Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják azt hogy ez nem...

Miért mondják azt hogy ez nem normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szüleim már több mint 10 éve elváltak és én anyához kerültem. Megmaradt köztük egy úgymond baráti viszony ezért amikor kicsi voltam sok helyre elmentünk együtt (Állatkert,strand stb) viszont egy idő után állandóan össze kaptak szóval ezek a közös találkozók abba maradtak.

Nemrégiben kórházba kerültem és miután kijöttem együtt hárman elmentünk kirándulni. Sok-sok év után ez volt az egyetlen olyan találkozó ahol nem veszekedtek és látszódott rajtuk hogy boldogok amitől én is nagyon boldog lettem. Most Péntekre megbeszéltük hogy elmegyünk strandolni de a család többi tagja azzal hogy jön hogy ez az egész nem normális. A nagymamám szerint nem szép dolog hogy együtt megyünk fürdőzni miközben mind két szülőmnek van párja. Nagybátyám is azt mondta hogy a fia anyjával nem szeretne el menni sehova és ez undorító...Miért mondják ezt? Vagy tényleg nem normális hogy két ember akik régebben együtt voltak a gyerekük kedvéért elmenjenek együtt bárhová is azért hogy jól érezzék magukat?


Köszönöm ha végig olvastad és elnézést kérek az esetleges helyesírási hibák miatt❤️



##szülökkapcsolata ##16l
2019. júl. 24. 16:04
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

#9

Eszemben sincs az hogy újra megpróbáljam őket össze hozni. Számomra az már nagyon furcsa lenne.


#10

Apumnak fontos a barátnője természetesen.

Én is kedveltem egy ideig. De az utóbbi időben amikor felmegyek hozzájuk látszik rajta hogy mennyire nem örül annak hogy ott vagyok és mennyire zavarom őt. 2 évvel ezelőtt (a kapcsolatuk elején) még kedves volt velem és szívesen beszélgetett velem most viszont már nem. Igazából tavaly óta lett minden roszabb... Nyáron hárman lementünk a Balatonra. Apumék fizették ketten együtt a szállást apum pedig annyit kért anyától hogy némi költő pénzt adjon nekem. Kaptam 60.000ft és amikor kettesben voltunk a nővel szerette volna ha a felét oda adom neki mivel hogy az úgy nem megy hogy ők fizetik ketten az egészet. Apum ezt megtudta de nagyon mérges volt...Azt mondta hogy ő fizette az én részemet is és hogy a lányaként igazán megérdemlek annyit hogy ő fizesse nekem a szállást. Nekem ezután nagyon bűntudatom volt és mondtam hogy kifizetem azt a pénzt anyával is beszéltem róla és mondta hogy nyugdotan adjam oda a pénzt de apa azt mondta hogy erről szó sem lehet és nem fogadja el. Gondolom mondanom sem kell a nő nem örült ennek és a nyaralás többi részében alig szólt hozzám...

2019. júl. 24. 17:56
 12/24 anonim ***** válasza:
97%

Leírom, hogy nálunk mi van, aztán vond le belőle a megfelelő következtetéseket. Hat éve váltam el, nekünk is van egy kamaszlányunk. Az exemmel mostanra kifejezetten jó a kapcsolat, már réges-régen nem veszekszünk. A dolgainkat telefonon szoktuk megbeszélni, ami azért úgy 80%-ban a közös gyerekünkről szól, fennmaradó részben pedig egymás szüleiről érdeklődünk (velük is maradt a normális kapcsolat, segítjük egymást, ahol tudjuk), közös barátokról, ismerősökről, vagy munkáról beszélünk, mivel azonos területen dolgozunk az exemmel. Egymás párkapcsolatával NEM foglalkozunk semmilyen szinten, valahogy ez így alakult ki. Szóval nem baráti a kapcsolat (a barátaimmal nincsenek tabutémák), de egy ismerősinél azért jóval szorosabb. Mi is úgy vagyunk vele, hogy ha nem lenne közös gyerekünk, akkor nem tartanánk a kapcsolatot egyáltalán.

Na most van olyan, hogy ugyanazokon a programokon veszünk részt, baráti körünk is közös maradt, előfordul, hogy összefutunk itt-ott, egy kerti-partin, rendezvényen. Nekünk ezzel semmi gondunk nincs, hiszen tudunk egymással kommunikálni, nincs harag. De csak úgy járunk direkt olyan helyre, ahol mindketten jelen vagyunk, ha nincs ott az új párunk, mert az viszont tényleg "fura". Nehéz elmagyarázni, hogy miért, de tényleg az... nem kellemes érzés.

Ha az exem is jelen van egy eseményen, én meg a közös gyerekünkkel, sokszor előfordul, hogy megkérem, hogy utána hozzon haza bennünket, vagy amikor viszi el tőlem a lányunkat és egyfelé megyünk, akkor megkérem, hogy vigyen el egy darabon és ezt meg is teszi. Olyan még soha nem fordult elő, hogy egyedül (nem gyerekkel) voltam és úgy vitt el, azt már túl soknak tartanám, kellemetlenül érezném magam. Ami azért fura, mert sokkal távolabbi ismerőseim autójába is beülnék egyedül, de az exem ebből a szempontból tabu. Úgy tudnám megfogalmazni, hogy azért van bennem, bennünk egy nagy adag távolságtartás, hogy még a lehetősége se merüljön fel, még véletlenül se soha, hogy esetleg újra lehetne köztünk bármi is. Szerintem nagyon tudatosan kerülünk minden olyan szituációt és témát, amiben férfiként és nőként szerepelnénk, kizárólag szülőként tartjuk egymással a kapcsolatot!

A ti helyzetetekre vetítve, ez számomra határeset... Én maximum úgy tudnék elmenni az exemmel és a gyerekemmel strandra, ha vannak ott mások is, pl. közös barátok. Tehát egyfajta társasági eseményként. De hármasban ÉN biztos nem mennék, kellemetlenül érezném magam. Lehet, hogy nálatok nem így van, de mindazok alapján, amiket leírtál, én azt gondolom, hogy a te szüleid is nagyon hasonlóan érezhetnek egymás iránt.

Azt, hogy nem normális, semmiképpen nem mondanám, mert az a normális, ami minden érintettnek megfelel. De ha ők nem érzik jól magukat ebben, vagy az új párjaikkal ez konfliktusok forrása, akkor nem biztos, hogy erőltetni kellene a közös programokat hármasban.

Még egy dolog... az én lányom akkor látta, láthatta rajtam, hogy boldog vagyok, amikor az új párommal csináltunk hármasban programot... nekem az a boldogság, nem az exemmel lenni. Ezért (is) tudta nagyon könnyen és gyorsan elfogadni az új páromat, mert látta, hogy boldoggá tesz.

2019. júl. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

#12


Köszönöm a válaszod!

Én sajnos alig ismerem anyum párját. Több mint 5 éve együtt vannak de alig láttam eddig. Alig beszéltem vele. Semmit sem tudok róla. Egyáltalán nem volt még közös programunk és anyával sem szokott nagyon sehova sem el menni. Annyi szokott lenni hogy ide jön este felé majd egy óra múlva haza megy.


Én nem szeretnék apukám és a barátnője közé állni. Számomra szimpatikus a nő és nem utálom. Csak nem értem hogy miért kell mindenkire féltékenynek lennie. Egy helyen dolgoznak és egy beosztásban de még így is rá jönnek a féltékenységi rohamok ha apum beszél egy kolléga nőjükkel. Nagyon sokszor panaszkodik róla nekem...és már arról.is volt szó hogy szakít vele. De én még egy sem szeretném hogy a szüleim újból együtt legyenek. Ezt ők sem szeretnék. Miután szét váltak útjaik anya megmondta apának hogy mégegyszer nem jönne össze vele és apának is ugyan ez volt a véleménye.

2019. júl. 24. 18:16
 14/24 A kérdező kommentje:

*így sem szeretném


Mármint nem tudom megfogalmazni miért nem szeretném...Nagyon furcsa lenne számomra. Az egynapos progromokkal nincs semmi bajom...de ha több időt töltenének együtt akkor megint csak veszekedni kezdenének főleg ha itt laknak velünk mivel nagyanyám nagyon utálja apukámat..

2019. júl. 24. 18:21
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
3# meglátogatni egymást, vagy együtt részt venni ballagáson/esküvőn /szülinapon vagy bármilyen programon egy dolog... Nem ugyanaz, mint amiről a kérdező ír...
2019. júl. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
31%
Amúgy külön a szüleiddel (egyikkel és másikkal felváltva) vannak programok?
2019. júl. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

#16


Apummal vannak.

Anyummal nem annyira. Nagyon nehezen lehet rábeszélni arra hogy bárhová is elmenjünk.

2019. júl. 24. 19:31
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Értem, akkor itt ez lehet leginkább a probléma. Nálunk mindkét szülővel van program bőven, ezért a lányomnak nincs arra igénye (legalábbis nem tudok róla, de esküszöm, megkérdezem tőle), hogy hármasban menjünk programozni.
2019. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
85%

Anyudnak nem új párja van, csak van egy pasi, aki dugja.

Ne haragudj...

Az illető odamegy és egy óra múlva elmegy, de nem beszélgettek, ők nem mennek moziba, étterembe, sétálni, sehova.

A pasinak kényelmes, hogy a nő rendelkezésre áll, és már gyereket sem akar.

Szerintem egyik oldalról sem boldog az új "kapcsolat".

2019. júl. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
76%
Normális akkor lenne ez a szülők gyerek minden heppi jàték, ha nem hármasban, hanem ötösben mennétek: a szülők a párjaikkal és te. Ha mindenki mindenkivel jóban lenne, úgy beleférne. Így nem, csak kínos mindenkinek, és ha nem erőltetnéd, nem is csinálnák.
2019. júl. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!