Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kikészülök igy. Mit tehetnék?

Kikészülök igy. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. A szüleim elég szigorúak, és ezért már lassan kezdek kiborulni. Mindig mondják, hogy nem segitek eleget, pedig higyjétek el próbálok minél többet. Bulizni sem igazán engednek. Idáig csak párszor engedtek el, akkor is csak kettőig.(Mondanom sem kell, mire a buli megkezdődött már jöhettem is haza). Nem azt mondom, hogy minden héten mennék, de 1 hónapban kb. kétszer szerintem ideális ekkora korban. Persze a szüleim ezt egyáltalán nem igy gondolják, szerintük ott csak hülyeségek történnek, és nem érdemes menni. A barátaimmal idáig hetente 4-5 ször találkoztunk, akkor sem engedtek későig. Mostmár szerintük ennyi találkozó is sok, és hetente 1-2 szer kellene kimennem, akkoris délután, nem este. Ezen nagyon kiborultam. Már nem tudom mit tegyek. Segitsetek!
2011. okt. 7. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Olyan buliba én sem engednélek, ahol hajnal kettőkor még a kezdeti fázis van..
2011. okt. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Csatlakozom. Én éjfélre várnálak haza. De ezt is csak kivételes alkalmakkor engedném meg (évente 2-3 alkalom). Úgyhogy örülj, hogy ilyen lazák a szüleid!
2011. okt. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Bárcsak minden szülő ilyen lenne. Ezt most komolyan mondom... Sokkot kapok a korosztályodtól, és ez sajnos a szülők hibája, mert rájuk hagynak mindent.

A soraid alapján elég értelmesnek tűnsz, de ezzel együtt én sem hiszem, hogy hajnalig kéne bulikba járni most még legalábbis. Ha kibírod míg fősulira, egyetemre mész, biztos lazábbak lesznek a szüleid is ebből a szempontból.

Szóval bocsi, de én 28 évesen a szüleidnek adok igazat.

2011. okt. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
kétheti bulik nélkül nőttem fel! és jéé,,, ember lett belőlem!!!!!! :):):)
2011. okt. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Egyetertek az elsovel.

Masik indok: a szuleid valoszinuleg nem tartanak eleg erettnek, ami a kerdesedbol ugy tunik, megalapozott velemeny.

Harmadik indok: az "ekkora korban" azt jelenti, hogy csak es kizarolag a "szokas" vagy a "divat" miatt szeretnel menni berugni/cigizni/drogozni, es nem normalis barataid vannak, akik erteket/kulturat mutatnak.

2011. okt. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz normális barátokat, és töltsétek hasznosan az időt.
2011. okt. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

De én nem azért szeretnék buliba menni, hogy cigizhessek, drogozhassak vagy ihassak. Én egyiket sem csináltam, és nem is fogom. Csak néha azért jó lenne elmenni és kicsit kiadni a felgyülemlett feszültséget. A barátnőim és haverjaim is menhetnek időközönként, vagy kinek hogy engedik. Ezért néha jó lenne velük tartani. És most, hogy még sétálni sem nagyon szeretnének elengedni, elég keveset vagyok a haverokkal, ami még stresszesebbé tesz.

2011. okt. 7. 18:47
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Én a gyerekemnek ennyit ennyí idősen, de idősebb korban sem engednék meg. Ezt 28 évesen mondom. A szüleid túl lazák, soknak találom, amit írsz.
2011. okt. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha a stresszt szeretned kiadni, akkor kezdj el sportolni, pl. futni naponta 30 percet, utana erosito gyakorlatok, aztan levezeteskent fuss meg 30 percet. Nem leszel "stresszes", es ez a modszer egeszsegesebb, mint ejjel kettokor hazatantorogni 16 evesen.
2011. okt. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
Jaj kicsim engem 18-évesen este 8-ig engedtek ki. Na már most felnőtt fejjel csak egy dolog lehet a háttérben az,hogy lány vagy.Nálunk is milyen érdekes,hogy most 15-éves az öcsém és ma is éjszakai horgászaton van(ki tudja mit csinál) féltenek hidd el! A mai világban bár mi történhet egy lánnyal.És nem akarlak elkeseríteni,de szerintem ez nem is fog változni.Ha most belegondolok a lányaimnak is minimum 11-re haza kellene jönni.
2011. okt. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!