Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lehet, hogy rosszul tudtam,...

Lehet, hogy rosszul tudtam, hogy a menyem vagy a vejem a családunkhoz tartozik?

Figyelt kérdés
Egyik beszélgetés alkalmával mondom a menyemnek, hogy olyan jó, hogy itt vagy a családunkban, erre ő azt mondta, hogy Ő nem a családunk tagja! Kicsit meglepődtem. Neki csak a fiam és a kisbabájuk a családja.
2012. márc. 6. 10:08
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
34%

"Azt mondtuk neki,hogy most már te is hozzánk tartozol ezentúl."


Ha akarod, ha nem. És punk tum, mert kiírlak az internetre!

2012. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 11.! Pontosan írtad és rátapintottál a lényegre. Összeköti az ember az életét valakivel, aki nem az árvaházban nevelkedett, hanem családban, az a családot is kapja. És ez nem azon múlik, hogy akarom, vagy nem akarom. Tudod, a rózsa meg az ő tövise... Összetartoznak. Ha már az élet így hozta, akkor így kell elfogadni. Szeretni nem lehet mindenkit, de lehet tisztelni, és lehet úgy viselkedni, hogy mindenki jól érezze magát. Ha énnekem anyósom olyat mondott volna, hogy örül, hogy köztük vagyok én a hetedik mennyországba repültem vón, de ha nem, akkor is annyit mondok udvariasan, hogy örülök, hogy így érez.
2012. márc. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
22%
Az ajándékozás még rendben, ezt mi is szoktunk az anyósjelöltemmel. Azonban soha nem fogok a családjukhoz tartozni, és egy átlag nő szerintem nem is vágyik egy "idegen" családba. Neki ottvannak a szülei, tetvére(i), a férje és a gyermeke. Anyóstól pedig jobb nagyobb távolságot tartani. Persze ritka kivétel van, akik rendesek, segítőkészek, és tudják, mibe lehet beleszólni és mibe nem, de mint írtam, ez nagyon ritka. Fogadd el, hogy ő így vélekedik, tenni nem tudsz vele semmit.
2012. márc. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az anyósom azt mondta a kórházban amikor a fiam megszületett,hogy "ha hazajössz akkor megbeszélhetjük,hogy mennyi pénzzel tudsz új életet kezdeni.Fiatal vagy.A fiadat meg mi felneveljük,arra ne legyen gondod."

Azt hittem elájulok.Köpni-nyelni nem tudtam,és rosszul esett,mert 5 éven át azt hittem kedvelnek.

Ha nekem azt mondta volna hogy ezentúl a család tagja vagy te is.Jobban esett volna mint amit nekem mondtak.

2012. márc. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Én meg de örülnék, ha az anyósom családtagnak tekintene... és nem csak valami megtűrt személynek, aki azért kell, mert a fia egyedül nem tud gyereket csinálni. Bár te lennél az anyósom, kedves kérdező! :)
2012. márc. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
14. érdekelne, hogy mi lett a végkifejlet. A párod mit szólt? Együtt maradtatok? Durva sztori...
2012. márc. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Na és akkor mi van, ha nem tekinti magát családtagnak? Lehet, h nem kedveli anyóst, nem akarja szorosabbra fűzni a viszonyt, de veszekedni se akar, hanem úgymond távolról szeretni, mintsem közelről utálni. Van ilyen, nem kell meglepődni, ha valaki nem kér a családodból, kedves kérdező.
2012. márc. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Akkor most kétszer is mondta, hogy nem a családba tartozik, vagy csak akkor az első alkalommal, amikor felköszöntötték? Mert azt én megértem, hogy ha valaki újonnan bekerül egy családba, és nincs tisztában a szokásokkal, meglepődhet azon, hogy fel lett köszöntve ajándékkal, és esetleg lányos zavarában szabadkozik, főleg, ha az ő családjában nincs az ünneplésnek ilyen hagyománya.
2012. márc. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

EZ nagyon kedves és udvarias mondat egyébként, de ez emberfüggő dolog. Én a CSALÁDOMNAK a férjemet tartom, kisfiamat, és az én felmenőimet, rokonaimat. Anyósom, apósom, sógorom, valahogy nekem megmaradtak, mint FÉRJEM CSALÁDJA. Így is mondom őket, ha szó esik róluk. Pl. kérdezi valaki hogy mit csinálunk hétvégén, elutazunk-e, mondom, hogy igen, férjem családjához.


Nem utálom őket, csak valahogy nem tudom rájuk azt mondani, hogy az én családom. Ők (és mindenkit szépen kérek, ne a pejoratív értelmét, csak úgymond a "technikai" értelmét nézze a következő szónak) úgymond a férjem "csatolmány", akiket a házassággal pluszban "megkaptam", de nem családtagnak tekintem őket.


Ehhez egyébként az is hozzájárul talán nálam, hogy nem vagyunk olyan szoros lelki viszonyban. ROsszban sem, de öribarik sem leszünk soha. Apósomtól néha a hideg kiráz....Ennyi. Ez nem feltétlen rossz, de a menyed álláspontját és érzéseit ugyebár nem ismerjük...

2012. márc. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Jaj, ezer bocsánat, nem a férjem a csatolmány, hanem úgy akartam írni, hogy a családja az ő "csatolmányA", akiket megkaptam vele együtt. Lemaradt egy "a" betű :)
2012. márc. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!