Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy találhatom meg anyámat?

Hogy találhatom meg anyámat?

Figyelt kérdés
Elvileg tudom,de azt mondják a személyiségi jogok miatt,ha meg is találják,ha nem akarja,nem mondják meg hol lakik.Létezik ilyen hülyeség,hogy saját anyámat nem fedik fel,ha nem akarja?Akkor mit tegyek,mert tudom nem akarja,hiszen 46 éve le se sz..!
2011. szept. 23. 21:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs ,nem tudom átérezni a helyzeted de szerintem hagyd a csudába ha eldobott kár ezt bolygatni.

Sz.rd le te is .

2011. szept. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Szerintem ne "sz*rd le", mert a kérdésedből úgy tűnik, hogy nagyon szeretnél találkozni az édesanyáddal. Szerintem próbálj meg több helyen is nyomoztatni utána. Valahol csak sikerül. Ha úgy van, bízz meg valakit, aki képes egy ilyet elintézni. Vagy próbálj meg ismerősökön keresztül tudakozódni felőle.

Szurkolok, hogy sikerüljön és hogy pozitív élményként éld meg a viszontlátást!

2011. szept. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Engem se ejtettek a fejemre,tudod szeretnék valamit örökölni,másért nem érdekel,mikor apám meghalt,azt mondták nem maradt semmi.Érdekes volt hallani,mikor orvos volt és 2 háza is volt.Aztán megtudtam,már gyerekkoromba levettek a nevéről mindent és val azért,hogy én ne kaphassak semmit.De azt is mondták anyám ezt nem tudja megtenni.Igenám,de ha nem tudom hol lakik,akkor mi van? Abba meg biztos vagyok,hogy ő letagad akárhol is él.Szóval nem a szeretet miatt keresem.

UI:Ja olyan szegény vagyok,mint az atom,meg aztán 46 év után nem járna nekem is valami,ha már minden kimaradt,hiszen emiatt intézetbe nőttem fel és azóta is egyedül vagyok,de már kifogytam és a politika se nekem kedvez.Ja és nem iszom és még nem is bünözöm,viszont nincs semmim és senkim.Na most már kaphatnék valamit,nem???

2011. szept. 23. 21:34
 4/22 anonim ***** válasza:
58%

Ja de megható, hogy valaki keresi az édes anyukáját, mert szeretne sok pénzt örökölni.

Totál meghatódtam ezen. :)


Ha nem akarja, akkor NEM fogsz örökölni, ha kiírt a végrendeletből!

Valahogy nem is sajnállak érte...

2011. szept. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nincs érzelem,de hol vannak a jogaim?Az ugynevezett átkosba megmondták hol lakik,de ma már ebbe a hü de szabad országba én dögöljek meg.Ugy élek,mint Robinson,de szerintem ő többet evett nálam.Az egyetlen lehetőségbe szeretnék kapaszkodni,csak nem tudom a jogi formáját.Nehogy már megussza anyám? Ha meg meghal,nehogy már ne örököljek valamit,márcsak fájdalom dijként is!

UI:Ja amugy tök érzelmes vagyok,csak a szüleim után nem érzek semmit,szerelem gyerek vagyok és azért kellett megszületnem,hogy a 18 éves anyám velem fogja meg a 38 éves apám,de apámnak már volt családja.Ja kit érdekelt ezek után az én sorsom,sodrottam és eddig erős voltam,de éhezem,talán maradna anyám után pár szelet zsiros kenyér?

Meddig birhat egy ember ellenállni a nehézségeknek,nekem eddig sikerült,de csak az uttobi 3 honapba 55 kg-rol 49 re fogytam,már csak a csont és a bör van.Igen nem dolgozom,de ez most nem számit ennél a kérdésnél,de megjegyzem nem az én hibámbol nem dolgozom,katasztrofává vált az életem.Ez van.

2011. szept. 23. 21:46
 6/22 A kérdező kommentje:

21"42

Kicsit gáz amit írtál,de nem kívánok mégse neked hasonlot,csak,annyit gondolkodj,mielött beszélsz!

2011. szept. 23. 21:49
 7/22 anonim ***** válasza:
55%

Végül is örökbe adtak? Mert nem derült ki.

A gyámhivatalnál meg tudják mondani, hogy élnek-e még a szüleid, és hogy hívják őket.

Örökölni is örökölsz utánuk, ne hagyd annyiban.

2011. szept. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
De netre azért telik ugye?
2011. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
100%
sajnos tényleg ki lehet írni valakit a végrendeletéből, nekem drága nagymamám csinálta ezt egyik gyerekével. ha eddig leszart, akkor hiába tudod meg a nevét, akkor sem feltétlenül fogsz örököli tőle, nagyon sajnálom :(
2011. szept. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

80% válasznak:


"...

D)Kiesés az öröklésből: ezekben az esetekben az érintett személyt a törvény rendelése folytán örökösként (hagyományosként) és – meghatározott esetekben – köteles részre jogosultként figyelmen kívül kell hagyni. A kiesési okokat a Ptk. taxatíve sorolja fel:

600. § Kiesik az öröklésből

a) aki az örökhagyó előtt meghal; ld. C) pont

b) aki a hagyatékot az öröklés megnyílásakor törvénynél fogva nem szerez-heti meg;

c) aki az öröklésre érdemtelen:

.....

d) aki lemondott az öröklésről;

e) akit az örökhagyó az öröklésből kizárt vagy kitagadott;

f) aki az örökséget visszautasította.

...."


Kiemelem a lényeget:

"...e) akit az örökhagyó az öröklésből kizárt vagy kitagadott; ...."

2011. szept. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!