Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A nagymamák miért szeretik...

A nagymamák miért szeretik etetni már-már "tömni" az unokáikat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 19:29
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

És mindig mondja hogy elege van abból hogy nem eszek nála semmit...na ez sem igaz. Ha kinnt vagyok nála, mindig ott vacsorázom, almát is szoktam ott enni, a csirkehúsért meg odavagyok:D

Ahhoz képest szerinte nem eszek semmit...:S

Legutóbb is mondta mennyire zavarja hogy én ott "nem eszek semmit". Aztán jött a szülinapommal(ami hamarosan lesz):"És a szülinapodon nem is lesz torta?"

"Dehogynem...póréhagyma torta":D(Már néha direkt húzom az agyát ilyenekkel:D)

És ő utálja a párolt zöldséget de én imádom, és mindig beszól nekem miatta.

2011. ápr. 22. 08:23
 32/49 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ennek több oka lehet:

- örül, hogy adni tud, hiszen lehet, hogy több hónapig spórolt ahhoz a nyugdíjából, mire összejött neki a sok-sok finomságra való

- sok szülő gondolja úgy, hogy az ő lánya (menye) nemigazán tud sütni-főzni, ezért: az unokám legalább ilyenkor egyen finomat!

- az ő fiatalkorában a háziasszonyoknak az a volt a legnagyobb elismerés, ha a vendég degeszre tömte magát, az számított igazi elismerésnek

- és még ki tudja milyen egyéb oka lehet


Tanácsom: kezdd azzal, hogy: mama, nekem most egy igazán finom kávé esne jól, amit csak te tudsz főzni. (Repülni fog a konyhába, hogy elkészítse neked).

Ha ezen túlvagy, a KÁVÉSKÉSZLET KISTÁNYÉRJÁT pakold tele süteménnyel (örömében - jó esetben - észre sem veszi a méret-beli különbséget), és jóízűen tömd magadba.


Hidd el, még ha fogyózol is, ez a néhány darab nem oszt, nem szoroz, és boldoggá tetted.

2011. ápr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
76%
Senki se panaszkodjon hogy "jaaaaj ne etessél már" mert valaki egy szelet kenyérért is elmenne a világ végére.Meg kell becsülni az ilyen szituációt.Nem azt akarom mondani hogy tömjed magad,csak kedvesen utasítsd vissza ha már nem kérsz. Az én nagymamám is ilyen,és én nagyon becsülöm az ilyesmit :D 13/F
2011. ápr. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, hogy fiatal korában nélkülöznie kellett, legalábbis nem volt ennyi finomság. Másrészt, az ő korában nem volt divat a soványság, a jólét jelének így esztétikusnak az számított, aki kicsit telt volt.


Nem kell hagyni, hogy tömjön, de ne is undokoskodj vele, ne pont nála akarj fogyózni,! Ha pl. sütött neked finom süteményt, egyet igenis egyél meg, és párat vigyél belőle haza. (Nem kell az orrára kötni, hogy nem biztos, hogy Te eszed meg.)

2011. ápr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
68%
Vagy kérd meg, hogy süssön Neked sovány húst, biztos szívesen fog csinálni,hiszen így is etethet Téged! :)
2011. ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
6%

Ne hallgass azokra, akik szerint engedned kellene a mamádnak. Nagyon dicséretes, hogy egészségesen étkezel. Ha nem kívánod a sütiket, mond meg neki agresszíven, hogy fogadjon el olyannak amilyen vagy. Ez az egész a hatalomról szól, azt akarja, hogy olyan legyél, mint ő. Minden ős ezt akarja, de te legyél önmagad. A felnőtté válás része az, hogy nemet mondasz nekik, és ha először meg is bántódnak, később megértik majd, hogy attól te még szereted őket, hogy önálló lény vagy. Ha erre nem képesek, akkor sajnáld őket a butaságuk miatt, és találj ki valami kifogást. Esetleg ilyen idézetek, hogy " a cukor maga a rák" "Nemzetközi Diabétesz Szövetség legfrissebb adatai szerint világszerte 285 millió cukorbeteg ember él, és évente négymillióan halnak meg a betegségben" , és hogy jobb lenne, ha ő is vigyázna magára. Ha agresszív az öregasszony akkor esetleg megközelítheted te is agresszíven, mert van aki más nyelvet nem ért pl.: nem szégyenli magát, hogy vénségére még mindig édesszájú, és engem is el akar rontani...

Az időseket csak akkor tiszteld, ha van miért.

Az én nagyszüleim közül már hárman halálra zabálták magukat sajnos. Nekem ez egy intő jel, hogy nagyon más életmódot éljek :( Apám is elindult a lejtőn, de hiába beszélek neki, hiába főzök neki egészséges ételeket :(

2011. ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
85%
Én mamám nagyon jó fej bármikor bármit elkészit és ő is kérdezi mindig, hogy éhes vagyok-e stb. De pl ha diétázom akkor ő ehez viszonyul és olyan ételeket készit megérit, hogy én úgy akarom és nem erőlteti. Pl most húsvétra is mindent édesitőszerrel csinált nekem a nehéz ételek mellé készitett salátát és csirkét valamit üditőkből is lightot vett. Szóval megtalálta az utat arra, hogy én se maradjak éhen de ne is hizlaljon. Lehet csak javasolnod kellene neki, hogy reformáljon a konyhán:D
2011. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:

Ő a tipikus magyar konyhában hisz...babos-káposzta,töltött káposzta,dödölle, túrós csusza, rizs, sült krumpli(bár az nem igazán magyaros étel), rántott hús,máj, tészta minden mennyiségben...

Csirke-farhátat, combot szereti, a "szárazát" utálja, párolt zöldség ellensége,

Vmilyen szinten azért beletörődött, pl 1nél többször nem mondja ,hogy egyek sütit, de utána mindig mondja mosolyogva:"Nem örülök neki túlságosan hogy nem eszik az egyetlen lányunokám semmit...dehát ez van"

Szerintem ezzel bűntudatot akar bennem gerjeszteni, nem?

2011. ápr. 24. 19:56
 39/49 A kérdező kommentje:

Anyum javasolta neki hogy a rántott húst sütőben süsse, de azt mondta ahhoz biztosan vmilyen modern gép kell, nem jó ehhez neki a régi sütője.A krémlevesekért nem rajong túlságosan, a párolt zöldséget meg egyenesen utálja.

Szal a reformknyhásnak köszönöm a jótanácsot, de ő a hagyományos ízeket szereti.

De nem csak azt utálja, hogy sütit nem eszek, hanem hogy egyáltalán cukrot sem fogyasztok.

2011. ápr. 24. 20:00
 40/49 A kérdező kommentje:
Amúgy itt igazából nem is a sütiről van szó, hanem hogy én eldöntöttem magamban valamit, amitől jobban érzem magam, azóta amúgy le is fogytam(kb 10 kilót) mostmár vékony vagyok, de az édességet továbbra is kerülöm, mert egyszerűen jólesik az, hogy elmondhatom, hogy le tudok valamiről mondani. Az bánt hogy ő ezt nem bírja elfogadni, pedig már lassan 3/4 éve élek így.:(
2011. ápr. 24. 20:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!