Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kihez tartozik most?

Kihez tartozik most?

Figyelt kérdés
Esküvő után szerintem a férjem már hozzám tartozik, de a szüleik főleg az apja még mindig azt hiszi, hogy ő a legfontosabb neki. Oké persze hogy fontosak egymásnak, de szerintem a férj- feleség kapcsolatnak erősebbnek kéne lennie, végül is engem választott élete párjának. Vagy ezt az egészet rosszul gondolom?
2011. nov. 6. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szülőnek fel kell fognia, hogy a gyerekének egy idő után van önálló élete. Megalapítja a saját családját. Viszont attól neki még maradnak szülei. Ez a "kihez tartozik" dolog szerintem hülyeség, mert mindkettőtökhöz tartozik. Nekik a fiuk, neked meg a férjed.
2011. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem gondolod rosszul, a lehető leghelyesebben gondolod.


az apukának csupán fáj elengednie a gyermekét.

ez sajnos önzőségi okokból van.

ahogy minden szülőnek fáj elengednie a gyermekét - sokan könnyeznek az esküvőjén.


ezt normális érett ember módjára fel kellene tudnia dolgoznia, ahogy mindenkinek.

2011. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kihez tartozik a férj az esküvő után? Hát nem egy adásvételi szerződés tárgya volt, hogy az új tulajé legyen. A szüleihez és a feleségéhez.


És az sem állja meg a helyét hogy a férj-feleség kapcsolat erősebb kell, hogy legyen. Egy szülő-gyerek kapcsolatot nem lehet összehasonlítani egy férj-feleség kapcsolattal. Innentől fogva egyik sem erősebb a másiknál, hanem MÁS. Hülyeség azt várni, hogy engem jobban szeressen, mint az anyját, vagy fontosabb legyek neki, mert teljesen más a két dolog. És ne felejtsük el, hogy a házastárs végső soron bármikor leléphet, megcsalhat, bármikor elválhatunk, és jöhet másik, akárhány, de szülő csak egy van.

2011. nov. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt, csak az anyukája részéről. Ez csak akkor változott meg, mikor megszülettek a gyerekek. Akkor lettünk elfogadva, mint család.
2011. nov. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3-ik válaszoló!

Tudom, hogy nem egy tárgy a férjem, de az azért már sok ha ott vagyunk anyóséknál nem velem van hanem az apját ölelgeti, meg fogja a kezét egészen addig míg el nem megyünk tőlük. Pedig ő napi szinten otthon van több órát. Még mindig többet van náluk mint a közös lakásunkban. Szerintem teljesen normális, hogy ez nálam kiveri a biztosítékot.

2011. nov. 7. 17:36
 6/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Akkor viszont ne úgy tedd fel a kérdést, magadban sem, hogy kihez tartozik? Kit szeret jobban? stb., mert így te is más síkon gondolkodsz, olyanokon, amik nincsenek. Én inkább úgy tenném fel, hogy miért nincs többet itthon? Így már nincs olyan éle a dolognak, kint a kérdésednek. Ragaszkodik a szüleihez, ez nagyon jó emberre vall, sokan örülnének, ha a a férjük a szüleinél lenne, nem ki tudja, hol, kinél... Szóval szerintem ülj le vele, és mondd meg, hogy te is szereted a szüleit, és örülsz, hogy jó a kapcsolat velük, de szeretnél egy kicsit több időt letölteni vele, utána majd mentek együtt a szülőkhöz. Vagy amíg a férjed ott van náluk, addig vásárolj, olvass, tévézz, jól jön néha az egyedüllét! Remélem, megoldódik!
2011. nov. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyetértek az 1. hozzászólóval. Hülyeség ez a kihez tartozósdi. Egy embernek vannak kapcsolatai, családi, szerelmi és baráti. A három egymást NEM HELYETTESÍTI. hiába vagy neki ott, "te kevés vagy", hisz az ő szerepét nem tudod betölteni, ugyanígy fordítva is.

Kicsit nekem úgy tűnik, mintha mindketten ki akarnátok sajátítani a férjed, s az önzés nem szép dolog. S akkor ott vannak még a barátok is... Neked semmi közöd se az apujával folytatott kapcsolatához se a barátiéhoz. És uaz fordítva is igaz.

Neked is, a barátoknak is és a szülőknek is megvan a saját maga felségterülete. Ezt tartsátok tiszteletben. Csak akkor kell foglalkozni a témával, ha azt gondolja valaki, hogy CSAK az ö "fennhatósága" alá tartozik a személy. Így van ez jelen állapotban? Ha nem, akkor értelmetlennek találom a kérdést.

Gondold végig ezt, mi most a felállás.


Üdv

2011. nov. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez egy kicsit olyan mintha a vaníliafagyit összehasonlítanánk a töltött káposztával.

mindkettőt szeretem, de ha együtt enném, hánynék.

2011. nov. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!