Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan találhatom meg a...

Hogyan találhatom meg a nagymamám?

Figyelt kérdés
Anyai nagymamámról van szó. Anyámékat még kisgyerekkorukban elhagyta, azóta semmi hír róla. Anyumék nem emlegetik. Tudom, hogy mi volt a leánykori neve, és tudom, hogy melyik városban lakik most. Anyum tudja hol lakik, de nem beszél róla. Én nagyon szeretném őt látni, kíváncsi vagyok rá..hogyan találhatom meg? Hogy álljak neki a keresésének? Anyumtól nem tudok infót kiszedni, iwiw-et próbáltam már, eredménytelenül..Tippek?
2010. jan. 10. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van édesanyádnak testvére, akkor próbálkozz nála. Talán segít, ha nincs, akkor leülnék az anyukámmal beszélgetni, hogy én a történtek ellenére is szeretném megismerni a nagymamámat.Bármit tett, talán ennyi idő elteltével megbánta, és ő is várja a találkozást, csak nem meri keresni az elhagyott gyerekeit. Amennyiben nem hajlandó segíteni, akkor a népességnyilvántartóban (okmányiroda) próbálkoznék, hiszen azt tudod, hogy melyik városban lakik.
2010. jan. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Őszintén?Ha a mamának eddig nem hiányoztál,akkor jobban jársz,ha te sem keresed.

Meg van az oka,hogy anyukád miért nem tartja vele a kapcsolatot.Azon gondolkodtál már,hogy mekkora fájdalmat okoz anyukádnak a kutakodásod?Azonkívül úgyis pofáraesés lesz a vége...

2010. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nevét tudod, és hogy hol lakik, akkor a helyi önkormányzatnál, vagy plébánián keresztül érdeklődhetsz.
2010. jan. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy anyukáddal problémája volt, neked jogod van megismerni. Maximum nem találkozol vele többet, de ha ennyire érdekel, keresd fel mindenképpen. Így legalább tudod mit vesztettél vagy mit nem.
2010. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Addig úgysem lesz nyugtod, amíg meg nem látod őt legalább egyszer. Keresd meg, azután bármi lehet.
2010. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a lakhelye szerinti népességnyilvántartón keresztül. Úgy tudom, ők megkeresik az illetőt és ha engedélyezi, kiadják a címét.
2010. jan. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg elmondani anyudnak, hogy attól hogy te találkozol vele egyszer, neki még nem kell hogy az élete részévé váljon. Persze gondolom furdalni is fogja a kíváncsiság hogy milyen most, hogyan él, ezért lehet régi sebeket tépsz fel benne, de ha most nem keresed fel örök életedre bánni fogod. Lehet hogy a nagymamád lekoptat, de sosem tudhatod. Anyu 30 évesen kereste meg az apját, amikor mi már kezdtünk kérdezősködni felőle... Anyu félretette a sértettségét, és megbocsátotta azt, hogy gyakorlatilag terrorban tartotta gyerekkorában az egész családot a részegessége miatt. Bekopogtatott hozzá, és bár azt mondta borzalmasan érezte magát az első találkán, papám szívesen fogadta, és alkoholhoz sem nyúlt akkor már vagy 10 éve. Mamám nem helyeselte a döntését, de ráhagyta... Neki azóta sem az élete része. Nem találkozott vele, nem is akar! Nekünk viszont lett egy rendes nagypapánk, és bár nem napi szinten, de évente 3-4 alkalommal meglátogatjuk őt. Kb 1 éve tudom a teljes történetet, nem is emlékeztem rá, nem is mesélték sosem, hogy milyen ember volt régen, miért vált el tőle mamám, azt pedig végképp nem, hogy anyut sosem kereste. A lényeg, hogy ha már anyu megkereste, őt nagyon szívesen látta papám, és így sokkal könnyebben ment a megbocsátás... Azóta ő is keres minket, mi is őt. Én pedig hiába tudom már mi történt, kicsi korom óta a szeretett nagypapám volt, ezen már semmi nem változtat.

Adj egy esélyt a nagymamádnak. Fordítva is elsülhet mint a mi történetünk, ezt kalkuláld bele. Retteneteset koppanhatsz te is, és ha erre nem készülsz fel, bele rokkanhatsz. Csak akkor keresd meg, ha úgy érzed ezt is túlélnéd. Egyáltalán nem biztos hogy örülni fog neked, viszont az is lehet, hogy igen! :S

2010. jan. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha tudod melyik városba lakik akkor ott keresd fel a népesség nyilvántartot ott segitenek neked ha elmondod ki vagy!Talán azt is megtudhatod h miért hagyta el anyukádat,lehet nyomos oka volt rá és késöbb már nem volt lelki ereje megkeresni a gyerekeket mert szégyenli magát!
2010. jan. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Telefonkönyvben a neten
2010. jan. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tutujka ***** válasza:
100%
A Vöröskereszt is tud segítséget nyújtani ebben az ügyben.
2010. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!