Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segíthetnék a kislányon?

Hogy segíthetnék a kislányon?

Figyelt kérdés

Nyár óta ismerem a lánykát, egy fesztiválon találkoztunk. Nagyon értelmes, kevés az ilyen művelt 16 éves gyerek. Tartjuk a kapcsolatot telefonon, de találkozni is szoktunk. Már az elejétől kezdve tudom, hogy az apja drogozik, az anyja idegileg kivan és otthon állandóan megy a veszekedés, verekedés. Múltkor azzal keresett fel, hogy hadd aludjon nálam, mert ő bárhol elalszik, csak ne kelljen megint valami padot keresnie. Természetesen befogadtam és felajánlottam, hogyha szüksége van erre, akkor én itt vagyok. Majd a szívem szakadt meg, mert nem tudtam, hogy ennyire durva a helyzet. Rajta is látszik, hogy kivan idegileg és nem jó ez neki. Nem tudom, mit tehetnék, mert én nem vagyok családtag, nincs jogom beleszólni az életükbe, de még így is látom, hogy ez a gyerek megy tönkre, pedig milyen értékes. Nekem nincs gyerekem, nem is tervezem, de ennek ellenére segítenék ezen a lányon valahogy, csak nem tudom, merre induljak el. Nem is jó emberekkel barátkozik, félek, hogy beleviszik valamibe. Legszívesebben akkor elmentem volna a szüleihez és megkérdeztem volna, hogy tudják-e, hogy mit tesznek a gyerekkel. Bármi történik vele, magamat is okolnám, amiért nem tettem semmit. Szüleivel nem tudom, hogy érdemes-e beszélnem, a lány szerint csak ordibálnak vele és felőlük el is tűnhetne örökre. Ti mit tennétek?

28/N


2010. jún. 5. 17:50
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Az örökbefogadás nekem is sok lenne, nem vagyok szülő típus, csak egy együtt érző ember. Én gondoskodnék róla, de mint már említettem, nem keresek jól (a jövedelmem ara elég, hogy a lakástörlesztést fizessem, meg ilyen általános dolgokra). Gyámhatósághoz menni pedig nem lenne bátorságom pont abból az okból, hogy ha kimennének megnézni, mi a helyzet és elküldenék valami intézetbe, még rosszabb lenne a helyzete és talán okolna is.
2010. jún. 5. 18:58
 12/13 anonim ***** válasza:

Akkor a válaszaid alapján azt teheted, hogy mellette állsz, ahogyan tudsz.

Főleg lelkileg, beszélgetsz vele, segítesz neki feldolgozni, ha szüksége van arra, hogy nálad aludjon, akkor ezt engedni neki.


Esetleg abban segíthetsz, hogy a lehetőségeket felvázold neki. Esetleg kollégium, vagy diákmunka a suli mellett.

2010. júl. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Esetleg megkerdezheted, hogy a lany mit szeretne. Elmondanad neki, hogy szivesen elmesz a gyamhatosagra vele tamaszkent, ha akarja. Lehet, hogy nemet mond, lehet, hogy csak egy eros karra vagyik, ami oda vezeti, de mindenkeppen kerdezd meg tole mit szeretne, aztan tedd, amit o mond. Amugy neveloszulo nem lehetsz, de kinevezett gyam igen, es a tamogatasokbol a lany fent tudna magat tartani, szoval nem biztos, hogy extra kolcseget jelentene, ha hozzad koltozne.
2010. júl. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!