Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Jogos ha nem veszek anyáméknak...

Jogos ha nem veszek anyáméknak ajándékot ezentúl?

Figyelt kérdés

Huszonéves vagyok,tizenéves koromtól önálló (kb 6 éve külön is lakom).

Suli mellett dolgozom átlagos fizuért,de ebből is többször adtam már anyámnak,sokszor vissza se kapva.

Alkalmakra mindig vettem nekik ajándékot.Én is kaptam kisebb-nagyobb értékben.

Most viszont szülinapra igérték feljönnek hozzám,de addig halogatták hogy már nem is kérdezem.Ajándék nulla.Nem pénz miatt.Eltelt 1 hónap.

Erre most kéri,hogy a szomszédnak én rendeljek már ajándékot netről elég drágán.Jó.rendeltem.

Erre elkezd nekem sóhajtozni,hogy ő mire vágyik.Erre mondtam hogy azt fog kapni tőlem karácsonyra,amit én kaptam szülinapomra.Semmit.egy darab szaloncukrot se.Öcsémnek veszek,már megvettem,és ennyi.

Szomszéd van eszébe hogy szülinapja van,enyémre meg egy boldog szülinapot...

ti se vennétek karácsonyra semmit?

N


2011. dec. 7. 12:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
nem, eszembe se jutna ezek után ajándékot venni. ha megértik megértik, ha nem nem. csak nincs egy követelőzős kisgyerek szintjén az anyád
2011. dec. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
32%

valami szép, kedves, saját készítésű ajándékot adnék, amiben ki tudnám fejezni irántuk hálámat és szeretetem, hogy vagyok,hogy létezem, hogy talulhatok, hogy dolgozhatok, hogy szerethetek,

valami ilyesmit adnék,

ha élnének.

2011. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos.
2011. dec. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
második: aha,én is,ha megérdemelné,és nem érezném hogy a szomszéd fontosabb nálam
2011. dec. 7. 12:51
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

Én a helyedben mosolyogva eléjük állnék karácsonykor, széttárnám a karjaimat jó nagyra, és ezt mondanám: nagy ölelés, és puszi! Ez az én ajándékom. Boldog karácsonyt!


Elvileg még meg sem sértődhetnek rajta, mert kedves gesztusnak számít.

2011. dec. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Én sem fogok venni semmit. Már napok óta gondolkodom,hogy legyen e neki ajándék vagy ne..Én soha semmilyen alkalomra nem kaptam semmit, míg én mindig kitettem magamért, még ha csak apróságot is de mindig eszemben van. Mikor anyák napjára kapott tőlem egy doboz bombont az volt az első dolga,hogy átvigye a szomszéd öreg asszonynak és neki kivánjon ezzel a bonbonnal anyáknapját.
2011. dec. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló nyilván szerencsés, sajnos sokan nem vagyunk azok...Én már évek óta nem is tartom a kapcsolatot anyámmal.

Egy emlékezetes szülinapi sztorim nekem is van. A 18. szülinapomon meg sem köszöntött, úgy dél felé fogtam magam és elindultam a boltba venni valami ennivalót. Ekkor utánamjött egy papír kétszázassal, hogy vegyek rajta magamnak csokit szülinapomra...Mire hazaérek a boltból, ő éppen indulni készül szintén boltba, hogy muszáj kólát meg chipset vennie, mert jön haza a testvérem és neki kell, hogy legyen itthon kóla meg chips (ezek nélkül élni sem tud)...

Na a fontossági sorrend szépen megmutatkozott itt is.


Aztán persze még évekig nyúztuk egymást. Én mindig megbocsátottam és megleptem valami aprósággal (volt, hogy csak sütit sütöttem, de valamit mindig kapott). Ehhez képest veszekedéseknél mindig azt vágta a fejemhez, hogy tőlem soha nem kap semmit...

Sajnos vannak rossz szülők...és ők soha nem lesznek jobbak.

2011. dec. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Szomszéd van eszébe hogy szülinapja van,enyémre meg egy boldog szülinapot...


Itt az igazság! Majd a szomszédnak kell sóhajtozni karácsony előtt.

Szerintem teljesen igazad van.

2011. dec. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, de szeretem az analfabéta válaszolókat, akik el sem tudják képzelni, hogy lehetnek szar szülők is a világon, és biztos csak a kérdező túloz :D. Én sem adnék semmit, max. egy csokit, és szépen megmondanám nekik, hogy amíg ők nem gondolnak rám, addig minek törjem magam értük én, mert nemcsak a gyereknek kell tekintettel lenni a szülőre, hanem fordítva is...
2011. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Tudja fokozni...

Van anyám férjének egy fia,nem tartják a kapcsolatot,csak most előkerült valahonnan.Erre anyám engem kérdez hogy mit vegyen neki,és a barátnőjének karácsonyra (azt is vitte magával).

Nincs bajom a sráccal,nem is ismerem,de ez már akkor is durva.

Tessék,csodás szülő...

2011. dec. 13. 16:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!