Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normálisak?...

Szerintetek normálisak? (bövebben lent)

Figyelt kérdés

Édesanyám meg nevelőapám megy utazni külföldre 10 napra törökországba kb 600 000 ft bol

és aztmondták hogy minket nem visznek mert mi meg fiatalok vagyunk hozzá(mivel hogy ök is 20onévesen nyaraltak eloszor) illetve akkor már 1 millio lenne+ hogy ök már 15 éve nem nyaraltak

Szerintetek is köcsögség ez a dolog?


2010. júl. 12. 08:11
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
63%
Lehet, büntiből nem vittek el, mert ilyen kis köcsög vagy. Ha ez így van, hogy kis köcsög vagy, akkor teljesen normálisak :)
2010. júl. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
26%
Itt Magyarországon mindenki odáig van meg vissza, hogy "aki a pénzt megkereste". Sok helyen jártam/éltem már, de sehol sem voltak ennyire pénzéhesek az emberek. Egy gyerektől ne várjuk el, hogy dolgozzon, hisz nem az ő dolga, én még az egyetemista gyerekeimtől se fogom elvárni, ahogy szerintem egy jóhiszemű szülő se, ha csak nem éheznek, de akik éheznek, nem mennek nyaralgatni. Lesz a gyereknek majd elég baja az életben, nem kell már fiatalkorban a fejéhez vágni, hogy ő nem keres, vagy "én kerestem meg megyek nyaralni". Ha megszülte, igenis legyen a lehető legjobb anya. Adjon meg, amit csak tud. Aki nem ezt teszi az az én szememben egy nagy nulla. Gondolom, ha helyettetek csak önmagát és a párját kényezteti ezzel az úttal, akkor előtte se mindig a ti érdeketek volt az első, persze majd sokan jönnek és "mi van ha ez az első ilyen alkalom, nem érdemli meg?". Szerintem ilyen a lehető legritkább esetben van, vagy nincs is egyáltalán. Egy jószívű anya mindig az marad, engem az Édesanyám soha 1 percre nem passzolt le nagyszülőkhöz, sose ment nélkülem nyaralni, sőt ha nem volt rá pénz, inkább engem küldött, és sose panaszkodott, hogy ő mennyit dolgozik rám. Talán nem kellene felelőtlenül szülni. Bocsánat, ha kicsit erős voltam, de az eszem megáll a legtöbb szülőn. Nem kell 20évesen szülni,élje ki magát mindenki és láss csodát, nem fog hiányozni a nyaralás kettecskén, ha már meglesz a gyerek.
2010. júl. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem köcsögség,bár nekem is rosszul esne.De ha belegondolsz akkor ennyi jár nekik.Az azért más amikor valaki gyereket nevel dolgozik stb mint amikor fiatal vagy a szüleid tartanak el és iskolás vagy.Gondolj bele neked van őszi,téli,tavaszi,nyári szüneted plusz még pár nap.Anyudéknak nem hiszem hogy egy két hetes szabadságuk lenne egy évben többször is.Kérd meg őket hogy vigyenek el titeket is majd valahova de most hagyd őket.
2010. júl. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
88%

ne irigykedj rájuk.

majd ha burzsuj leszel, akkor meg te mész nélkülük.

inkább csinálj nagy házibulit! hátha legközelebb elvisznek, ha meglátják a ház romjait :D

2010. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Figyelj anyámék sem állnak jól hiába kamionos apu csak az a kereset van.Közben megnőtt a hitel a lakásra közben otthon van még 2 gyerek 1 egyetemista és 1 középsulis.A hugom egyetemista és van annyi esze h elmegy dolgozni mert nem akarja anyámékra terhelni a nyaralást.Sőt még ad nekik is csak h kijöjjenek a pénzből.Anyámék fizetik a sulit a ruháit a koleszt szal mindent szóval elvárhatják azt szerintem h ha a lányuk nyaralni akar akkor dolgozzon megérte.Ezt 1 elöző hozzászóláshoz írtam.

Elnézést az offért.

2010. júl. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
62%

Hát el lehet gondokodni azon, hogy ki a köcsög. Aki így beszél/ír az édesanyjáról, meg a nevelőapjáról, azt lehet ezzel a jelzővel illetni! A korodat többen kérdezték, nem írtad meg, de nem is sokat számít. A nevelőapád az anyukáddal együtt vállalt titeket is, kicsit több tiszteletet érdemelne. Nem tudom, mennyi ideig gyűjtöttek erre az utazásra, milyen plusz melóval tudták összeszedni, de hogy nem rajtatok spórolták meg, vagy veletek kerestették meg az árát, az biztos.

A kérdésed alapján vagy egy olyan erős megérzésem, hogy pont azért mennek kettesben, mert feltrancsíroztátok az idegeiket. Ha így írsz róluk, hogy beszélsz velük? Hányszor kapta meg tőletek a nevelőapád: ne szólj bele, nem vagy az apám??? Gondolkodj el azon, mit tettetek annak érdekében, hogy otthon nyugalom, béke legyen, amikor a szülők hazamennek a melóból, ne dobjanak egy hátast már az ajtóban? És nem kell a duma, hogy meddig kötelesek eltartani, mert egy normális családban a gyerek nem akar basáskodni, hanem mindenkinek megvan a feladata, ez a családi munkamegosztás. Lesz időd a tesóddal együtt, hogy átgondoljátok, mennyi szeretetet és tiszteletet, megbecsülést érdemelnek az őseid.

2010. júl. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
67%

10:42


szerintem ez nem teljesen így van... ha azt vesszük, hogy pl egy nő nemcsak anya, hanem feleség, nő, dolgozó nő is egyben, akkor igénye van a gyerekére természetesen, a nőiségre, a férjére, és netán karrierre is, ezen kívül pl hobbikra, szabadidőre, irtó nehéz mindegyiket egyszerre jól csinálni, de megoldható.


cseppet sem rossz szülő az, akinek évek után is igénye van a férjével kettesben eltölteni egy kis időt, NŐként, felelevenítve a régi szép időket, vagy netán úgy szeretkezni a férjével, hogy nem kell azon aggódni, hogy mikor nyit be a gyerek.

jelen esteben 10napot tölt külön!!, az év további 355 napja a családé!!


az is rossz anya aki pl egyedülálló és nem viszi el randira a gyerekét? vagy ha az ember szeret néha egyedül lenni, jól esik néha saját magára is időt szánni, és pl "lepasszolni" a gyereket nagyihoz, vagy óvodába, ami mindnekinek jó, ha jó a kapcsolatuk, a gyerek nyitottabb lesz és nem anyuka szoknyáján ülő, socializálódik, jelen esteben meg kiderül mihez kezd egyedül, lehet e benne bízni vagy mindennap szétverik a lakást házibulival??


az is nagy bizalom hogy egyedül otthon hagyják a kölköt tíz napra. biztosan féltik, de meg is bíznak benne, elég érettnek tartják.


sértő lehet ha a szülők nélkülünk nyaralnak, de meg is érdemlik! ez nem azt jelenti hogy valaki nem szereti a gyerekét!! mint már írtam, a kérdező simán beszéljen az édesanyjával, hogy megérti a helyzetet, kicsit bánkódik és szeretné ha családilag is együtt nyaralnának következő nyaraláskor.

2010. júl. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%
de akkor a nevelőapja hogy várhatja el h elfogadják és szeressék, ha őket kihagyja a nyaralásból? Ha igazán számítanának neki a gyerekek, inkább belföldre mennének, de együtt. (az egyik előzőnek válaszolva)
2010. júl. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
66%

azér titt most nem az a téma,hogy gyönyörű kis hazánkba megyek nyaralni, és fúj külföld meg rongyrázás.


mindenhol szép, otthon is, de emellett rengeteg a felfedezére váró hely és akinek igénye van rá, hogy átlépje a határt és megismerje kicsit a világot, azt nem kell lehurrogni.


bár 600ért 2 személyre drága, lehet költőpénzzel együtt...én olyan 150-re saccolom fejenként, de lehet az csak lastminute. lehet hogy olyan rég gyűjtöttek, hogy ez volt a szívük vágya, hogy jó drágán nyaraljanak, szívük joga.


bár én 600ból inkább pl közép amerikába mennék vagy mittudomén...

2010. júl. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, 15 év után mennek el kettesben nyaralni!!! Ezek szerint a gyerekeknek 15 évnél idősebbeknek kell lenni!!! Nem most kezd udvarolni az anyukának a férj!!!
2010. júl. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!