Jogosult kitenni az utcára az élettársa a háromgyermekes anyát ha a családiház az apa nevén van? Nem kell számukra biztositani egy megfelelő lakást?
Mindhárom közös gyerek
Bölcsis, óvodás és iskolás korúak.
Én úgy tudtam hogy nem teheti ki őket az utcára
A haszonélvezeti jogról még nincs infóm de szinte biztos hogy nincs ilyen joga az anyának
Nézd Kérdező, ha az illető abszolút tisztességesen akar eljárni, akkor indít egy élettársi vagyonjogi pert, meg egy gyermekelhelyezési és tartási pert. A végeredmény úgyis az lesz, hogy anyukának mennie kell a lakásból, hisz sem nem tulajdonos sem nem haszonélvező. Ez persze idő - főleg ha valamelik fél az időhúzásra játszik - de minden teljesen hivatalos és tisztességes.
(persze az a jó, hogy anyuka se játszhat sokáig az időhúzásra, mert amíg nincs ítélet a gyermekelhelyezésről és tartásról, addig tartásdíjat se követelhet)
Ha meg genya, akkor olyan körülményeket teremt, hogy az anya elhúzzon akárhova, aztán bebattyog az önkormányzatra, és "nem lakik ott" címen kijelenti a lakcímét.
Kiteheti öket. Még akkor is ha házasok lennének, de az ingatlan csak az apa nevén van akkor sincsen semmi joga a házhoz egészen a vállásig, ha ott megítélnek neki. De míg hivatalosan az apáé minden akkor akár házast is kitehet.
Azt viszont nem tudom, hogy csak úgy télen gyereket kilehet-e tenni?
Nekem a barátnöm volt pont így csak neki 3 fia van és ök házasok. Mikor egyszer a férje egy veszekedésnél azt kiabálta, hogy kiteszlek titeket innen, akkor elmentünk egy családjogi ügyvédhez és bizony kiteheti. Itt a legcsunyább az volt, hogy az ingatlanok(bizony több) már a házasság alatt lettek véve, mind közösen szerzett pénzböl, de minden ingatlan a férfi a nevére írattatott...
"Azt viszont nem tudom, hogy csak úgy télen gyereket kilehet-e tenni?" - "csak úgy télen" hivatalosan senkit, az önkényes lakásfoglalók kivételével.
Ugyanis minden ilyennek az utolsó fázisa a végrehajtás, és áprilisig végrehajtási tilalom van kilakoltatásra.
Szóval ha a nőnek ott van bejelentett lakcíme, akkor hivatalosan legkorábban áprilisban.
"Itt a legcsunyább az volt, hogy az ingatlanok(bizony több) már a házasság alatt lettek véve, mind közösen szerzett pénzböl, de minden ingatlan a férfi a nevére írattatott..."
A jogban nem létezik a "nevére írattatás" fogalma. Ha az ingatlanokat a házastársi közös vagyonból vették, és nincs külön vagyonjogi szerződés, akkor az ingatlanok közösek, pont.
#17, én miből fizetem a holnapi ebédemet? Hát csak vállalta valamire az a nő azt a 3 gyereket, és nem a csupasz valagára...
Nem tudom, egyesek hogy gondolják, hogy ha egy nő szülni méltóztatik, annak már járjon az eltartás, az ingatlan, sőt lehetőleg a férfit tegyék ki a saját házából, mert "anya csak egy van, és a gyereknek az anyja mellett a helye" - és egyéb ostoba, de legalább diszkriminatív közhelyek...
Mint említettem, ha a férfi nem arra gyúr, hogy egyedül maradjon 3 gyerekkel - márpedig nem valószínű - akkor úgyis elemi érdeke segíteni a nőnek az új élete megteremtésében. A nő nyilván kénytelen lesz hamarabb visszamenni dolgozni, mert a 2. év után a GYES a hideg vízre se. Kétségtelenül nem egyszerű helyzet... kommunikálni kell, tisztességesen megállapodni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!