Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Teljesen kikészülök apámtól ....

Teljesen kikészülök apámtól . Költözzek el vagy hagyjam rá? /bövebbenlent/

Figyelt kérdés

na.. hát röviden gyülölöm : D

mindig belémköt minden apróságon és úgy ordibál velem mint valami kutyával .. ha nem zárom be a wc ajtót azért ordibál, ha bezárom azért .. anyával is állandóan veszekednek, persze azért mert anya mellém áll ő pedig egyedül is hajtja a maga igazát .. már anya is azt mondta költözzek el ittholról nagyanyámhoz, és majd megtudja hogy mien .. sőtt már a válás is képbe került .. sehová nem enged pedig már 15 elmúltam . ha enged is akkor is csak 1-2 órára .. kicseszés .. nincs olyan nap hogy ne bőgjek miatta ..

szerintetek mit csináljak? .


2010. febr. 5. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Volt felesegemmel ugyanez volt,szorol szora. Aztan elment szakemberhez ahol kiderult hogy azok az apak viselkednek igy akiknek ,,fura" gondolataik vannak serdulo lanyaikkal kapcsolatban. Remelem erted. Megijednek sajat gondolataiktol aztan igy jon le. Nem fog engedni pasizni allando kontroll alatt fog tartani. Szerintem is koltozz el ha teheted
2010. febr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
89%

Szia! Én lassank 17 leszek, és ugyanabban a csónakban evezünk.. nekem van már másfél éve egy barátom akivel nagyon szeretjük egymást. pont ezen a héten, úgy összeveszett velünk.. lesül a pofámról a bőr a barátom előtt, kikészültem. amint lesz lehetőségem én el fogok költözni, ez maga a pokol. 1 év és 18 leszek, azt csinálok amit akraok. neked az a bajd hogy várnod kell még 3 évet.. ha teheted ne feleselj neki vissza, helyeseld amit mond, és tedd meg amire megkér.. sokszor bejött ez nálam is. ülj le vele beszélni, hogy mégis csak a lánya, vagy, hogy szereted... és ha ő is szeret, értsen meg téged. most serdülsz, szükséged van a barátaidra.. a bulira.. de ha azt akarja hogy keserű életed legyen, akkor nem szeret...

vagy valami ilyesmi. a lényeg az, hogy mondd el neki azt amit érzel!! Remélem tudtam segíteni

2010. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen ..

nem egyszer leültem már vele beszélni aztán 1-2 napig működött aztán ugyan az folyatatódik ..

a költözéssel nem lenne gond, mert anya is helyesli a költözést. na persze nem azért mert nem bírja a fejem, hanem mert már ő sem bírja nézni hogy állandóan ordibálunk egymással . meg nem egyszer a képembe vágta már hogy utál ..

köszönöm mégegyszer mindekettőtöknek ..

2010. febr. 5. 15:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Őt magát talán nem kéne gyűlölni. A viselkedését azt igen. Ezt szerintem fontos szétválasztani. Bizonyára van valami oka amiért így viselkedik. Külső okok pl. munkahelyi gondok, stressz, pénzügyi gondok. Ha ilyeneken rágja magát az ember más kisebb dolgok is gyorsan felidegesíthetik. Az első hozzászólónak abban lehet igazsága, hogy amiatt is lehet ilyen mert kontroll alatt akar tartani. Nem bízik benned, hogy nem szoksz rá a cigire, alkoholra, nem bízik benne, hogy nemet tudsz mondani a kábítószerre, vagy hogy nem leszel idő előtt terhes, stb. Az okokat tisztázni, egymást megérteni tényleg csak úgy lehet ha leültök beszélgetni. Egy-két beszélgetés nem fog megoldani mindent ezért tért vissza az ordítozás néhány nap múlva. Ha ez a beszélgetés eddig nem volt szokás vagy rendszeres 15 évet nem lehet bepótolni néhány alkalommal. Próbálj meg minden nap vagy lehetőleg minél többször beszélgetni. Mi most tudjuk, hogy neked van egy gondod, de vajon te tudod-e őt mik aggasztják, miről gondolkodik.

Esetleg még itt érdemes körülnézned: [link]

Van jó pár cikk ami téged érinthet vagy érdekelhet.

A második hozzászóló naív ha azt hiszi, hogy ha eléri a 18-at minden megváltozik és azt csinál amit akar. Csak annyi fog változni, hogy egy évvel öregebb lesz és elmehet szavazni. Otthon ugyan az marad a felállás.

2010. febr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

igen .. van benne valami ..

köszönöm szépen .

2010. febr. 5. 17:40
 6/13 Dorian Gray válasza:
45%
lehet ezért lepontozás lesz,de ezért elmondom. A lényegi részt mér elmondták előttem is, nem pofázni megtenni amiket kér stb stb...Na a lepontozás:) Olvasom nem csak itt sok helyen meg tinik azt mondják hogy 28 leszek azt csinálok amit akarok..hát igen fiam lányom azt csinálsz amit akarsz:D első lépésben el lehet menni albérletbe vagy akárhova és el is tarthatod magad:) Persze meg lehet csinálni, csak onnantól szívás ellette tanulni stb stb. És ezt mos nem genyóskodásból mondtam csak ebbe is érdemes néha belegondolni:)
2010. febr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

nem lett lepontozás sött. de nem erről van szo : DD

azértköszi : D

2010. febr. 11. 15:53
 8/13 anonim válasza:
100%

Nem akarom, hogy azt érezd, hogy lekicsinylem a problémádat, mert mindenkinek a maga harcait kell megvívnia, de elmondok egy másik nézőpontot is ami sajna velem esett meg.

Tizenéves koromban én is sokat veszekedtem apukámmal, ritkán ugyan de ordibálásba fajult a dolog. Volt egy jó pár év amikor nem volt valami jó a napi kapcsolat se.

Akkoriban sokszor gondolkoztam rajta, hogy mit kéne csinálni, milyen megoldás lenne jó.

Aztán az élet sajnos talált megoldást helyettem, és azóta számtalanszor visszasírtam, hogy bárcsak megint veszekedhetnék vele, bárcsak leverne egy nagy nyakast, de ez soha többé nem lesz.

18 évvel ezelőtt, 46 évesen elvitte a szíve.

Csak akkor tudjuk meg, hogy mennyit is jelentett valaki amikor elveszítjük.

2010. febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

hmm ..


:/

2010. febr. 13. 19:57
 10/13 anonim ***** válasza:
KÖLTÖZZ! Ne mérgezze a lelkedet! Épp elég lehet a suli, a serdülőkori nagy életkérdések, pályaválasztás... Nem kell ez neked!
2010. febr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!