Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kikészülök igy. Mit tehetnék?

Kikészülök igy. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. A szüleim elég szigorúak, és ezért már lassan kezdek kiborulni. Mindig mondják, hogy nem segitek eleget, pedig higyjétek el próbálok minél többet. Bulizni sem igazán engednek. Idáig csak párszor engedtek el, akkor is csak kettőig.(Mondanom sem kell, mire a buli megkezdődött már jöhettem is haza). Nem azt mondom, hogy minden héten mennék, de 1 hónapban kb. kétszer szerintem ideális ekkora korban. Persze a szüleim ezt egyáltalán nem igy gondolják, szerintük ott csak hülyeségek történnek, és nem érdemes menni. A barátaimmal idáig hetente 4-5 ször találkoztunk, akkor sem engedtek későig. Mostmár szerintük ennyi találkozó is sok, és hetente 1-2 szer kellene kimennem, akkoris délután, nem este. Ezen nagyon kiborultam. Már nem tudom mit tegyek. Segitsetek!
2011. okt. 7. 18:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Csak néha azért jó lenne elmenni és kicsit kiadni a felgyülemlett feszültséget." Aha. Csinálj inkább valami értelmeset, pl. sportolj.


A szüleid egy hibát követtek el, túl lazán fogtak. Semmi keresnivalója nincs egy 16 évesnek hajnali 2-kor az utcán. Akkor sem, ha mindenki más ezt csinálja.


Ha jól látom, eddig minden este (kivétel 1-2 hetente) kinn voltál a barátaiddal, időnként bulizni jártál 2-ig, és most ki vagy akadva, hogy nem mehetsz ki minden este és nem járhatsz kéthetente bulizni.


Ne haragudj, de nagyon el vagy tájolva. Megjegyzem számomra kérdés, hogy mit értesz például segítés alatt a házimunkában. Mert ha minden délután tanulsz, minden este kinn vagy, kéthetente buliba jársz, akkor maradna kb. kéthetente egy hétvégéd segíteni?



Mindegy is. A lényeg, hogy ők a szüleid, ha nem engednek el, akkor fogadd el. Majd elengednek, ha jónak látják.

2011. okt. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen azt én is tudom, hogy idáig kicsit lazán fogtak, ezért nagyon furcsa ez a kialakult helyzet. Meg az sem valami jó, hogy a haverok rengeteget vannak kint, ezért sokmindenből kimaradok, és félek hogy elvesztem ez miatt a barátaimat is.
2011. okt. 7. 19:18
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez neked szigor, el sem tudom képzelni, milyen lehetett, amikor lazán fogtak.
2011. okt. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%

A szüleid teljesen jól csinálják, egyáltalán nem szigorúak. Csak ők nem tojják le a fejed ennyi.

20/L

2011. okt. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
66%
Abban igaza van a szüleidnek, hogy kéthetente rendszeresen bulizni járni még sok egy 16 éves lánynak. Viszont avval nem értek egyet, hogy a kérdezők java még idősebb korban se engedne meg ennyit a gyerekének.... na nekem ne mondja senki hogy a 18 éves lányukat nem engednék el szórakozni, vagy 2re hazaparancsolnák, pláne akkor, ha az még megbízható is. Mikor menjen ha nem most? Most fiatal. Az idősebbek sokszor elfelejtik hogy bizony ennyi idősen ők is mentek, hiszen akkor ők voltak fiatalok. Én 18 évesen már nem kéredzkedtem, hanem mondtam hogy megyek. Addig kéredzkedtem, nem sűrűn, de engedtek. Még élek, és nem csináltam semmi olyat, ami miatt bujkálniuk kellene :)
2011. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!