Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a kislányon?

Hogyan segíthetnék a kislányon?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves lányom és az ő barátnőjéről lenne szó. Elég szerény anyagi körülmények között élnek. Anyuka és apuka is cigizik, apuka kocsmázni is jár. Bár apuka dolgozik legalább, anyuka erre sem hajlandó. Szegény kislány szinte rongyokban jár (kb. 3 pólója van és 2 db rövid nadrágja) és a szülők nagy ívben tesznek rá. Sokat van nálunk, itt eszik nálunk (bár az elején azt sem akarta elfogadni), ha tehetjük kirándulni is visszük magunkkal. Múlt héten vettem egy strandbérletet a gyerekeknek, hogy tudjanak együtt menni strandolni ebben a melegben (mivel a kislány szülei erre nem áldoznak), de ma sírva mesélte a lányom, hogy a barátnője anyja elvette a gyerektől a bérletet és eladta, mert nem volt pénze cigarettára. Hát szülő az ilyen? Mikor értik meg már az emberek, hogy a gyerek nem bevételi forrás, hanem költeni kell rá?


Szóval a kérdés az lenne, hogy mivel segíthetnék a kislányon. Ha veszek neki valamit, akkor a szülők úgyis elveszik tőle és pénzzé teszik. :-( Köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 16. 15:04
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne szólj a gyámhatóságnak. Ha szeretnéd is nem hiszem,h rögtön magadhoz vehetnéd, és az intézetbe nagyon rossz lehet.

Ki tudja ha megtudják a szülők,h a lányuk panaszkodott róluk nem e verik meg:S

2010. júl. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

15:20as vagyok.

Amit leírtál az a gyámügy szemében elég. Ők nem érzelmi szempontból vizsgálják. Elméletileg igen, de gyakorlatilag nem. Főleg nem egy 15évesnél. Remélem legalább kistestvér nincs?

2010. júl. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
41%
Addig, míg nem bántják őt a szülei, a gyámhatóság sem fog lépni.. Megértem, hogy sajnálod a gyereket, de túlzás a bérlet, nem tiszted őt "kiemelni" a környezetéből. Ennél ezerszer rosszabb körülmények között élnek gyerekek. Azért,mert szerinted ez nem helyes élet, nem jelenti azt, hogy neked kell a megváltót játszani, akkor sem, ha merő jószándék vezet.
2010. júl. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

Igen, élnek ennél rosszabbul is, de a kislánynak valószínűleg ez akkora segítség amit te elképzelni sem tudsz, mivel sosem voltál ilyen helyzetben.

Én a helyedben továbbra is segíteném ahogy tudnám, de a gyámüggyel mint már mondtam nem mész semmire.

Tipp. Ha veszel neki valamit, akkor mondja otthon azt, h kölcsönkapta a te lányodtól, nem az övé. Hátha akkor nem adják el.

Egy volt ilyen kislány vagyok.

2010. júl. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

" Azért,mert szerinted ez nem helyes élet, nem jelenti azt, hogy neked kell a megváltót játszani, akkor sem, ha merő jószándék vezet."


Hát te nem értesz az egészből semmit!! Te tétlenül végig néznéd hogy nem teszel semmit?

Mert akkor neked nem való gyerek igen a jószándék hajtja,téged meg a rossz.

Hol hallodtad ezt amit ide leirtál?

2010. júl. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Nem akarok megváltó lenni és elszakítani sem akarom a családjától. Azt, hogy szívesen nevelném, pontosan úgy értettem, ahogy írtam. Nem akarok az anyukája lenni, hiszen már van neki és bármilyen jó is lennék hozzá, akkor sem léphetnék a helyébe.


Próbáltam már többféleképpen segíteni a családon. Az anyuka - mint írtam nem dolgozik - gyakorlatilag a gyerek születése óta. Én azt hittem, hogy azért mert nem talál munkát. Beszéltem vele, hogy tudnék neki munkát adni, de nem akart élni vele. Saját vállalkozásom van és egy asszisztenst kerestem, aki felveszi a telefont, rendezi az iratokat, fogadja a vendégeket. Mindezért havi nettó 140.000 Ft-ot kínáltam, az utolsó fillérig bejelentve. Az első pofon ekkor ért. Az anyuka kijelentette, hogy mit képzelek én, hogy ő majd dolgozni fog? Az apuka dolga, hogy eltartsa a családot. Ő megszülte a gyerek, úgyhogy az ő munkája a háztartás vezetése, meg a gyerek gondozása. (megjegyzem nagyon gondozza a gyereket, mivel a nőgyógyászhoz is én vittem el először) Hála Istennek csak egy gyermek van. Anyuka amúgy nem iszik és kívülről normálisnak tűnik a család.

2010. júl. 16. 15:37
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát én megértem hogy nem akarsz megváltó lenni!! Szerintem sem helyes amit mondott
2010. júl. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
De, hogy jót is írjak, nem emelnek kezet rá.
2010. júl. 16. 15:41
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen elfogadom azt az aszisztensi állást!
2010. júl. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Én is elfogadnám XD Simán
2010. júl. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!