Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önként döntöttem hogy nem...

Önként döntöttem hogy nem lesz gyerekem, de néha úgy érzem hogy nagyon hiányzik (fog hiányozni)?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

24 éves lány vagyok. Több mint 3 éve stabil párkapcsolatban élek, idén kérték meg a kezemet.


Amióta az eszemet tudom, tipikus olyan kislány voltam, aki nagy esküvőről, szép családról álmodik. 10 évesen már meg volt tervezve az esküvőm, mindig arról álmodtam hogy 3 gyerekem lesz, elképzeltem milyen ételeket fogok nekik sütni, milyenek lesznek a hétvégék stb... szóval értitek.


Aztán 19 éves koromban kiderült hogy van 1 betegségem (most nem akarom elmondani hogy mi az, de ne leukémiára és ne egy szimpla magas vérnyomásra gondoljatok, hanem valahol a kettő között, amivel lehet élni, de nem élhetsz teljesen normális életet). És ez a betegség az egyik dédanyámnál is megvolt, apumnál is 25 évesen jött elő és hát nálam is. Az orvos azt mondta hogy 99% az esélyem arra hogy ha lesz gyerekem, ő is örökli. Na én ekkor döntöttem úgy, hogy biztosan nem lesz gyerekem, neki nem akarok ilyen életet, igaz én csak 5 éve élek így, de egész életemben láttam apámat, hogy milyen neki, ott voltam amikor 2-szer majdnem meghalt... szóval minden álmom a szép nagy családról elfoszlott.

Párommal is mikor összejöttünk megbeszéltünk hogy egyikünk sem akar gyereket.


De mostanában egyre többször jut eszembe a "mi lenne ha" dolog. Pl így szeptemberben a net tele volt "milyet uzsit csomagolj a gyereknek" receptekkel, és én is elábrándoztam hogy a gyerekemnek majd mit pakolok be. Vagy pl elképzelem hogy a kutyám milyen aranyosan játszana a gyerekkel. De aztán megintcsak eszembe jut a betegség és akkor sírhatnékom van.


Egyébként egy kettősség mindig volt bennem. Mármint mindig akartam érzeni hogy milyen a terhesség, milyenek a reggeli rosszullétek, de a babákat meg a kisgyerekeket sosem szerettem. Az képzeletemben is ezek a családi jelenetek mindig úgy néztek ki hogy én már 40-es anyuka vagyok, a gyerekek is már tinik.


Szerintetek mit tegyek? Fog ez változni valaha? Vagy legyen gyerekem, és "száradjon a lelkemen" hogy ő is beteg lesz? Vagy fogadjak örökbe? Vagy ha már egyszer eldöntöttem hogy nem lesz akkor ne legyen?

Egyébként van kutyánk, akit gyerekemként szeretek, és (sajnos) néha úgy is kezelek.


2019. szept. 30. 17:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
86%
Beszéltél már erről orvossal?
2019. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
89%
Beszéljetek genetikussal, mindenképp! Nem biztos, hogy örökölné a gyermeketek. A nagymamámnak trombocitopéniája van például, azaz nagyon alacsony a vérlemezkeszáma, az aortája nem ágazik ketté, ahol anatómiailag kéne, ìgy a szívével is bajok vannak. Mégis él még, 75 évesen, és nem a betegsége miatt, hanem a saját hanyagságából veszítette el a lábát mélyvénás trombózis miatt. Ennek már 5 éve! Embertelen fájdalmai voltak, mégsem volt hajlandó orvoshoz menni. Az ő esetéből tanulva én nem félek orvoshoz járni, ha valami baj van. A genetikus biztosan tud nektek segíteni!
2019. szept. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
74%

Mi.lombikoztunk. Szerencsedre nem tudhatod, DE meddosegi kozpontba tudtok jelentkezni (vagy ott vagy elotte is konzultalhattok genetikussal). Mert ilyen esetben az egy lehetoseg, hogy lombikoztok (stimulaljak a petefeszkedet, leszivjak az erett tuszokbol a petesejtjeidet, laborban megtermekenyitik a parod himibarsejteivel es...) ES MIELOTT visszaultetik az embriot genetikai vizsgalattal ellenorzik nem hordozza-e a hibas gent/kromoszoma torest stb. ami az adott betegseget hordozza/okozza. Ismerek olyan hazaspart ahol egy korabbi gyerek meghalt genetikai betegseg miatt, amikor kiderult genetikai ok mkatt halt meg a gyerekuk, elmentek vizsgalatokra es ott mondtak nekik csak lombikkal lehet egeszseges gyermekuk. (Ahogy irtam mielott visszakerulne az embrio az anyamehbe megvizsgaljak egeszseges lesz e.) Ha a ti csaladi betegsegetekeseteben is ez jarhato ut, akkor lehet sajat gyereked es a korabbi "fogadalmad" megszegese se megszeges.


Irany a genetikus. Mert ahhoz te se vagy mar eleg fiatal, hogy legalabb kideritsd ez a lombikos ut jarhato-e a betegseged kikuszobolesere a gyereked szempontjabol. Aztan ha ez kiderul, még lesz 10 eved eldonteni akarsz e vagy sem gyereket. Ha a betegseged az idovel rosszabodik, akkor meg tenyleg siess pl nem mindegy, hogy kezremegessel i dulsz reggelente vagy toloszekkel a gyermekeddel az iskolaba.

2019. szept. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonymousreview60 ***** válasza:
73%

Egyértelmű, hogy:

1. Van az a fajta betegség, amit nem szabad a gyerekre átörökíteni.

2. Neked a leírtak alapján jelentős igényed van a gyereknevelésre, családra.

Emiatt:

Érdemes lenne utánanézni, hogy lehetséges-e valahol olyan lombikbébiprogramra befizetni, ahol konkrét génre szűrik az embriókat. Ilyen Magyarországon aligha engedélyezett, de Ukrajnáról, Kínáról gond nélkül elhiszem.

Ugyancsak érdemes lenne a béranyaságot a férjed örökítőanyagával (Magyarországon illegális) és az örökbefogadást is megfontolni.

2019. okt. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
58%

Ilyen esetben az örökbefogadás lenne a legokosabb döntés. Nem viszed tovább a betegséget, de mégis lesz gyereked. Ráadásul megmented őt, új esélyt kap.

Nyílván komoly feltételeknek kell megfelelni és ha vannak külön kikötéseid nemre, bőrszínre, korra akkor hosszabb procedúra lesz.

De teljesen megéri, gondold át.

2019. okt. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonymousreview60 ***** válasza:
58%
Lehetséges még a petesejtadományozás. A férjed ivarsejtjeivel, általad kihordva megoldás lehet az összes problémára.
2019. okt. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
58%

A barátnőmék örökbe fogadták a lehető legcukibb kisfiút,akit valaha láttam. És az anyaságát is maximálisan ki tudta élni rajta. Annyi,hogy nem ő szülte.

Én ebben gondolkodnék.

2019. okt. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!