Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a kislányon?

Hogyan segíthetnék a kislányon?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves lányom és az ő barátnőjéről lenne szó. Elég szerény anyagi körülmények között élnek. Anyuka és apuka is cigizik, apuka kocsmázni is jár. Bár apuka dolgozik legalább, anyuka erre sem hajlandó. Szegény kislány szinte rongyokban jár (kb. 3 pólója van és 2 db rövid nadrágja) és a szülők nagy ívben tesznek rá. Sokat van nálunk, itt eszik nálunk (bár az elején azt sem akarta elfogadni), ha tehetjük kirándulni is visszük magunkkal. Múlt héten vettem egy strandbérletet a gyerekeknek, hogy tudjanak együtt menni strandolni ebben a melegben (mivel a kislány szülei erre nem áldoznak), de ma sírva mesélte a lányom, hogy a barátnője anyja elvette a gyerektől a bérletet és eladta, mert nem volt pénze cigarettára. Hát szülő az ilyen? Mikor értik meg már az emberek, hogy a gyerek nem bevételi forrás, hanem költeni kell rá?


Szóval a kérdés az lenne, hogy mivel segíthetnék a kislányon. Ha veszek neki valamit, akkor a szülők úgyis elveszik tőle és pénzzé teszik. :-( Köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 16. 15:04
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

első 15:13as vagyok!

most ovastam hogy akár felnevelnéd!

ha ezt komolyan gondolod akkor lehet jó ötlet szólni a gy.h.-nak és elmondani nekik azt is hogy Ti szivesen felnevelnétek ha lehetséges!

2010. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
És persze a lányt is megkell kérdezni,hogy mit szeretne..
2010. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

Ez kevés? Mi kell még hogy megöljék? Igaz szinte azt mondják hogy akkor tehetnek valamit

ha majd vér folyik :( ez a törvény soha nem értettem.

2010. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
88%
nagyon jó anyuka lehetsz :)
2010. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos
2010. júl. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
81%

a) hagyjátok. lehet, hogy szerény körülmények közt van, de ha elszakítják a családtól az komoly törést okozhat

b) nevelhetitek munkára: pl. ha a lányok lenyírják a füvet, akkor kapnak fagyit/új nacit.

c) barátkozhatsz a szülőkkel. fogalmad sincs, hogy miért élnek így, talán kiderülne.

2010. júl. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy kevés. Tapasztalat. Ha 5 éves lenne a lány, akkor más lenne a helyzet.

Arról nem volt szó, h bántják, vagy szexuálisan bántalmazzák.

nálunk tudod mi volt? Küldtek egy papírt, h kijönnének családlátogatásra bejelentés alapján. Ennyi.

2010. júl. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
Igen, de igazából mi számít nem megfelelő bánásmódnak a gyámhatóság szemében? A gyerek nyilván nem alultáplált, hiszen nálunk eszik eleget. Van fedél is a feje fölött és tulajdonképpen nem jár meztelenül sem. Azt semmiképpen nem szeretném, hogy neki még rosszabb legyen! Én csak azt szeretném, hogy jobb élete legyen. Azért, mert én is hasonló családban nőttem fel és nem akarom, hogy neki is így kelljen.
2010. júl. 16. 15:20
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet hogy tényleg ennyi nem elég,de küzdeni kell.
2010. júl. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a szülei alkoholisták, az szerintem elég.
2010. júl. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!