Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Jogos ha nem veszek anyáméknak...

Jogos ha nem veszek anyáméknak ajándékot ezentúl?

Figyelt kérdés

Huszonéves vagyok,tizenéves koromtól önálló (kb 6 éve külön is lakom).

Suli mellett dolgozom átlagos fizuért,de ebből is többször adtam már anyámnak,sokszor vissza se kapva.

Alkalmakra mindig vettem nekik ajándékot.Én is kaptam kisebb-nagyobb értékben.

Most viszont szülinapra igérték feljönnek hozzám,de addig halogatták hogy már nem is kérdezem.Ajándék nulla.Nem pénz miatt.Eltelt 1 hónap.

Erre most kéri,hogy a szomszédnak én rendeljek már ajándékot netről elég drágán.Jó.rendeltem.

Erre elkezd nekem sóhajtozni,hogy ő mire vágyik.Erre mondtam hogy azt fog kapni tőlem karácsonyra,amit én kaptam szülinapomra.Semmit.egy darab szaloncukrot se.Öcsémnek veszek,már megvettem,és ennyi.

Szomszéd van eszébe hogy szülinapja van,enyémre meg egy boldog szülinapot...

ti se vennétek karácsonyra semmit?

N


2011. dec. 7. 12:26
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
...és nem csúszott ki közben a szádon a kérdés, hogy "az én szülinapommal mi is van?"...
2011. dec. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
97%
Mond meg neki, hogy sajnos nincs keret, mert a te szomszédodnak most volt a névnapja.
2011. dec. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Spiller Mariann PhS válasza:
89%

Megfordult a szerep nálatok. Te viseled a megbocsájtó, nagyvonalú szülő szerepét, anyukád, pedig a figyelmetlen, sőt lehet olyan érzésed esetleg, hogy (hálátlan)gyermek szerepét játssza. Ez egy játszma köztetek, amely elégedetlenséget és fájdalmat adományoz neked. Gondolom, már jó régóta.Tudnod kell, hogy ez nem jelenti azt, hogy nem szeret téged tiszta szívéből. Lehet, hogy furcsának fogod találni, de mivel gyermekként reagál (figyeld, csak meg) nem is érti mi a baj? Van egy jó mondás: "valaki szerethet, annyira, amennyire csak bír...,de az még mindig kevés nekem" Érdemes kilépni ebből a szerepedből. Nem könnyű. Ha nem tudod, miként tedd, akkor javasolnám, hogy dráma-csoportban gyakorolj új szerepet, méghozzá a gyermekét, anyut nem tudod megváltoztatni, csak magadat.

Olvastál már a "mérgező szülőkről"? Majd, ha lesz saját gyermeked, te csináld másként és majd akkor meg fogsz megnyugodni...

2011. dec. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Innentől próbálom minimálisra szűkiteni a kapcsolatunkat,semmit nem várni tőle.

Csak nehéz úgy hogy van egy öcsém,akit imádok,és őhozzá jó menni.


egyetlen szerencse,hogy nagyiméktól és páromtól megkapom azt a szeretetet amit anyámtól sosem fogok.

2011. dec. 14. 12:01
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Látszatot tart fenn. Aki ott van a közelében (szomszéd, mostohagyerek), annak játssza a jót. Te nem vagy ott, veled nem látják, nem kell veled törődnie, nem szólják meg érte.
2011. dec. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
majd most megszólják hogy senki nem látott náluk,de nagyiméknál meg láttak (nagyimékhoz megyünk párommal,nem laknak messze)
2011. dec. 24. 14:42
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Ne légy szomorú! Te nála sokkal több vagy! (tudom, hogy nem illik ilyet mondani, de az a sok megbocsájtás amit tőled kapott szerintem bőven sok ajándék volt az egész életére!) Utólag is boldog szülinapot!
2011. dec. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Legyetek szivesek a 2. válaszolót nem bántani.

Amit leírt, az alapján nem analfabéta, nem is szerencsé. Egyszerűen leírta a fájdalmát. A szülők elvesztésében semmi szerencsés dolgot nem látok.


Kérdező, én is hasonlóan viszonyulnék anyukádhoz a helyedben azok alapján amit írtál. Szomszédnak van szülinapja, nekem nincs?

2011. dec. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha úgy gondolod és érzed valóban, hogy ez a jó megoldás, akkor valahol jogos, és csináld ezt.

De ha bevallod magadnak, hogy ettől te nem fogod magad jobban érezni, sőt, valahol ölöd is majd magad, mert nem vagy te igazán ilyen, és nem is akarsz ilyenné válni, akkor hagyd ezt el. Akkor is megértem, hogy rosszul esik, de azzal csak a magad érzésein rontassz esetleg, ha ilyené válsz te is.

Próbáld meg magad átállítani, hogy nem számíthatsz senkire, ez persze nem jó valahol, de még mindig jobb, mint merni elvárni aztán jött megint a pofon. Ne bosszulkodj, csak tedd amit kell, látogasd a tesódat, szólj hozzájuk, de ne mélyedj komolyságokba bele anyudékkal. És ne engedd magad ilyenné válni !

2011. dec. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
43%
Ha nagyon nem akarsz vinni nekik semmit, akkor is te fogod magad rosszul érezni, ha nem vagy ilyen, akkor vigyél valami olyat, amit vittél is meg nem is. Ehető dolgot, mikulás virágot. Mert hidd el te fogod magad rosszul érezni, ha üres kézzel állítassz be. Így nem mondhatnak semmit se, és te is kevésbé érzed magadm miatt rosszul. Mert otthonról könnyű ezt elképzelni, de miután bekopogtál náluk jön az érzés, hogy uhhh ez így mégsem jó, mert nem vagy ilyen.
2011. dec. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!