Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a kislányon?

Hogyan segíthetnék a kislányon?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves lányom és az ő barátnőjéről lenne szó. Elég szerény anyagi körülmények között élnek. Anyuka és apuka is cigizik, apuka kocsmázni is jár. Bár apuka dolgozik legalább, anyuka erre sem hajlandó. Szegény kislány szinte rongyokban jár (kb. 3 pólója van és 2 db rövid nadrágja) és a szülők nagy ívben tesznek rá. Sokat van nálunk, itt eszik nálunk (bár az elején azt sem akarta elfogadni), ha tehetjük kirándulni is visszük magunkkal. Múlt héten vettem egy strandbérletet a gyerekeknek, hogy tudjanak együtt menni strandolni ebben a melegben (mivel a kislány szülei erre nem áldoznak), de ma sírva mesélte a lányom, hogy a barátnője anyja elvette a gyerektől a bérletet és eladta, mert nem volt pénze cigarettára. Hát szülő az ilyen? Mikor értik meg már az emberek, hogy a gyerek nem bevételi forrás, hanem költeni kell rá?


Szóval a kérdés az lenne, hogy mivel segíthetnék a kislányon. Ha veszek neki valamit, akkor a szülők úgyis elveszik tőle és pénzzé teszik. :-( Köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 16. 15:04
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
Köszönöm hogy leirtad én voltam aki megkért h ird le,meg én mondtam a vérfolyosat..ez a törvény
2010. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
A hasznos tanácsokat már elmondták előttem. Én csak szurkolok neked, hogy találj megoldást. Legmélyebb tiszteletem irántad.
2010. júl. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

Hali. Örülök, hogy segíteni akarsz a lányon.

Szociális szakon végeztem, tanultam gyermekvédelmet. Leírok 1-2 dolgot, ami ide köthető. Sajnos nem jók.

A szülőktől ez esetben nem veszik el a gyereket. Csak akkor, ha:

-egyik szülő sem dolgozik

-látványos az alultápláltság

-nem jár iskolába

Ezeknek minimum meg kell lennie, enélkül lehet ki sem mennek

Ezt azzal magyarázzák, hogy akármilyen rossz családi körülmények közt élnek, a gyereknek a legfontosabb a család, és, ha van neki, akkor a sajátja. Hiába nem jól élnek, egy bizonyos szál fűzi őket össze, ami miatt a gyerek lelki sérüléseket szenvedne, ha elszakítanák a szüleitől.

Gyakorlaton láttam egy pár ilyen esetet, legtöbbjük roma, ahol volt, hogy egyik szülő sem dolgozott (de volt más bevételi forrás, fogyatékos gyerek..stb,), és összesen csak ingyen ebédet, és vacsorát ítéltek meg a gyereknek. Ez annyit tesz, h az iskolában kapott enni, majd este 7-re visszament, akkor megint ehetett. Ez azért volt, hogy csak és kizárólag a gyerek ehesse meg, mert, ha hazavitte volna, lehet megették volna tőle. Volt akinek olyan vásárlási utalványt adnak havonta, amit csak élelmiszerre költhetnek. Alkoholt sem venni belőle.

Ha alaposabban utánajársz, lehet találsz valami kiskaput. Remélem fogsz tudni segíteni. Ha tudok még utána nézek miket is tanultam, de ennek már 4 éve, és nem dolgoztam benne, hátha tudok segíteni azzal, ha valami hasznosat találok.

2010. júl. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!