Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segíthetnék a kislányon?

Hogy segíthetnék a kislányon?

Figyelt kérdés

Nyár óta ismerem a lánykát, egy fesztiválon találkoztunk. Nagyon értelmes, kevés az ilyen művelt 16 éves gyerek. Tartjuk a kapcsolatot telefonon, de találkozni is szoktunk. Már az elejétől kezdve tudom, hogy az apja drogozik, az anyja idegileg kivan és otthon állandóan megy a veszekedés, verekedés. Múltkor azzal keresett fel, hogy hadd aludjon nálam, mert ő bárhol elalszik, csak ne kelljen megint valami padot keresnie. Természetesen befogadtam és felajánlottam, hogyha szüksége van erre, akkor én itt vagyok. Majd a szívem szakadt meg, mert nem tudtam, hogy ennyire durva a helyzet. Rajta is látszik, hogy kivan idegileg és nem jó ez neki. Nem tudom, mit tehetnék, mert én nem vagyok családtag, nincs jogom beleszólni az életükbe, de még így is látom, hogy ez a gyerek megy tönkre, pedig milyen értékes. Nekem nincs gyerekem, nem is tervezem, de ennek ellenére segítenék ezen a lányon valahogy, csak nem tudom, merre induljak el. Nem is jó emberekkel barátkozik, félek, hogy beleviszik valamibe. Legszívesebben akkor elmentem volna a szüleihez és megkérdeztem volna, hogy tudják-e, hogy mit tesznek a gyerekkel. Bármi történik vele, magamat is okolnám, amiért nem tettem semmit. Szüleivel nem tudom, hogy érdemes-e beszélnem, a lány szerint csak ordibálnak vele és felőlük el is tűnhetne örökre. Ti mit tennétek?

28/N


2010. jún. 5. 17:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyámhatóság? Örökbefogadás?
2010. jún. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Kérdező, Te ismered a szüleit?

2010. jún. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A Gyámhatóság vagy a Családsegítő megoldás lehet. Ők tudnak a szülőkkel is beszélni.
2010. jún. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt kérdezem: ismered a szüleit, vagy csak a kislány elmondása alapján vonod le a következtetéseket?

Ha ismered, akkor a gyámhatósághoz kell fordulni. Ne te menj a szülőkhöz, mert ellened fordulhatnak, és ha tényleg meg kell védeni a kislányt, ez nem jó megoldás, jobb a hatóságokra hagyni.

Ha csak a kislány elbeszéléseiből ismered a szülőket, akkor nekem a helyedben lennének fenntartásaim azzal kapcsolatban, hogy tényleg úgy van-e minden, ahogy elmeséli. Lehet, hogy a számonkérés elől menekül hozzád. Pláne ha ahogy írod nem jó körökben mozog.

2010. jún. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég bonyolult, attól függ mennyire akarod hivatalos úton intézni az ügyet, vagy inkább csak magánjelleggel, és mennyiben akarod segíteni, gondolok itt arra akár el is tartanád-e. Ha anyagilag megteheted és úgy gondolod, akkor én elsősorban a gyámhatóságot javasolnám, a gyermek a 16 életévét betöltötte így a gyámhatóság engedélyével elköltözhet otthonról jelen esetben hozzád, ha te ezt vállalni tudod. Szerintem még ez a legegyszerűbb, a szülőktől tényleg csak nagyon indokolt esetben veszik el a gyereket- itt gyakorlatilag lehet, de ha el is vennék, arra nincsen garancia hogy hozzád kerülne. Ha jól kijöttök egymással, akár megegyezhettek, hogy lakhat nálad, támogatod, cserébe tanulnia kell, és esetleg valami diákmunka, így nem kellene neked mindent finanszírozni.
2010. jún. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Nagyon tisztellek ezért kérdező!!! Főleg 28 évesen! Gyakorlaton vagyok egy gyámhivatalban... hát mit ne mondjak a legtöbb ügy a 25-30 év köztiekkel van , mert felelőtlenek... Te pedig nagyon jó ellenpélda vagy rá!

A gyámhatóság tényleg kivizsgálja, megvizsgálja a szüleit, életkörülményeket stb stb... és v állami gondozás bár 16 évesen... v nevelőszülőkhöz adják 18 éves koráig... ( ha akar tovább is ott lehet) Sőtt, ha jelentkezel, hogy hozzád jöjjön arra a 2 évre, nagy valószínűséggel te is megkaphatod őt, és a segítséget, amivel eltarthatod őt.

2010. jún. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
Vigyázz a felszín alatt reccsen a jég!Ne halgass rá bármilyen nyályas. Én bizony beszélnék a szüleivel, nézzük csak ezt a gyermeket mi is van vele. Az sem biztos hogy az apukája drogozik, lehet pont ő drogozik. Otthon már nem kap rá pénzt, te pedig amilyen hiszékeny vagy és jóindulatú, meglép a pénztárcáddal és leshetel. Ne vegyél a nyakadba egy olyan terhet, amiben akár te is beleroppanhatsz. Gondold el, ha ő így elmászkál otthonrol, és ha magadhoz vennéd, ugyanezt adná elő másnál, te pedig kereshetnéd, mint pártfogó. Nem akarlak ellene uszitani, de nekem ez a véleményem. Médiában dolgozom, nagyon esetről tudok, ami bizony hasonló volt és egyik sem zárult sikerrel.
2010. jún. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én személyesen nem ismerem a szülőket. DE van egy felnőtt közös ismerősünk, aki szintén ugyanazt mondja, amit a lány. Először, mikor mesélte, én is megkérdeztem, hogy ezt nem csak azért gondolja-e úgy, ahogy, mert kamasz. De a sok beszélgetés során kiderült, hogy ez a lány reményvesztett és lelkileg súlyos gondjai vannak. Nem tudom, hogy el tudnám-e tartani, mert nem keresek jól, de valamilyen módon mindenképp támogatni akarom
2010. jún. 5. 18:35
 9/13 A kérdező kommentje:
Természetesen értem a célzást és tudom, hogy a tizenéves korosztály képes fura dolgokra, de ez a lány..tényleg értékes és őszinte.
2010. jún. 5. 18:39
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

hivatalosan sajnos nem fogadhatod örökbe mivel van egy ilyen szabály, hogy az örökbefogadónak minimum 16 évvel idősebbnek kell lennie a gyereknél akit örökbefogad! Sajnos ez van. Ebből következik , hogyha bemennél a gyámügyre lehet, hogy csak rosszabb lenne neki, mert annyi biztos, hogy elkerülne otthonról, de nagy valószínűséggel intézetbe menne. Ilyenkor ugyanis mindennek utána járnak, ha olyan a társasága amilyen akkor nehezen kezelhetőnek ítélik meg úgy pedig már nem nagyon van rá esély, hogy nevelőszülőnek menjen....

Szerintem ez így, hogy átjár hozzád, ha gondba van ott alszik stb, ez így jó. Egyébként akár oda is költözhet, főleg ha keres valami munkát, akkor nem is kéne eltartanod! Hivatalosan még a szüleinél lakna oda lenne bejelentve, tehát érted mire gondolod, ebben az esetbe nem szólna bele a gyámügy. Nem tudom a szülőket mennyire érdekli mit csinál vagy talán anyukája is felfogja, hogy jobb így neki, és akkor szemethuny felette.

(szocmunkás tanuló)

2010. jún. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!