Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segíthetnék a kislányon?...

Hogy segíthetnék a kislányon? Lent.

Figyelt kérdés
Az általános suliban van egy 5-es kislány, akinek nagyon gonosz az anyja. A kislányon látszik, hogy szeretethiányos. Hogy tudnék rajta segíteni? Gyámügy? Kívülálló vagyok, nem ismerem az anyját, a kislányt csak látásból, az egyik tanár mesélte, hogy az anyja milyen. 20 éves vagyok, nagyon szeretnék rajta segíteni, nem szeretném, ha úgy nőne fel, ahogy én! Én mit tudnék tenni? Semmi ötletem sincs. :(
2010. szept. 4. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon szép dolog hogy szeretnél neki segíteni, kell is, de én azt gondolom hogy ez az ő anyja dolga. Lehet hogyha beleavatkoznál az életükbe félreértenék hogy miért tetted. Sajnos manapság rengeteg ilyen dolog van.
2010. szept. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Semmit nem tudsz tenni, és ne is szólj bele. Az, hogy látod, hogy szeretethiányos, nem biztos, hogy tényleg az is, mert szerintem nincs a homlokára írva, hogy "hé, én szeretethiányos vagyok". Lehet akkor épp rossz passzba volt. Ha nem ismered az anyját, honnan tudod, hogy gonosz? Ja, hogy az egyik tanár mesélte? Akkor azt kajálni kell? Maradj ki ebből, nem vagy senkijük, szerintem több ellenséged lenne a beleszólás után mint előtt! Meg a gyámügyre bemész mit mondssz? "A Rozi aszonta, hogy a Gizinek gonosz az anyja, aztán én meg láttam a Gizit és szeretethiányos feje volt" ?! Köszi, pofánröhögnek 3x :)

L

2010. szept. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmit sajnos! Nem ismered az anyukáját, csak "hallomásból", így a gyámügy se venne komolyan téged. És bárki akihez fordulnál, mondaná, hogy mivel személyesen nem ismered őket, és nem láttad, mi történik, mi folyik a házuk táján, így esélytelen bármi is.
2010. szept. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Barátkozz vele, mint idősebb barátnő. Adj neki szeretetet. Játssz vele, beszélgess vele! Süss neki sütit, vegyél neki körömlakkot az anyja engedélyével. Mindegy, kitől kapja meg a szeretetet. A gyámügy nem fogja szeretetre kényszeríteni az anyját, és ezért nem szakítják ki a családjából. Kérd meg a tanárt, mutasson be! Pl. elmehetsz hozzájuk, mondván, hogy van kinőtt ruhád, a kislánynak, és elfogadják-e?

Mindenképp bírnod kell az anyja bizalmát, mert nem fogja engedni különben hozzád. Azt hiszi valami pedofil vagy.

Legjobb lenne az anyjával barátkozni, hátha lehet rajta változtatni, az lenne a megoldás.

Szóval: patronáld a kislányt! Kérd a tanár tanácsát!

2010. szept. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tényleg gonosz az anyja?

Esetleg túlterhelt,vagy kissé nagyszájú?

A tanárt inkább nem véleményezem,de azt tudnod kell,hogy nem beszélhetne "civillel" ilyen dolgokról,bárkije is vagy.

Szóval meszze nem a legmegbízhatóbb forrás...

2010. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

huhh,légyszíves ne szólj a gyámügynek.

Elmondom h pár éve teljesen kikészítettek az osztálytársaim és depressziós voltam,romlottak a tanulmányaim és a tanárok ezt látták és olyanokat találtak ki hogy ver az anyám meg ilyenek,értesítették a gyámügyet,ránk voltak szállva és attól féltünk h elvesznek engem és az öcsémet és árvaházba raknak.Szóval azért mert mindig szomorú voltam úgy gondolták h jobb nekem egy árvaházban elszakítva a testvéreimtől és az anyámtól akit egyébként nagyon szeretek és ő is engem.Szóval ha nem tudod h mi is történik valójában akkor ne avatkozz bele,szerintem elég rossz lenne szegény kislánynak egy árvaházban vagy nevelőszülőknél,bennem legalábbis minden összetörne.

2010. szept. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

17:40 vagyok.

Még azt leírom h a testvéremnek nagyon rossz a szeme és ezért havonta ki kell mennie ausztriába hogy megvizsgálják a szemét és az osztályfőnököm az osztálynak amikor nem voltam iskolában akkor olyanokat mondott hogy milyen rossz az anyám mert folyton itthon hagy minket h ausztriában szórakozhasson miközben a testvéremet vitte szemészhez.

2010. szept. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!