Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lehet, hogy rosszul tudtam,...

Lehet, hogy rosszul tudtam, hogy a menyem vagy a vejem a családunkhoz tartozik?

Figyelt kérdés
Egyik beszélgetés alkalmával mondom a menyemnek, hogy olyan jó, hogy itt vagy a családunkban, erre ő azt mondta, hogy Ő nem a családunk tagja! Kicsit meglepődtem. Neki csak a fiam és a kisbabájuk a családja.
2012. márc. 6. 10:08
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok vele, hogy a férjem és a gyerekeink a szűk család,a szüleim, testvérem a családom, de anyósomék a férjem családja.
2012. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

ma 12:55-nek

14-es vagyok.

Ha érdekel a fejlemény elmondhatom.A férjem kiakadt hogy az anyja ezt mondta,de h

t mégiscsak ő volt anyuci pici fia.Anyósom sírt neki,ő megbocsájtott,majd nekem mondta,hogy "Ugyan! ne haragudj rá! Nem gondolta komolyan"

Az igazság az,hogy nagyon is komolyan gondolta,mert ahogy csak tudta megnehezítette az életemet..A végén már egyre többet vitatkoztunk a férjemmel az anyósom viselkedése miatt.Hiába nem éltünk vele,hiába volt külön lakásunk az életünket jól elintézte.7 év házasság után elegem lett,így elváltunk.A rosszban az volt a jó,hogy mindketten emberi módon,szinte barátként kezeltük a válópert,és minden vita nélkül szép csendesen szétmentünk.

2012. márc. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

ha nekem az anyósom ilyet mondana, azzal a lendülttel futnék ki a világból.

a családom az édesanyám és a nagyszüleim. valamint ha lesz gyerekünk a párommal, akkor majd ők is beletartoznak majd.


nem vagyok híve ennek a nagy összeborulásnak.

ahogy a nagyapám mondta mindig: nagyon szoros barátságnak nagyon xaros a vége...

2012. márc. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Érdekes véleményekkel találkoztam. Úgy látszik mi felénk más a szokás, mert amióta tudom az eszem,ha valaki megházasodik vagy férjhez meg az már bekerül egy másik családba is. Természetes a szük családot én is úgy értem,hogy ők ketten és a gyerekek.De azért kifutni a világból nem kell,amiért valakinek azt mondanák, mert még egyedül maradsz!Aztán amikor jön a baba, vagy netán az örökség,hát olyan gyorsan megtalálják az előtte idegenként kezelt anyóst,apóst,mire feleszmél valaki már verik az asztalt az örökségért,mert hogy őket is meg illeti az örökség része.Ha annyira rossz az a nézet,amit mi vallunk, akkor ha elmegy az anyuka dolgozni stb.miért olyan természetes, hogy betegség,szünet esetén a gyermek a nagyszülőnél van.Vagy szülés után miért várják el azok anyukák a segítséget a családtól,hogyha nem tartoznak oda. Miért nem a szomszédtól várják!Ki kellene próbálni,hogy mit szólnának olyan a kis drága okoskák,akik annyira utálják az anyós,apóst. Azon még el sem gondolkodtak, hogy az ő szüleik is anyósok és apósok a férjének? Vagy talán olyan szinten nem tisztelik egymás szüleit,hogy mindenki megy a saját családjához egyedül a gyermekkel,mert az közös!Annak ellenére nálunk is természetes,hogy nem a szomszédot,hanem minket hívnak,ha bármi gond van.Ha még azt is mondom,hogy az étkezést is mi oldjuk meg. A kis menyünk meg csak nevelgesse szépen a babát,mert ezek az idők soha vissza nem térnek és tudja,hogy mindig számíthat ránk. Azóta a kérdés óta már régen rádöbbent,hogy lehet másként is élni,csak tisztelettel mindenki iránt!Egyébként az édesapja él csak,de az is nagyon messze!
2012. márc. 7. 09:29
 25/35 anonim ***** válasza:
Ez után a komment után nekem olyan érzésem van, hogy maga nem szereti a "kis menyét". Szerencsétlennek volt egy kiszólása régebben, és maga még mindig ezen lovagol. Abban is biztos vagyok, hogy tett maga arról, hogy úgy érezzen, ahogy. Túl kellene lépni a régi sérelmeken, mert így még jobban el fog mérgesedni a kapcsolata a "kis menyével". Sajnos nekem is hasonló anyósom van, de szerencsére ő nem tudja a számítógépet használni, így nem írhat ki engem ide egy jópár éves sérelem miatt.
2012. márc. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Sokan szeretnék,hogyha olyan családba kerülnének,ahol igy vélekednek az új családtagról.Figyelmesebben kellett volna elolvasni,mert nem róla,hozzá irtam,hanem annak szól,aki kifutna a világból,hogyha családtagnak venné a párja szülei.Hát kedves utolsó hozzászóló,úgy gondolom mindent meg teszel,hogy félre értsd a más véleményét. Az ilyen nézetek miatt kerülnek idős korukra a szülők,nagyszülők idősek házába vagy mások gondozásába,mert miest a szálak összekötnek valakivel, AZT MÁR GYÜLÖLNI KELL szerinted?!!!!Nem irigylem az olyan embereket,akik annyira gyülölik a rokonokat,hozzátartozókat!!!!
2012. márc. 7. 10:00
 27/35 anonim ***** válasza:
Nem lehet ez a sérelem jópár éves, mert most íródott ki kérdésként. Amúgy sem szoktuk már ennyi idősen a sérelmeinket évekig dédelgetni, hanem igyekszünk mihamarabb túl lépni rajta. Amúgy a fájdalom nincs korhoz kötve. Sőt, bizonyos korban egy asszony még érzékenyebbé válik. Én újra csak azt tudom tanácsolni, hogy ne vedd figyelembe, hogy mit mondott és légy korrekt a menyeddel éppen, mint eddig.
2012. márc. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Amikor ez elhangzott az nem most volt. Valójában a minap beszélgettünk erről,mert hogy szóbakerült a téma,hogy a menyem mennyi mindenről lemaradt,mivel kislány volt,amikor meghalt az édesanyja.Beszélgetés szinten voltunk csak,mert én is elmondtam,mennyire rossz,hogy a szüleim egy éven belül haltak meg és a fiamat még nem is tudták meglátni. Mennyire rossz érzés nekem még a mai napig! Csak ennyi volt az egész és nem sértegetés.Nyilván mindenkinek a saját szülője a legfontosabb, de ha valakit szeretettel fogadni, azt érdemes megbecsülni,mert manapság elég ritka az a történet,ha valakire azt mondjuk "SZERETJÜK" nálunk még szokás,mert kitudjuk mondani a szívből jövő érzéseinket.
2012. márc. 7. 10:48
 29/35 A kérdező kommentje:
A 22.46-tól szívesen olvasnék egy privát véleményt.Örömmel várnám!!
2012. márc. 7. 10:50
 30/35 anonim ***** válasza:

14-es (22-es)

Az érdeklődő vagyok. Köszönöm, hogy leírtad. Sajnálom, hoguy így alakult. Az ilyen szomorú történetek hallatán mindig hálát adok a magasságosnak, hogy normális anyóssal ajándékozott meg.

2012. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!