésre vagy nem, általában akaratharcot eredményez, mint minden erőszakos nevelés, vagy inkább dresszírozás. Akinek erősebb az akarata, az nyer. Erről szól ez az egész.
2019. nov. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Azért a gyereknek ritkán sikerül ez. Van egy nőismerősöm, még ma, negyven felé közeledve is beszédhibás, úgy megverte az anyja négyévesen, amiért nem akarta megenni a halat. Mondanom sem kell, irtózik a haltól. Ez mire volt jó?
2019. nov. 26. 22:54
 3/32 Metionin ***** válasza:
84%
Nálunk apám mondogatta a magyar ember evés közben nem beszél-t úgy hogy ő nem magyar és végig dumált :D illetve ő tűzforrón megeszik bármit, én meg nem tudok, emiatt sokszor jártam úgy hogy kitettem magamnak hűlni a levest és mire visszamentem, apám megette mert szerinte "már jéghideg volt". A kaja belém nyomását akkor adták fel amikor egyszer telibe okádtam az egész asztalt, majd amikor hangot adtak felháborodásuknak, csendesen csak annyit közöltem hogy mondtam hogy utálom a májat. Nagyszülőnél szerencsére nem kellett enni, anyós próbálkozott olyanokkal hogy elvette előlem a tányért és rakott még bele de miután ilyenkor mindig felálltam és otthagytam, leszokott róla. Engem folyamatosan azért ért az áldás mert sovány voltam és mindenki etetni akart, indoknak pedig olyanokat hoztak fel hogy soványan nem fogok bírni dolgozni meg nem lesz férjem meg nem bírok majd gyereket szülni. Hát nem győztek meg :D azóta is sovány vagyok.
2019. nov. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
70%
Megverni, traumatizálni lehet egy gyereket bármi miatt. Mi is a bajod valójában?
2019. nov. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
61%

Életemben nem hallottam ilyesmiről.


36N

2019. nov. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
32%

Már nem emlékszem, mert régen volt. De ismerős mindatok, szóval biztosan hallottam. Különösebb traumát ez bennem okozott, nyilván ezért is nem emlékszem rá. Gyerekkoromban állítólag eléggé rosszevő voltam, válogatós is. Utóbbi sok szempontból maradt, viszont imádok enni. A gyerekeim is, sosem kellett könyörögni nekik szerencsére. Siettetve legfeljebb akkor voltak, ha ebéd után még valami egyéb programot terveztünk és időre oda kellett érni. Amúgy tőlem ehettek/ehetnek 3 órán keresztül is, magukkal szúrnak ki, mert elveszik az időt egyéb tevékenységtől.

Evés közben, teli szájjal beszélni viszont tényleg nem illik, kifejezetten undorítónak tartom. Forró ételt meg meg kell fújni, töredék másodpercig tart, és folyamatosan lehet enni az ételt. Tényleg én sem értem, miért kell megvárni, míg kihűl.

2019. nov. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
91%
*mondatok; traumát NEM okozott (bocsánat a hibákért, sokszor ütök mellé)
2019. nov. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 trollll ***** válasza:
69%
Engem az óvónő sürgetett egyfolytában, amíg rá nem vertem a kezére amikor el akarta venni előlem időre hívatkozva. Aztán a nap hátralevő részét tölthettem a sarokban. 🙄 Mai napig van, hogy a nem étkezésre használt karom a tányér elé rakom, hogy megvédjem az ételem. Bár ez csak nagyon ritkán, amikor rohamtempoban kell ennem fordul már elő 23/F
2019. nov. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
9-es, ez nekem is szokásom volt gyerekkoromban, csak akkor meg azon gúnyolódott a sok "pedagógus".
2019. nov. 27. 02:54
 10/32 anonim ***** válasza:
42%

Jó a profilneved xD


Nagyapám sokszor "versenyzett" velem, aki hamarabb megeszi, az az angyal :)

Meg hogy mindent meg kell enni.


Nagymamám volt az ellenpont: szép lassan egyem, rágjam meg alaposan, amit nem kérek vagy már nem bírom megenni, azt hagyjam ott.

2019. nov. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!