Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt a szülők?

Miért csinálják ezt a szülők?

Figyelt kérdés
Múltkor az egyik haveromnál voltam, és észrevettem, hogy hogy milyen "napirend" van ott.Ketten vannak haveromék testvérek.És ahogy már mondta, ott voltam náluk, és ebédelés után egy órával szólt a haverom az anyukájának, hogy éhes, megenne egy rántotthúst.Az anyja erre rászól, hogy "1 órával ezelőtt ebédeltél".Akkor olyan szabály van náluk, hogy a testvére szobájába senki nem mehet be akkor, ha a szoba "tulajdonosa" nincs bent.Olyan is volt már többször, hogy addig nem ehetett haverom, míg a család többi tagja nem evett az asztalnál?Most mondjátok, mire jó ez?Milyen szabályok ezek?Ti tudnátok így élni?Én nem.De haveromék már megszokták ezeket a szabályokat.Ja, és sokszor olyan volt, amikor ott voltam, hogy elmentem hozzájuk, rá 15 perccel kedvetámadt az anyjuknak, hogy ő át akar menni a testvéréhez, így nekem haza kellett mennem 15 per után.13\f
2010. júl. 14. 14:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és bocsi a sok helyesírási hibáért.
2010. júl. 14. 14:45
 2/12 anonim ***** válasza:

korlátozottak de apám kb ezt csinálta de csak azért mert ő kiskorában zűrös élete volt 10 éves ivott meg minden és ezt nem akarja nekem szal már nem ilyen apám de volt idő xD am én tök mérges lennék ha anyámék bejárkálnanak a szobámba még csak az kéne

örülj hogy a tieid ne ilyenek :)

2010. júl. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk igaz :) Csak a véleményekre vagyok kíváncsi.
2010. júl. 14. 14:49
 4/12 anonim válasza:

Minden családnál más szokás van.

Én megszoknám,ha sokáig élnék abban a környezetben.

2010. júl. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De azért ezek sztem elég durvák és nem csak ennyi hülye szabály van náluk, csak most így ennyit soroltam fel.
2010. júl. 14. 15:07
 6/12 anonim ***** válasza:
29 éves vagyok, és az én gyerekkoromban MINDEN gyerek így élt, nemhogy ilyen, hanem sokkal durvább szabályok között. A szüleink idejében pedig még a mieinknél is százszor szigorúbb szabályok voltak. Amikor volt 5-6 gyerek, nem lehetett az összes kényéhez-kedvéhez alkalmazkodni, mint ahogy manapság teszik. Mi legalább tudtuk, hol a helyünk, nem oltottunk le általános iskolásként 20-30 évvel idősebb embereket (ezt nem rád írom konkrétan, kérdező, hanem a mai átlag tinédzserre), és normális, rendszerezett életünk volt. Míg a maiak csak kallódnak. Jobb volt az úgy, hogy voltak szabályok, ami haverodéknál van, az lenne minden családban az ideális. Szerintem nagyon káros, ha mindent ráhagynak a gyerekre. Azért lesz ennyi nagyképű, egoista ember manapság.
2010. júl. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tudnál így élni????


Ezek teljesen normális szabályok. Melyik nem tetszik?

ez:Akkor olyan szabály van náluk, hogy a testvére szobájába senki nem mehet be akkor, ha a szoba "tulajdonosa" nincs bent mert ez teljesen jogos ahogy a többi is!!


Kellenek a szabályok a rendhez a fegyelemhez

2010. júl. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes,hogy EGYÜTT ülünk le ebédelni,az egész család.

Az is természetes,hogy nem mászkálunk más szobájába.


Ezek a családi élet pár ismérvei.Tiszteletbe tartjuk egymást .Te kivel szoktál ebédelni?Egyáltalán szoktál?

2010. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
mi, ez normális? hogy ott a kaja, és az anyja nem ad belőle? egyáltalán nem az.
2010. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szoktam ebédelni igen.
2010. júl. 14. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!