Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóra váltak az álmaim, és...

Valóra váltak az álmaim, és mégsem?

Figyelt kérdés

Gyerekként,tiniként mindig arrol álmodoztam,hogy diplomásként jól fizető melóm lesz,imádnivaló pasi,otthonos kis házikó...irigykedve néztem a tűsarkúban tipegő üzletasszonynak kinézőkre...

23 vagyok,második diplomám csinálom,jól fizető állásom van,bár még nem szakmabeli,itt azt nem fizetik meg,de irodát vezetek,több éve stabil párkapcsolatom van,párom(25/F) fullos kocsival jön elém,kitipegek a magassarkúmban,és rám néznek irigykedve,és jövünk haza (igaz,csak albérlet,de azért,mert lakást nem itt akarunk venni,de még a suli ideköt).Párom szintén jol keres,értelmes,imádnivaló,és ráadásul el akar venni,ha jol sejtem a közelgő külföldi utunk során kéri meg a kezem.(és ezt még a szülők is támogatják lelkesen mind2 oldalról)

Olyan tul szép,hogy igaz legyen érzésem van.Más is érez igy?

23/N


2010. júl. 19. 08:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
81%

Véletlenül sem ilyesztgetni szeretnélek, csak egy apró betűs figyelmeztetés:

Addig ásd meg a kutat, amíg nem vagy szomjas!

Ha csodás életed van, állj meg egy kis időre, és élvezd ki, de ne sokáig. Ha azt üzened az életnek, hogy neked ennyi kell, nem több, akkor az lesz a válasz, hogy rendben. A természetben, ami nem nő, az sorvad. Ha nem küzdtök és tűztök ki új célokat, akkor amitek van, az szép lassan sokáig észrevétlenül elkezd rohadni, míg egyszer észbe nem kapsz, amikor már kritikus a helyzet. Nem szeretném, hogy ide juss, csak az apróságot vedd észre, hogy mindaz a jó, amit felsoroltálmessze nem stabil.

Van két jólfizető állásotok, a munkát is szeretitek, és jó pénzetek van belőle, amíg csináljátok, a párod fulos kocsival jön, de az övé a kocsi? Ha igen, hitelmentes? Ha lakást vesztek, azt hitelmentesen fogjátok tudni? Ha történik bármi jó vagy rosz, amiért nem akartok vagy nem tudtok dolgozni, akkor is meglesz a mostani bevételetek? Nekem a leírtakból úgy tűnik, hogy nagyon jól vagytok most, de mindaz, ami megvan, nincs biztonságban.

Aztán, ha jobban belegondolsz. Értelmes munka, szerető párkapcsolat, hálistennek egyelőre jó egészség, nincsenek napi szintű anyagi problémák. Ezek az álmaid, amik megvalósultak. Mit lehet erre mondani? Azt is, hogy JUHÉ!!! Meg azt is, hogy ENNYI?

Csak mert ha mindössze ezek az álmaid, akkor nem igazán tudsz nagyban álmodni.

Tényleg nem ünneprontó szeretnék lenni, csak nem véletlenül tetted fel a kérdést, hogy "és mégsem?" Próbáltam összeszedni, hogy mi lehet az oka a mégsem-nek, és ezeket találtam.

Tudod, egy jó élet lehet az elrontója egy nagyszerű életnek, és mintha ti most pont ebben lennétek.

2010. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
86%

A tárgyiasult jellegű célok, amiket kitúztél eddig magad elé, amik már megvalósultak, önmagában nem tesznek boldoggá, ha nincs mellé lelki harmónia, bensőséges életérzés.

Igen, az anyagiak hiánya boldogtalanná tesz, de a megléte önmagában nem elég a boldogsághoz. Az még nem boldogság, ha van egy jó állásod, diplomád, fullos barátod fullos kocsival, ha pl a munkád csak jól fizet, de esetleg nem szereted, ha a barátod igen jó pasi, de nincs meg a bensőséges, szerető kapcsolat, ha nem vagytok társak. Ezek részemről nem állítások, nem feltételezem, hogy nálad is így van, csak jelzem, sok jomódú embernél tapasztalom az életük ürességét, a lelki sivárságot, mert valahol elvész a lényeg az anyagiak hajszolása közben.


Egy viszonylag jomódú isnerőssel beszélgettem egy adriai kikötőben, miközben vitorláztunk. Irigykedve, keseregve nézte a hatalmas yachtokat, mert neki "csak egy kis vitorlása volt a Balatonon." Egész életében boldogtalan maradt, mert nem tudott örülni annak, amit épp elért, megélt, amije volt. Nem értette, amikor arról meséltem, nekem milyen csodás élmény látni az adriai fényeket, a tenger illatát, megkóstolni a frissen sütött garnélát, élvezni a vitorlás ringatózását, vagy itthon pár ezer forintért kenut bérelni és végigevezni egy-egy hazai folyón, megcsodálni a madarakat, a teknősöket, a vízi liliomokat, élvezni a napsütést, megismerkedni a helyi emberekkel, stb, stb.


A boldogság érzése belülről fakad, belül kell keresni. Az eszközök csak akkor segítenek benne, ha nem maga a megszerzésük okozza a legnagyobb örömet, hanem az, ami általuk lehetsz.

2010. júl. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

mindketten mérnökök vagyunk,jó beszélőkével,felvesznek bárhova,világválság kellős közepén az ország legszegényebb megyéjében is találtunk mindketten munkát...

kocsi hitelmentes,lakásra gyüjtünk,mire 1-2 év mulva költözünk,addigra az ára is meglesz nagyjából...ha történik valami,akkor mindkét részről tudnak támogatni a szülők,és most is dolgozok itthonról,nem halnánk éhen...

párom meg egy imádnivaló férfi,volt előtte jópár pasim,ő végre igazi férfi,ő a nagy Ő vagy hogy kell mondani


cél mindig van...több melo,több prémium,minél hamarabb legyen meg a lakás ára,de ugy hogy közben este csak egymással lehessünk,hétvége mindig szabad legyen,legyen idő mindenre...nagyjából sikerül..


igazából nem látom máér azt hogy van olyan hogy elérhetetlen...gyakorltilag minden elérhető...ezzel csökkent az "értékük"...

2010. júl. 21. 10:44
 24/32 anonim ***** válasza:
96%
mert ez tök jó! benned van az, hogy még több kell és küzdesz érte, és ha komolyan akarod akkor eléred, akkor ha öreg leszel hátradőlsz szétnézel magad körül és azt mondod, hogy IGEN, éltem, mert mindent célom elértem amit kitűztem magam elé, és értékes életem van. (:
2010. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj, hogy nem tudok neked érdemben válaszolni, de csak annyit szeretnék mondani, hogy nagyon feldobott az élet története és remélem én is ilyen sikeres és boldog leszek mint Te!:D

19/L

2010. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 bettineni ***** válasza:
74%
Azok utan hogy sok elgondolkodtato es melyertelmü valaszt kaptal meg mindig ugyanazt hajtogatod, hogy "nincs elerhetetlen" Ez tenyleg nagykepüen hangzik, pedig, amikor elöször olvastam a kerdesed rögtön azt akartam volna valaszolni, hogy megertelek, en is ereztem mar ugy hogy minden tul szep es pont ezert nem voltam boldog. Gyorsan ki is leptem abbol a kapcsolatbol, ami ezt az erzest nyujtotta, egyszerüen futasra kesztetett, utolag viszont megbantam, majd egy kicsivel kesöbb ujra azt gondoltam, jo döntes volt. Az elet ilyen, allandoan valtozik es mi is valtozunk. Most egy olyan helyzetben elek, ami igen nagyon küzdelmes, igazan nagy aldozatot kellett hoznom, folyton akadalyokba ütközöm, de ugy erzem ez tart eletben. Mindig is vagytam ra hogy gyermekem legyen es most itt ül a pocimban egy honapja, enekelek neki es probalom meggyözni arrol, hogy maradjon, hogy jo helyen van, mert csodas apukaja van,akivel együtt nagyon varjuk. Tudataban vagyok annak, hogy az elet milyen serülekeny, hogy sokszor egy-egy hajszalon mulik minden. Talan azert tudom jobban ertekelni azt amim van, mert nagyon nehez idöszakon vagyok tul es a szerelmemnek is küzdelmes elete volt. Megosztotta velem a fajdalmait es amikor együtt örülünk valaminek, akkor azt is tudjuk, milyen örömet erez a masik, mert ismerjük egymast. Sokszor azert is halat adok, hogy egyaltalan vagyok es hogy minden nap lathatom a parom, ugyanis hosszu ideig mas orszagban eltünk tavol egymastol. En azt mondom, minenkinek meg van a maga keresztje, elöbb-utobb nehezsegekbe ütközik ha akarja, ha nem. Akkor derül majd ki mennyire erös az illetö es hogy a veszteseg megtapasztalasa mennyiben valtoztatja majd meg az eletet.
2010. júl. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Egyszerű: a vágy beteljesülése = a vágy halála.

Az a baj, hogy nem tűztél ki új célokat magad elé folyamatosan.

És nem érzem, hogy amit tettél, azt magadért csináltad volna. Kicsit olyan, mintha nem azért csináltad volna, mert örömet okozott, hanem azért, mert ésszel eldöntötted, hogy így jó lesz neked.

2010. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

miért,hogy lehet még eldönteni,ha nem ésszel,hogy mi lesz jó?

meg ugy alapból...evidens hogy az jó ha megvan az anyagi és érzelmi biztonság...ezen nincs mit eldönteni

csak most ugy elérhetetlen vágyak nélkül maradtam

2010. júl. 21. 13:36
 29/32 anonim ***** válasza:

Valójában az utolsó kommentedben leírtad a választ a kérdésedre.:)

Minden jelenlegi célodat határozottan elérhetőnek tartod.Akkor talán legyen az a célod,hogy ezeket minél hamarabb elérjétek.Így értelmet fognak kapni a céljaitok.

A másik,addig oké,hogy minden tárgyi feltétel megvan a boldogságodhoz.De a munka és a pénz hajszolása mellett van időtök ÉLNI?

2010. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
munkát,pénzt hajszolok hétköznap 8-4ig...utána telefon kikapcs,és csak ketten vagyunk...vagy családdal barátokkal...erre ügyelek...
2010. júl. 21. 19:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!