Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a kislányon?

Hogyan segíthetnék a kislányon?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves lányom és az ő barátnőjéről lenne szó. Elég szerény anyagi körülmények között élnek. Anyuka és apuka is cigizik, apuka kocsmázni is jár. Bár apuka dolgozik legalább, anyuka erre sem hajlandó. Szegény kislány szinte rongyokban jár (kb. 3 pólója van és 2 db rövid nadrágja) és a szülők nagy ívben tesznek rá. Sokat van nálunk, itt eszik nálunk (bár az elején azt sem akarta elfogadni), ha tehetjük kirándulni is visszük magunkkal. Múlt héten vettem egy strandbérletet a gyerekeknek, hogy tudjanak együtt menni strandolni ebben a melegben (mivel a kislány szülei erre nem áldoznak), de ma sírva mesélte a lányom, hogy a barátnője anyja elvette a gyerektől a bérletet és eladta, mert nem volt pénze cigarettára. Hát szülő az ilyen? Mikor értik meg már az emberek, hogy a gyerek nem bevételi forrás, hanem költeni kell rá?


Szóval a kérdés az lenne, hogy mivel segíthetnék a kislányon. Ha veszek neki valamit, akkor a szülők úgyis elveszik tőle és pénzzé teszik. :-( Köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 16. 15:04
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
:-) Meg vagyok elégedve a jelenlegi asszisztensemmel. Ez az eset már 2 éve történt amúgy. Csak azért ajánlottam különben ilyen irreálisan magas összeget az anyukának, hogy segíthessek rajtuk, de nem kértek belőle. Pedig azt hittem, hogy egy 8 általánossal rendelkező ember, aki évek óta nem talál munkát, kapva kap majd egy irodai tingli-tangli munkáért, főleg ennyiért.
2010. júl. 16. 15:48
 32/43 A kérdező kommentje:

Amúgy az anyukának más gondja is lehet. Ahogy így kívülről látom, nem túl jó a házasságuk. A kislány elmondása szerint az anyukája egész nap netezik, tv-zik, úgy elvan. Az apuka pedig reggel elmegy melózni, munka után meg egyenesen a kocsmába, ahonnan este 10 körül esik haza. Akkor eszik és alszik. Soha nem szerveznek családi programokat.


Anyukán látom, hogy igazából nem boldog, csak túléli a napokat. Mikor megismertük őket, akkor eleinte hívtuk őket strandra, kirándulni (direkt olyan helyekre, ami nem kerül sok pénzbe), de egyszer sem jöttek el. Mindig az volt a válasz, hogy nincs rávaló. Meg persze az, hogy nekünk könnyű, mert két kereső van a családban. Akkor ajánlottam neki az állást. Aztán meg az volt az indok, hogy mi sokkal többet keresünk mint ők és ezért nem csoda, hogy nekünk telik erre is meg arra is. Pedig - noha tényleg sokkal több a fizetésünk - nem éljük fel a pénzt. Csupán nem költünk cigarettára havi 60ezret, meg kocsmára még 40ezret. Gyakorlatilag egy kicsivel több pénzből élünk mint ők, csak mi 5-en vagyunk, ők meg 3-an. Volt olyan is, hogy átmentünk hozzájuk egyik este és elhívtuk őket a Balatonra. Béreltünk egy kis házat egy hétre és ők is elfértek volna benne. Egy fillérjükbe nem került volna. Na akkor az apuka majdnem nekiment a férjemnek, hogy mit képzel magáról, ő nem szorul rá senki segítségére. Aztán egy idő után nem próbálkoztunk.


Szóval a családon globálisan nem lehet segíteni, nem engedik. Ki fogom próbálni azt a módszert, hogy nálunk tartja a dolgait, amiket veszünk neki, akkor talán nem lesz gond belőle. Csak nagyon nem akarok belefolyni a család életébe, mert félek, hogy eltiltják a lányomtól a gyereket, ha kiderül, hogy néha veszünk neki ezt-azt. Akkor aztán tényleg én leszek minden szempontból a rossz.

2010. júl. 16. 16:18
 33/43 anonim ***** válasza:

Szerintem segitsd tovabbra is , de en helyedben nem mennek a gyamhatosagra, hacsak a kislany nem panaszkodik komolyabb dolgokra.

Ha megengedhetitek magatoknak,akkor vegyetek neki par dolgot amire szuksege lehet es tudassatok vele,h nalatok mindig van szamara hely es szivesen segitetek neki barmi gondja akad.

2010. júl. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
nem tudni sajnos a gyámhatóságm hogy reagál,de van egy ötletem. névtelenül menj be a családsegítőbe,mesélj (anélkül hogy megmondanád,kiről van szó) és kérdezd meg mik a lehetőségek.
2010. júl. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Remélem,sikerül megoldást találnotok
2010. júl. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
rem. én is
2010. júl. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
Valamit muszáj lesz kitalálni. Ez a névtelenül érdeklődés jó ötlet. Elmondom a körülményeket, aztán meglátjuk, hogy mit lehet tenni. De azt hiszem, hogy legelőször a kislánnyal ülök le és megbeszélem, hogy ő egyáltalán mit szeretne. Mert akármilyenek is a szülei, tudom, hogy szereti őket. Én sem tudtam utálni az anyámat még akkor sem, amikor majdnem megölt. Szóval nehéz dolog ez, az biztos. Hétfőn be is megyek a családsegítőbe és megkérdezem, hogy mit tanácsolnak. Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2010. júl. 16. 18:31
 38/43 anonim ***** válasza:
Meséld el nekünk hogy veled mi történt..(?)
2010. júl. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

egyébként én is hasonló családból vagyok,én speciel elköltöztem páromhoz 15,5 évesen.(én írtam a névtelen érdeklődést)

17L

2010. júl. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

Semmi különleges. Csak én úgy nőttem fel, hogy anyám szintén egész nap otthon volt, nem dolgozott, ellenben ivott. Mikor részeg volt, előszeretettel fojtogatott. Egyszer sikerült az utcán nekem esnie (nem akartam odaadni a pénzt neki, amit apa a számlák befizetésére adott) és elájultam. A következő emlékem a mentőből van. Apukám rendes volt, csak nagyon sokat dolgozott, így keveset láttam. Ha otthon volt, akkor sem örülhettem neki, mert folyton ölték egymást a szüleim mind szóban, mind pedig fizikai erőszak formájában. Apa nem mert elválni, mert félt, hogy anyukámnak ítél a bíróság. Hozzánk is járt a gyámügy, de nem csináltak semmit. Még az ominózus utcán kishíján megfojtós sztori után sem. Azt mondták a rendőrök is mindig, hogy amíg vér nem folyik, addig nem tehetnek semmit. Így nálunk folyton ment a daj-daj.


Na szóval ezért is szeretnék segíteni a kislányon. Náluk is sok a veszekedés, ami nem is csoda, hiszen az apuka minden nap részegen megy haza. Őt ugyan nem bántják, de lelkileg nagyon rossz egy gyereknek, amikor a szülei ölik egymást.

2010. júl. 16. 19:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!