Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak most? (lehet,...

Mit csináljak most? (lehet, hogy nem ide tartozik, de jobb témát nem találtam)

Figyelt kérdés

Nagy problémám lenne.Otthon örökösen gondjaim vannak anyámmal,a testvéremmel.A testvérem egy kétszínű féreg,örökösen szórja a pénzt a nagyvilágba,17 000 Ft-os telefonszámlákat csinál(már 25 éves,egyetemre jár,de örökösen halaszt,húzódik a taníttatási ideje).Naponta kétszer fürdik vagy 2 órát legalább,stb. ... Mi meg el vagyunk adósodva,rengeteg kölcsönünk van,egymillió forint felett.Itt van még ráadásul a schmutzig nagymamám,aki ad nekünk pénzt,de azt örökösen visszakéri(amit megértek),de itt egy példa: a 30 000 Ft-os tankönyvár befizetése után ő rögtön elkezd velünk ordibálni,hogy kéri a pénzét,és mi kérjük,hogy csak a fizetésig várjon(ami akkor kb. 1 hét volt),és ő erre fogta anyám pénztárcáját,és elvett belőle egy csomó pénzt(hogy mennyit,azt nem tudom,több tízezreket),anyukámnak meg csak 3-5ezer forintja maradt egy hétre.(A nagymamámnak 5mmiliója van a bankban,és most nem akarom részletezni,de tipikus Moliere:Fösvény.)Anyukám meg cigizik,elkezdett inni,rengeteg pénzt költ valami hülyeséges internetes cuccra(nem tudom,hogy mi az),el vagyunk adósodva,aztán anyukám nagyon stresszes,ideges fajta,néha berúg,a nővéremmel veszekszik,időnként meg is veri...Én meg már idegileg kikészültem,és amióta ezek a gondok vannak,örökösen szorongok,ájulásig(szó szoros értelmében) izgulok a dogák előtt,pedig régen egyáltalán nem volt ilyen gondom,és szinte kitűnő vagyok.Titokban elkezdtem járni az iskolapszichológushoz.Most egy kicsit jobb a helyzet azóta,amióta járok,de itt jön a probléma:az iskolámat be fogják zárni,összevonják egy másik iskolával.Én már több iskolaösszevonást láttam,át is éltem többet is.Minden esetben a tanárok örökösen veszekedtek,nem álltak szóba egymással,a diákok utálkoztak,verekedtek,és engem is bántottak.Jelen esetben már most megkezdődött a Facebook-os és személyes utálkozás is,pedig még át sem költöztünk.A kedvenc tanáraim közül jóformán mindenki elmegy.Az osztályomat kifejezetten utálom.Ugyanakkor nem akarok iskolát váltani,mert a jelenlegi iskolapszichológusomhoz titokban járhatok,ő ismer engem(óralátogatás,voltak vele óráink osztályfőnöki óra keretében),és más iskolákban kell valami papírt vinni a pszichológusnak,és anyámnak is igazolnia kellene.... Őt meg már megszoktam,megszerettem,és ő nem az a barátságtalan kinézetű,fehér köpenyes(tehát tipikus) pszichológus,hanem tényleg más.Ő miatta nem akarok iskolát váltani.Szerintetek mit csináljak? Elmenjek,vagy maradjak?



Azért járok titokban pszichológushoz,mert anyukám elítéli őket,már ajánlottam neki,hogy vigyen el egy ilyenre,egyszer még egy orvosi papíromra is ráírták,hogy ajánlott lenne,de ő örökösen azt mondja,hogy csak a bolondoknak és a problémás rossz gyerekeknek kell a pszichológus,és persze nem vitt el.... Nekem az utóbbi években sokat romlott a kapcsolatom anyukámmal,állandóan veszekszünk(kisebb koromban sem mindig jöttünk ki,próbáltam már megszökni otthonról,meg kiugorni az ablakból->ezekről csak én tudok,megállítottam magamat).


14/L


Bocsánat a hosszúra nyúlt levélért.


2011. jún. 23. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
ohh szegény..sajnállak ;)
2011. jún. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok mondani,hogy ne add fel! Tarts ki,egyszer minden rossznak vége lesz!

Ha esetleg van normális rokonod,vele is megbeszélhetnétek a problémákat vagy akár hozzá is költözhetnél,ha van rá lehetőség. Ha nincs,akkor minél többet beszélgess a pszichológussal,kérj tőle tanácsot,mit tudnál tenni,kihez tudnál fordulni.

Kitartás!

2011. jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 komasa ***** válasza:
A pszihológusoddal beszéld meg, hogy, ha iskolát váltasz, akkor is foglalkozik-e majd veled. Szerintem igen! Elég gond van a családi életedben az iskola már ne legyen az. Válts! A testvéreiddel meg, üljetek le hatszemközt, és komolyan beszélgessetek el! Segítenetek kell, hogy normális kerékvágásba terelődjön a családi élet. A 25 éves bátyádnak meg el kéne menni dolgozni! Fogjatok össze! Sok sikert! Kitartást! Sajnos felnőtté kell válnod! Szurkolok neked!
2011. jún. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt is nyugodtan beszéld meg az iskolapszichològussal, ahogy kivetem a szavaidbòl ô az egyetlenn akiben igazàn megbìzol...

Mondd el neki azt is, hogy valòjàban ô az aki miatt nem akarsz iskolàt vàltani, mert jò hatàssal van ràd, hogy beszélgethetsz vele. Biztos tud javasolni valami megoldàst.. Kitartàs, sajnos az élet kemény és nem kìmél senkit, bàr ez tudom, hogy nem vìgasz!

Tanulj tovàbbra is jòl, hogy késôbb ônàllòsìthasd magad, mindig erre gondolj, hogy neked késôbb jobb lesz mint a nôvérednek, anyàdnak, vagy a nagymamàdnak!!!

2011. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nincsenek olyan rokonaim,akikkel tartjuk a kapcsolatot,meg aztán anyám minden áron vigyázni akar rám(máskor le sem toj,de ez mellékes és ritkább),továbbá nem engedné,hogy elköltözzek. :S

Ha más iskolába járok,nem tudom,hogy hogyan tudnék hozzá járni,ráadásul most is úgy járok hozzá,hogy beadtam anyámnak,hogy korrepetáláson vagyok :S És a kiszemelt iskolák,amikbe esetleg elmennék,azok nem éppen a közelben vannak :S Meg félek,hogy más tanár lerontana,a másik iskolában,vagy rosszul tartja az órákat....Teljesen tanácstalan vagyok,mennék,meg maradnék is,a válaszaitok ellenére is valahogy a két tűz között érzem magamat :S

2011. jún. 23. 11:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld megbeszélni anyukáddal,hogy had menjél koleszba.Ott legalább tudsz a tanulásra koncentrálni és neked az a legfontosabb most.A bátyádat pedig a család előtt lehordanám mindennek had lássanak ők is tisztán.Hidd el nem olyan rossz a koli én is jártam és nem kellett a vitákat hallgatnom otthon csak hétvégén 1 napig.Merőben más volt.És ha jól emlékszem oda is csak ebédet kell fizetni de nem biztos.Bár azt nem árultad el hányadikos vagy.Én úgy tudom,hogy középiskolában lehet koleszozni,ha pesti vagy akkor is én is az vok és ide jártam Pestre koliba.Hát remélem vmit sikerült segítenem.
2011. jún. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!